Puchar Davisa 2010
Wygląd
Tenisowe rozgrywki o Puchar Davisa w roku 2010 – 99. edycja najważniejszego turnieju między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym. Mecze pierwszej rundy miały miejsce w dniach 5 - 7 marca.
Grupa światowa[edytuj | edytuj kod]
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
I Runda 5-7 marca | Ćwierćfinały 9-11 lipca | Półfinały 17-19 września | Finał 3-5 grudnia | ||||||||||||||||
1 | Hiszpania | 4 | |||||||||||||||||
Szwajcaria | 1 | ||||||||||||||||||
1 | Hiszpania | 0 | |||||||||||||||||
Francja | 5 | ||||||||||||||||||
Francja | 4 | ||||||||||||||||||
8 | Niemcy | 1 | |||||||||||||||||
Francja | 5 | ||||||||||||||||||
5 | Argentyna | 0 | |||||||||||||||||
4 | Rosja | 3 | |||||||||||||||||
Indie | 2 | ||||||||||||||||||
4 | Rosja | 2 | |||||||||||||||||
5 | Argentyna | 3 | |||||||||||||||||
Szwecja | 2 | ||||||||||||||||||
5 | Argentyna | 3 | |||||||||||||||||
Francja | 2 | ||||||||||||||||||
Serbia | 3 | ||||||||||||||||||
6 | Chorwacja | 5 | |||||||||||||||||
Ekwador | 0 | ||||||||||||||||||
6 | Chorwacja | 1 | |||||||||||||||||
Serbia | 4 | ||||||||||||||||||
Serbia | 3 | ||||||||||||||||||
3 | USA | 2 | |||||||||||||||||
Serbia | 3 | ||||||||||||||||||
2 | Czechy | 2 | |||||||||||||||||
Chile | 4 | ||||||||||||||||||
7 | Izrael | 1 | |||||||||||||||||
Chile | 1 | ||||||||||||||||||
2 | Czechy | 4 | |||||||||||||||||
Belgia | 1 | ||||||||||||||||||
2 | Czechy | 4 |
"Polska grupa" w Pucharze Davisa[edytuj | edytuj kod]
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Faza Początkowa
1 Runda | 2 Runda | |||||||
1 | Austria | |||||||
wolny los | ||||||||
1 | Austria | 3 | ||||||
Słowacja | 2 | |||||||
Słowacja | ||||||||
wolny los |
1 Runda | 2 Runda | |||||||
3 | Holandia | |||||||
wolny los | ||||||||
3 | Holandia | 1 | ||||||
Włochy | 4 | |||||||
Włochy | 5 | |||||||
Białoruś | 0 |
1 Runda | 2 Runda | |||||||
Polska | 2 | |||||||
Finlandia | 3 | |||||||
Finlandia | 0 | |||||||
4 | RPA | 5 | ||||||
wolny los | ||||||||
4 | RPA |
1 Runda | 2 Runda | |||||||
Ukraina | 4 | |||||||
Łotwa | 1 | |||||||
Ukraina | 1 | |||||||
2 | Rumunia | 3 | ||||||
wolny los | ||||||||
2 | Rumunia |
Play-Offy o utrzymanie
Do następnej rundy przechodzą przegrane zespoły. Wygrane automatycznie pozostają w grupie na przyszły rok.
1 Runda Play Offs | 2 Runda Play Offs | |||||||
Słowacja | ||||||||
wolny los | ||||||||
Słowacja | 4 | |||||||
Białoruś | 1 | |||||||
3 | Holandia | 4 | ||||||
Białoruś | 1 |
1 Runda Play Offs | 2 Runda Play Offs | |||||||
Polska | ||||||||
wolny los | ||||||||
Polska | 3 | |||||||
Łotwa | 2 | |||||||
Łotwa | ||||||||
wolny los |
Szczegółowe mecze Polaków[edytuj | edytuj kod]
1 Runda[edytuj | edytuj kod]
Polska | 2 | 3 | Finlandia | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hala 100-lecia Sopotu, Sopot, Polska typ piłek: Head ATP Clay Court 6 marca - 8 marca 2010 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|