Puchar Davisa 2006
Wygląd
Tenisowy turniej Puchar Davisa 2006 odbył się w dniach 10 lutego – 12 lutego – pierwsza runda, 7 kwietnia – 9 kwietnia – ćwierćfinał, 22 września – 24 września – półfinał oraz 1 grudnia – 3 grudnia – finał.
Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]
Grupa Światowa[edytuj | edytuj kod]
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
I runda 10-12 lutego | Ćwierćfinały 7-9 kwietnia | Półfinały 22-24 września | Finał 1-3 grudnia | ||||||||||||||||
Chorwacja | 3 | ||||||||||||||||||
Austria | 2 | ||||||||||||||||||
Chorwacja | 2 | ||||||||||||||||||
Argentyna | 3 | ||||||||||||||||||
Argentyna | 5 | ||||||||||||||||||
Szwecja | 0 | ||||||||||||||||||
Argentyna | 5 | ||||||||||||||||||
Australia | 0 | ||||||||||||||||||
Hiszpania | 1 | ||||||||||||||||||
Białoruś | 4 | ||||||||||||||||||
Białoruś | 0 | ||||||||||||||||||
Australia | 5 | ||||||||||||||||||
Australia | 3 | ||||||||||||||||||
Szwajcaria | 2 | ||||||||||||||||||
Argentyna | 2 | ||||||||||||||||||
Rosja | 3 | ||||||||||||||||||
Niemcy | 2 | ||||||||||||||||||
Francja | 3 | ||||||||||||||||||
Francja | 1 | ||||||||||||||||||
Rosja | 4 | ||||||||||||||||||
Holandia | 0 | ||||||||||||||||||
Rosja | 5 | ||||||||||||||||||
Rosja | 3 | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 2 | ||||||||||||||||||
Rumunia | 1 | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 4 | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 3 | ||||||||||||||||||
Chile | 2 | ||||||||||||||||||
Chile | 4 | ||||||||||||||||||
Słowacja | 1 |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]
Przegrani zagrali w barażach ze zwycięzcami grup strefowych, zwycięzcy awansowali do ćwierćfinałów.
- Chorwacja 3 – 2 Austria
- Argentyna 5 – 0 Szwecja
- Białoruś 4 – 1 Hiszpania
- Australia 3 – 2 Szwajcaria
- Francja 3 – 2 Niemcy
- Rosja 5 – 0 Holandia
- Stany Zjednoczone 4 – 1 Rumunia
- Chile 4 – 1 Słowacja
Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]
- Argentyna 3 – 2 Chorwacja
- Australia 5 – 0 Białoruś
- Rosja 4 – 1 Francja
- Stany Zjednoczone 3 – 2 Chile
Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Argentyna 5 – 0 Australia
- David Nalbandian – Mark Philippoussis 6/4 6/3 6/3
- José Acasuso – Lleyton Hewitt 1/6 6/4 4/6 6/2 6/1
- Agustín Calleri / David Nalbandian – Wayne Arthurs / Paul Hanley 6/4 6/4 7/5
- Agustín Calleri – Paul Hanley 6/0 6/3
- Juan Ignacio Chela – Wayne Arhurs walkower
Rosja 3 – 2 Stany Zjednoczone
- Marat Safin – Andy Roddick 6/4 6/3 7/6(5)
- Michaił Jużny – James Blake 7/5 1/6 6/1 7/5
- Dmitrij Tursunow – Andy Roddick 6/3 6/4 5/7 3/6 17/15
- James Blake – Marat Safin 7/5 7/6(4)
- Bob Bryan / Mike Bryan – Dmitrij Tursunow / Michaił Jużny 6/3 6/4 6/2
Finał[edytuj | edytuj kod]
Rosja 3 – 2 Argentyna
- Nikołaj Dawydienko – Juan Ignacio Chela 6/1 6/2 5/7 6/4
- Marat Safin – David Nalbandian 4/6/ 4/6 4/6
- Dmitrij Tursunow / Marat Safin – Agustín Calleri / David Nalbandian 6/2 6/3 6/4
- Nikołaj Dawydienko – David Nalbandian 2/6 2/6 6/4 4/6
- Marat Safin – José Acasuso 6/3 3/6 6/3 7/6(5)
Polacy w II Grupie Strefy Europa-Afryka[edytuj | edytuj kod]
1 runda[edytuj | edytuj kod]
Polska 5 – 0 Łotwa (Puszczykowo, Poznań)
- Michał Przysiężny – Ernests Gulbis 3/6 7/6(6) 7/6(4) 7/6(7)
- Łukasz Kubot – Andis Juška 6/4 7/6(3) 6/7(6) 3/6 8/6
- Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski – Ernests Gulbis / Andis Juška 6/3 7/6(6) 6/1
- Mariusz Fyrstenberg – Dennis Pavlovs 6/3 6/2
- Michał Przysiężny – Kārlis Lejnieks 6/2 7/6(6)
2 runda[edytuj | edytuj kod]
Polska 2 – 3 Gruzja (Gdynia)
- Michał Przysiężny – Irakli Labadze 6/3 3/6 4/6 4/6
- Łukasz Kubot – Lado Czichładze 7/5 6/4 6/2
- Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski – Irakli Labadze / Lado Czichładze 6/1 6/2 6/4
- Łukasz Kubot – Irakli Labadze 6/4 3/6 7/5 2/6 4/6
- Mariusz Fyrstenberg – Lado Czichładze 5/7 6/7(3) 6/7(6)