IV liga polska w piłce nożnej (grupa podkarpacka)
Zasięg geograficzny ligi | |
2023/2024 | |
Państwo | |
---|---|
Dyscyplina | |
Organizator rozgrywek | |
Data założenia |
2000 |
Poprzednia nazwa | |
Rozgrywki | |
Liczba drużyn |
18 |
Wyższy poziom ligowy | |
Niższy poziom ligowy |
Klasa okręgowa |
Puchary | |
Zwycięzcy | |
Pierwszy zwycięzca |
Pogoń Leżajsk (2000/2001) |
Obecny zwycięzca |
Cosmos Nowotaniec (2022/2023) |
Najwięcej zwycięstw |
Cosmos Nowotaniec, |
Podkarpacka grupa IV ligi – jedna z 17 grup IV ligi piłki nożnej, które od sezonu 2008/2009 są rozgrywkami piątego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce.
Za rozgrywki toczące się w tej grupie odpowiedzialny jest Podkarpacki Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Rzeszowie i występuje w nich 18 drużyn z województwa podkarpackiego.
Mistrzowie ligi[edytuj | edytuj kod]
Objaśnienia:
- W sezonie 2007/2008 Izolator Boguchwała nie awansował do nowej II ligi, grupy wschodniej z powodu przegranych baraży z Poniedziem Nidą Pińczów.
- Decyzją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z 8 maja 2020 z powodu sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem COVID-19 w Polsce rozgrywki sezonu 2019/2020 zostały zakończone po rozegraniu 18 kolejek.
- W wyniku decyzji Cosmosu Nowotaniec o rezygnacji z awansu do III ligi, awans uzyskały drugie w tabeli Karpaty Krosno[1]
Sezon 2023/2024[edytuj | edytuj kod]
W tym sezonie grają: Cosmos Nowotaniec, Sokół Kamień, Pogoń-Sokół Lubaczów, JKS Jarosław, Lechia Sędziszów Małopolski, Głogovia Głogów Małopolski, Stal Łańcut, Ekoball Sanok, Wisłok Wiśniowa, Korona Rzeszów, Sokół Kollbuszowa Dolna, Resovia II, Błękitni Ropczyce, Stal II Rzeszów, Legion Pilzno, Igloopol Dębica, Izolator Boguchwała, Polonia Przemyśl[2].
Sezon 2022/2023[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cosmos Nowotaniec2 (M) | 34 | 27 | 4 | 3 | 102 | 32 | +70 | 85 | ||
2 | Karpaty Krosno2 (A) | 34 | 25 | 7 | 2 | 100 | 28 | +72 | 82 | Awans do III ligi | |
3 | Stal Łańcut | 34 | 20 | 7 | 7 | 67 | 39 | +28 | 67 | ||
4 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 34 | 20 | 4 | 10 | 72 | 45 | +27 | 64 | ||
5 | JKS 1909 Jarosław | 34 | 19 | 6 | 9 | 70 | 34 | +36 | 63 | ||
6 | Izolator Boguchwała | 34 | 16 | 12 | 6 | 56 | 28 | +28 | 60 | ||
7 | Legion Pilzno | 34 | 18 | 4 | 12 | 56 | 42 | +14 | 58 | ||
8 | Stal II Rzeszów | 34 | 16 | 4 | 14 | 71 | 45 | +26 | 52 | ||
9 | Wisłok Wiśniowa | 34 | 14 | 6 | 14 | 47 | 54 | −7 | 48 | ||
10 | Głogovia Głogów Małopolski | 34 | 12 | 11 | 11 | 54 | 42 | +12 | 47 | ||
11 | Polonia Przemyśl | 34 | 11 | 12 | 11 | 56 | 63 | −7 | 45 | ||
12 | Lechia Sędziszów Małopolski | 34 | 9 | 10 | 15 | 33 | 61 | −28 | 37 | LSM – IGL 3:2 IGL – LSM 1:1 | |
13 | Igloopol Dębica | 34 | 10 | 7 | 17 | 57 | 82 | −25 | 37 | ||
14 | Korona Rzeszów1 | 34 | 9 | 5 | 20 | 43 | 71 | −28 | 31 | ||
15 | Sokół Nisko (S) | 34 | 7 | 5 | 22 | 33 | 78 | −45 | 26 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Stal II Mielec (S) | 34 | 7 | 2 | 25 | 37 | 81 | −44 | 23 | ||
17 | Wólczanka Wólka Pełkińska (S) | 34 | 4 | 8 | 22 | 44 | 91 | −47 | 20 | ||
18 | LKS Skołoszów (S) | 34 | 3 | 4 | 27 | 24 | 106 | −82 | 13 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Korona Rzeszów została ukarana odjęciem jednego punktu za zaległości finansowe.
2Cosmos Nowotaniec zrezygnował z awansu do III ligi, w związku z czym awans uzyskały Karpaty Krosno.
Sezon 2021/2022[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Wiązownica (M) (A) | 38 | 25 | 8 | 5 | 97 | 36 | +61 | 83 | Awans do III ligi | |
2 | JKS 1909 Jarosław | 38 | 23 | 10 | 5 | 81 | 37 | +44 | 79 | ||
3 | Izolator Boguchwała | 38 | 22 | 12 | 4 | 86 | 31 | +55 | 78 | ||
4 | Karpaty Krosno | 38 | 20 | 10 | 8 | 61 | 30 | +31 | 70 | ||
5 | Polonia Przemyśl | 38 | 19 | 8 | 11 | 61 | 60 | +1 | 65 | ||
6 | Głogovia Głogów Małopolski | 38 | 19 | 7 | 12 | 60 | 43 | +17 | 64 | ||
7 | Igloopol Dębica | 38 | 18 | 5 | 15 | 68 | 59 | +9 | 59 | ||
8 | Stal Łańcut | 38 | 17 | 7 | 14 | 66 | 54 | +12 | 58 | ŁAŃ – KOD 4:1 KOD – ŁAŃ 2:2 | |
9 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 38 | 18 | 4 | 16 | 78 | 58 | +20 | 58 | ||
10 | Wisłok Wiśniowa | 38 | 15 | 9 | 14 | 69 | 56 | +13 | 54 | ||
11 | Legion Pilzno | 38 | 15 | 8 | 15 | 47 | 51 | −4 | 53 | ||
12 | Stal II Mielec | 38 | 16 | 3 | 19 | 69 | 89 | −20 | 51 | SM2 – ESA 4:1 ESA – SM2 0:2 | |
13 | Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (S) | 38 | 13 | 12 | 13 | 42 | 41 | +1 | 51 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Sokół Kamień (S) | 38 | 13 | 8 | 17 | 54 | 55 | −1 | 47 | SKA – ROP 3:2 ROP – SKA 0:4 | |
15 | Błękitni Ropczyce (S) | 38 | 13 | 8 | 17 | 58 | 64 | −6 | 47 | ||
16 | Piast Tuczempy (S) | 38 | 12 | 7 | 19 | 46 | 62 | −16 | 43 | PTU – OPR 0:0 OPR – PTU 2:3 | |
17 | Orzeł Przeworsk (S) | 38 | 12 | 7 | 19 | 48 | 62 | −14 | 43 | ||
18 | Bieszczady Ustrzyki Dolne (S) | 38 | 11 | 5 | 22 | 58 | 78 | −20 | 38 | ||
19 | MKS Kańczuga (S) | 38 | 5 | 6 | 27 | 36 | 115 | −79 | 21 | ||
20 | Czarni Trześń (S) | 38 | 0 | 4 | 34 | 23 | 127 | −104 | 4 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2020/2021[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Runda I (kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Korona Rzeszów | 21 | 13 | 4 | 4 | 49 | 26 | +23 | 43 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej | |
2 | Izolator Boguchwała | 21 | 13 | 4 | 4 | 37 | 18 | +19 | 43 | ||
3 | Piast Tuczempy | 21 | 12 | 5 | 4 | 41 | 24 | +17 | 41 | ||
4 | Karpaty Krosno | 21 | 12 | 4 | 5 | 31 | 17 | +14 | 40 | ||
5 | Głogovia Głogów Małopolski | 21 | 11 | 5 | 5 | 40 | 26 | +14 | 38 | ||
6 | Wisłok Wiśniowa | 21 | 11 | 5 | 5 | 45 | 33 | +12 | 38 | ||
7 | Igloopol Dębica | 21 | 10 | 7 | 4 | 24 | 15 | +9 | 37 | ||
8 | JKS 1909 Jarosław | 21 | 12 | 1 | 8 | 30 | 22 | +8 | 37 | ||
9 | Stal II Mielec | 21 | 11 | 3 | 7 | 48 | 20 | +28 | 36 | Kwalifikacja do grupy spadkowej | |
10 | Polonia Przemyśl | 21 | 9 | 5 | 7 | 27 | 27 | 0 | 32 | ||
11 | Legion Pilzno | 21 | 9 | 4 | 8 | 30 | 33 | −3 | 31 | ||
12 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 21 | 8 | 6 | 7 | 27 | 23 | +4 | 30 | ||
13 | Geo-Eko Ekoball Stal Sanok | 21 | 8 | 6 | 7 | 28 | 29 | −1 | 30 | ||
14 | Sokół Nisko | 21 | 7 | 7 | 7 | 38 | 35 | +3 | 28 | ||
15 | Błękitni Ropczyce | 21 | 7 | 3 | 11 | 25 | 30 | −5 | 24 | ||
16 | Orzeł Przeworsk | 21 | 6 | 4 | 11 | 24 | 35 | −11 | 22 | ||
17 | Czarni 1910 Jasło | 21 | 5 | 4 | 12 | 21 | 36 | −15 | 19 | ||
18 | Partyzant Targowiska | 21 | 5 | 2 | 14 | 21 | 46 | −25 | 17 | ||
19 | Stal II Stalowa Wola | 21 | 5 | 2 | 14 | 30 | 63 | −33 | 17 | ||
20 | Lechia Sędziszów Małopolski | 21 | 3 | 6 | 12 | 25 | 40 | −15 | 15 | ||
21 | Start Pruchnik | 21 | 3 | 5 | 13 | 15 | 35 | −20 | 14 | ||
22 | Resovia II | 21 | 4 | 2 | 15 | 27 | 50 | −23 | 14 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Runda II (finałowa)[edytuj | edytuj kod]
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa mistrzowska | |||||||||||
1 | Korona Rzeszów (M) (A) | 35 | 24 | 7 | 4 | 84 | 40 | +44 | 79 | Awans do III ligi | |
2 | Izolator Boguchwała | 35 | 21 | 6 | 8 | 63 | 36 | +27 | 69 | ||
3 | Karpaty Krosno | 35 | 19 | 5 | 11 | 49 | 36 | +13 | 62 | ||
4 | Wisłok Wiśniowa | 35 | 16 | 10 | 9 | 63 | 52 | +11 | 58 | ||
5 | Głogovia Głogów Małopolski | 35 | 14 | 11 | 10 | 59 | 47 | +12 | 53 | ||
6 | Piast Tuczempy | 35 | 15 | 7 | 13 | 59 | 49 | +10 | 52 | ||
7 | JKS 1909 Jarosław | 35 | 14 | 7 | 14 | 43 | 40 | +3 | 49 | ||
8 | Igloopol Dębica | 35 | 13 | 10 | 12 | 39 | 43 | −4 | 49 | ||
Grupa spadkowa | |||||||||||
9 | Stal II Mielec | 34 | 18 | 5 | 11 | 76 | 31 | +45 | 59 | ||
10 | Polonia Przemyśl | 34 | 17 | 8 | 9 | 54 | 40 | +14 | 59 | ||
11 | Geo-Eko Ekoball Stal Sanok | 34 | 15 | 8 | 11 | 48 | 47 | +1 | 53 | ||
12 | Legion Pilzno | 34 | 15 | 6 | 13 | 48 | 49 | −1 | 51 | ||
13 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 34 | 14 | 7 | 13 | 49 | 42 | +7 | 49 | ||
14 | Błękitni Ropczyce | 34 | 14 | 5 | 15 | 49 | 47 | +2 | 47 | ||
15 | Orzeł Przeworsk | 34 | 13 | 6 | 15 | 43 | 45 | −2 | 45 | ||
16 | Sokół Nisko1 (S) | 34 | 11 | 10 | 13 | 57 | 61 | −4 | 43 | Spadek do klasy okręgowej | |
17 | Czarni 1910 Jasło (S) | 34 | 9 | 10 | 15 | 40 | 53 | −13 | 37 | ||
18 | Stal II Stalowa Wola (S) | 34 | 9 | 6 | 19 | 48 | 87 | −39 | 33 | ||
19 | Lechia Sędziszów Małopolski (S) | 34 | 8 | 8 | 18 | 39 | 57 | −18 | 32 | ||
20 | Resovia II (S) | 34 | 8 | 5 | 21 | 45 | 69 | −24 | 29 | ||
21 | Partyzant Targowiska (S) | 34 | 8 | 5 | 21 | 36 | 72 | −36 | 29 | ||
22 | Start Pruchnik (S) | 34 | 4 | 6 | 24 | 26 | 74 | −48 | 18 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Ze względu na spadek KS Wiązownicy z III ligi, z IV ligi spadł dodatkowo Sokół Nisko.
Sezon 2019/2020[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Wiązownica (M) (A) | 18 | 14 | 1 | 3 | 44 | 19 | +25 | 43 | Awans do III ligi |
2 | Korona Rzeszów | 18 | 11 | 5 | 2 | 25 | 15 | +10 | 38 | |
3 | Stal II Mielec | 18 | 10 | 4 | 4 | 39 | 19 | +20 | 34 | |
4 | Piast Tuczempy | 18 | 8 | 7 | 3 | 27 | 14 | +13 | 31 | |
5 | Geo-Eko Ekoball Stal Sanok | 18 | 8 | 5 | 5 | 29 | 20 | +9 | 29 | |
6 | Głogovia Głogów Małopolski | 18 | 7 | 7 | 4 | 30 | 15 | +15 | 28 | |
7 | JKS 1909 Jarosław1 | 18 | 9 | 5 | 4 | 27 | 15 | +12 | 27 | |
8 | Błękitni Ropczyce | 18 | 8 | 3 | 7 | 24 | 21 | +3 | 27 | |
9 | Igloopol Dębica | 18 | 6 | 8 | 4 | 26 | 20 | +6 | 26 | |
10 | Wisłok Wiśniowa | 18 | 6 | 6 | 6 | 32 | 25 | +7 | 24 | |
11 | Izolator Boguchwała | 18 | 5 | 8 | 5 | 23 | 29 | −6 | 23 | |
12 | Partyzant Targowiska | 18 | 6 | 5 | 7 | 19 | 25 | −6 | 23 | |
13 | Polonia Przemyśl | 18 | 6 | 4 | 8 | 26 | 27 | −1 | 22 | |
14 | Karpaty Krosno | 18 | 4 | 8 | 6 | 20 | 20 | 0 | 20 | |
15 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 18 | 3 | 7 | 8 | 27 | 33 | −6 | 16 | |
16 | KS Pilzno | 18 | 4 | 2 | 12 | 23 | 44 | −21 | 14 | |
17 | Stal II Stalowa Wola | 18 | 1 | 5 | 12 | 20 | 53 | −33 | 8 | |
18 | Start Pruchnik | 18 | 0 | 2 | 16 | 10 | 57 | −47 | 2 |
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1JKS 1909 Jarosław został ukarany odjęciem pięciu punktów za zaległości finansowe[3].
- W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie uchwałą numer 21/V/2020 z dnia 8 maja 2020 roku podjął decyzję o zakończeniu sezonu rozgrywkowego 2019/2020. Kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu 18 kolejek meczów przyjęta została jako końcowa kolejność rozgrywek w sezonie 2019/2020.
- Zgodnie z powyższą uchwałą podjęto również decyzję, że z IV ligi do klasy okręgowej nie spadnie żadna drużyna[4].
Sezon 2018/2019[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wisłoka Dębica (M) (A) | 34 | 23 | 10 | 1 | 73 | 18 | +55 | 79 | Awans do III ligi |
2 | Izolator Boguchwała | 34 | 21 | 8 | 5 | 69 | 28 | +41 | 71 | |
3 | Polonia Przemyśl | 34 | 18 | 8 | 8 | 62 | 37 | +25 | 62 | |
4 | Wisłok Wiśniowa | 34 | 18 | 7 | 9 | 62 | 41 | +21 | 61 | |
5 | Geo-Eko Ekoball Stal Sanok | 34 | 14 | 12 | 8 | 49 | 30 | +19 | 54 | |
6 | Błękitni Ropczyce | 34 | 17 | 3 | 14 | 68 | 55 | +13 | 54 | |
7 | Piast Tuczempy | 34 | 14 | 8 | 12 | 62 | 58 | +4 | 50 | |
8 | KS Wiązownica | 34 | 14 | 7 | 13 | 62 | 46 | +16 | 49 | |
9 | Karpaty Krosno | 34 | 14 | 6 | 14 | 43 | 39 | +4 | 48 | |
10 | JKS 1909 Jarosław | 34 | 12 | 11 | 11 | 47 | 43 | +4 | 47 | |
11 | Igloopol Dębica | 34 | 12 | 8 | 14 | 50 | 53 | −3 | 44 | |
12 | Rzemieślnik Pilzno | 34 | 12 | 8 | 14 | 54 | 59 | −5 | 44 | |
13 | Korona Rzeszów | 34 | 12 | 4 | 18 | 40 | 57 | −17 | 40 | |
14 | Sokół Kolbuszowa Dolna | 34 | 11 | 5 | 18 | 46 | 68 | −22 | 38 | |
15 | Sokół Nisko (S) | 34 | 11 | 3 | 20 | 41 | 67 | −26 | 36 | Spadek do klasy okręgowej |
16 | Orzeł Przeworsk (S) | 34 | 9 | 6 | 19 | 37 | 64 | −27 | 33 | |
17 | Stal Gorzyce (S) | 34 | 6 | 5 | 23 | 34 | 86 | −52 | 23 | |
18 | Przełom Besko (S) | 34 | 5 | 7 | 22 | 26 | 76 | −50 | 22 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2017/2018[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sokół Sieniawa (M) (A) | 32 | 22 | 8 | 2 | 72 | 24 | +48 | 74 | Awans do III ligi |
2 | Izolator Boguchwała | 32 | 19 | 4 | 9 | 83 | 40 | +43 | 61 | |
3 | Wisłoka Dębica | 32 | 15 | 11 | 6 | 51 | 21 | +30 | 56 | |
4 | Polonia Przemyśl | 32 | 17 | 5 | 10 | 65 | 43 | +22 | 56 | |
5 | Rzemieślnik Pilzno | 32 | 14 | 11 | 7 | 66 | 49 | +17 | 53 | |
6 | KS Wiązownica | 32 | 14 | 9 | 9 | 61 | 40 | +21 | 51 | |
7 | Wisłok Wiśniowa | 32 | 13 | 9 | 10 | 46 | 42 | +4 | 48 | |
8 | Igloopol Dębica | 32 | 11 | 14 | 7 | 46 | 46 | 0 | 47 | |
9 | LKS Pisarowce2 (S) | 32 | 13 | 8 | 11 | 48 | 43 | +5 | 47 | Spadek do klasy A |
10 | Geo-Eko Ekoball Stal Sanok | 32 | 12 | 10 | 10 | 39 | 33 | +6 | 46 | |
11 | Sokół Nisko | 32 | 11 | 4 | 17 | 42 | 51 | −9 | 37 | |
12 | Błękitni Ropczyce | 32 | 10 | 7 | 15 | 35 | 55 | −20 | 37 | |
13 | Piast Tuczempy2 | 32 | 8 | 11 | 13 | 38 | 45 | −7 | 35 | |
14 | Unia Nowa Sarzyna (S) | 32 | 7 | 9 | 16 | 34 | 60 | −26 | 30 | Spadek do klasy okręgowej |
15 | Głogovia Głogów Małopolski (S) | 32 | 6 | 6 | 20 | 28 | 83 | −55 | 24 | |
16 | Granica Stubno (S) | 32 | 6 | 5 | 21 | 25 | 62 | −37 | 23 | |
17 | Wisłok Strzyżów (S) | 32 | 5 | 7 | 20 | 39 | 81 | −42 | 22 | |
18 | Cosmos Nowotaniec1 (S) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Spadek do klasy A |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Cosmos Nowotaniec wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Jego wyniki zostały anulowane.
2LKS Pisarowce wycofał się po zakończeniu rozgrywek, w związku z czym dodatkowo utrzymał się Piast Tuczempy.
Sezon 2016/2017[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wólczanka Wólka Pełkińska (M) (A) | 34 | 27 | 6 | 1 | 106 | 25 | +81 | 87 | Awans do III ligi |
2 | Izolator Boguchwała | 34 | 22 | 5 | 7 | 80 | 39 | +41 | 71 | |
3 | Sokół Sieniawa | 34 | 21 | 4 | 9 | 63 | 36 | +27 | 67 | |
4 | Piast Tuczempy | 34 | 15 | 11 | 8 | 52 | 37 | +15 | 56 | |
5 | Sokół Nisko | 34 | 16 | 6 | 12 | 41 | 48 | −7 | 54 | |
6 | Polonia Przemyśl | 34 | 15 | 7 | 12 | 56 | 38 | +18 | 52 | |
7 | KS Wiązownica | 34 | 13 | 12 | 9 | 42 | 40 | +2 | 51 | |
8 | LKS Pisarowce | 34 | 15 | 4 | 15 | 34 | 40 | −6 | 49 | |
9 | Rzemieślnik Pilzno | 34 | 12 | 13 | 9 | 64 | 51 | +13 | 49 | |
10 | Igloopol Dębica | 34 | 15 | 4 | 15 | 45 | 47 | −2 | 49 | |
11 | Głogovia Głogów Małopolski | 34 | 14 | 6 | 14 | 45 | 55 | −10 | 48 | |
12 | Wisłok Wiśniowa | 34 | 13 | 7 | 14 | 51 | 48 | +3 | 46 | |
13 | Błękitni Ropczyce | 34 | 12 | 7 | 15 | 41 | 46 | −5 | 43 | |
14 | Orzeł Przeworsk (S) | 34 | 11 | 7 | 16 | 47 | 47 | 0 | 40 | Spadek do klasy okręgowej |
15 | Stal Gorzyce (S) | 34 | 11 | 5 | 18 | 43 | 58 | −15 | 38 | |
16 | Czarni 1910 Jasło (S) | 34 | 8 | 6 | 20 | 37 | 72 | −35 | 30 | |
17 | Stal Nowa Dęba (S) | 34 | 4 | 10 | 20 | 37 | 82 | −45 | 22 | |
18 | Start Pruchnik (S) | 34 | 1 | 2 | 31 | 24 | 101 | −77 | 5 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2015/2016[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cosmos Nowotaniec (M) (A) | 30 | 22 | 5 | 3 | 59 | 24 | +35 | 71 | Awans do III ligi |
2 | Sokół Nisko | 30 | 19 | 8 | 3 | 65 | 30 | +35 | 65 | |
3 | Crasnovia Krasne1 (S) | 30 | 16 | 5 | 9 | 57 | 30 | +27 | 53 | Spadek do klasy okręgowej |
4 | LKS Pisarowce | 30 | 15 | 7 | 8 | 53 | 42 | +11 | 52 | |
5 | Wisłok Wiśniowa | 30 | 14 | 7 | 9 | 52 | 36 | +16 | 49 | |
6 | Błękitni Ropczyce | 30 | 13 | 9 | 8 | 47 | 35 | +12 | 48 | |
7 | Stal Nowa Dęba | 30 | 12 | 8 | 10 | 38 | 31 | +7 | 44 | |
8 | Rzemieślnik Pilzno | 30 | 11 | 10 | 9 | 51 | 37 | +14 | 43 | |
9 | KS Wiązownica1 | 30 | 11 | 8 | 11 | 36 | 36 | 0 | 41 | |
10 | Kolbuszowianka Kolbuszowa (S) | 30 | 13 | 2 | 15 | 36 | 43 | −7 | 41 | Spadek do klasy okręgowej |
11 | Wisłoka Dębica (S) | 30 | 10 | 7 | 13 | 40 | 49 | −9 | 37 | |
12 | LKS Skołoszów (S) | 30 | 9 | 4 | 17 | 36 | 51 | −15 | 31 | |
13 | Przełom Besko (S) | 30 | 8 | 4 | 18 | 42 | 65 | −23 | 28 | |
14 | Bukowa Jastkowice (S) | 30 | 6 | 8 | 16 | 31 | 55 | −24 | 26 | |
15 | Jedność Niechobrz (S) | 30 | 6 | 3 | 21 | 27 | 62 | −35 | 21 | |
16 | Sokół Sokolniki (S) | 30 | 5 | 5 | 20 | 32 | 76 | −44 | 20 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Crasnovia Krasne nie otrzymała licencji na grę w IV lidze w sezonie 2016/2017 i została zdegradowana do klasy okręgowej, w związku z czym dodatkowo w IV lidze utrzymał się KS Wiązownica.
Sezon 2014/2015[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia Przemyśl (M) (A) | 30 | 19 | 7 | 4 | 65 | 21 | +44 | 64 | Awans do III ligi |
2 | Piast Tuczempy (A) | 30 | 16 | 8 | 6 | 43 | 21 | +22 | 56 | |
3 | Cosmos Nowotaniec | 30 | 15 | 7 | 8 | 48 | 32 | +16 | 52 | |
4 | Wisłok Wiśniowa | 30 | 14 | 8 | 8 | 50 | 40 | +10 | 50 | |
5 | Rzemieślnik Pilzno | 30 | 14 | 6 | 10 | 35 | 30 | +5 | 48 | |
6 | LKS Skołoszów | 30 | 12 | 10 | 8 | 43 | 38 | +5 | 46 | |
7 | Crasnovia Krasne | 30 | 12 | 7 | 11 | 52 | 47 | +5 | 43 | |
8 | Pogoń Leżajsk1 (S) | 30 | 11 | 7 | 12 | 33 | 29 | +4 | 40 | Spadek do klasy okręgowej |
9 | Sokół Nisko | 30 | 11 | 7 | 12 | 52 | 57 | −5 | 40 | |
10 | Bukowa Jastkowice | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | 46 | −7 | 39 | |
11 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 30 | 12 | 3 | 15 | 37 | 48 | −11 | 39 | |
12 | Przełom Besko | 30 | 9 | 11 | 10 | 36 | 36 | 0 | 38 | |
13 | Stal Nowa Dęba1 | 30 | 9 | 8 | 13 | 41 | 49 | −8 | 35 | |
14 | Strumyk Malawa (S) | 30 | 9 | 8 | 13 | 44 | 51 | −7 | 35 | Spadek do klasy okręgowej |
15 | Sawa Sonina (S) | 30 | 5 | 6 | 19 | 28 | 61 | −33 | 21 | |
16 | Czarni 1910 Jasło (S) | 30 | 4 | 4 | 22 | 24 | 64 | −40 | 16 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Pogoń Leżajsk nie otrzymała licencji na grę w IV lidze w sezonie 2015/2016 i została zdegradowana do klasy okręgowej, w związku z czym dodatkowo w IV lidze utrzymała się Stal Nowa Dęba.
Sezon 2013/2014[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wólczanka Wólka Pełkińska (M) (A) | 32 | 21 | 7 | 4 | 77 | 37 | +40 | 70 | Awans do III ligi | |
2 | Wisłoka Dębica (A) | 32 | 20 | 5 | 7 | 71 | 32 | +39 | 65 | ||
3 | Cosmos Nowotaniec | 32 | 15 | 11 | 6 | 51 | 36 | +15 | 56 | ||
4 | Crasnovia Krasne1 | 32 | 17 | 3 | 12 | 73 | 48 | +25 | 54 | CKR – LEŻ 1:0 LEŻ – CKR 1:0 | |
5 | Pogoń Leżajsk | 32 | 15 | 9 | 8 | 41 | 22 | +19 | 54 | ||
6 | Piast Tuczempy | 32 | 14 | 7 | 11 | 54 | 41 | +13 | 49 | ||
7 | Czarni 1910 Jasło | 32 | 13 | 7 | 12 | 41 | 42 | −1 | 46 | ||
8 | Sokół Nisko | 32 | 12 | 9 | 11 | 49 | 52 | −3 | 45 | ||
9 | Rzemieślnik Pilzno | 32 | 12 | 8 | 12 | 49 | 45 | +4 | 44 | PIL – KOL 2:2 KOL – PIL 0:1 | |
10 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 32 | 12 | 8 | 12 | 48 | 59 | −11 | 44 | ||
11 | Strumyk Malawa | 32 | 13 | 3 | 16 | 57 | 60 | −3 | 42 | ||
12 | Stal Nowa Dęba2 | 32 | 11 | 8 | 13 | 50 | 45 | +5 | 41 | ||
13 | LKS Pisarowce (S) | 32 | 11 | 5 | 16 | 47 | 72 | −25 | 38 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | OKS Mokrzyszów (S) | 32 | 7 | 8 | 17 | 43 | 76 | −33 | 29 | ||
15 | Jedność Niechobrz (S) | 32 | 6 | 9 | 17 | 36 | 56 | −20 | 27 | ||
16 | Przełęcz Dukla (S) | 32 | 6 | 8 | 18 | 39 | 81 | −42 | 26 | DUK – STR 3:1 STR – DUK 1:2 | |
17 | Wisłok Strzyżów (S) | 32 | 7 | 5 | 20 | 40 | 62 | −22 | 26 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Przed rozpoczęciem rozgrywek Crasnovia Krasne została przywrócona do Podkarpackiego ZPN i nadal będzie występowała w IV lidze jako 17. drużyna.
2Spadkowicz z III ligi Stal Sanok wycofał się po zakończeniu rozgrywek, w związku z czym dodatkowo utrzymała się Stal Nowa Dęba.
Sezon 2012/2013[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | JKS 1909 Jarosław (M) (A) | 28 | 21 | 4 | 3 | 66 | 21 | +45 | 67 | Awans do III ligi | |
2 | Sokół Sieniawa (A) | 28 | 17 | 5 | 6 | 62 | 25 | +37 | 56 | ||
3 | Piast Tuczempy | 28 | 16 | 7 | 5 | 55 | 27 | +28 | 55 | ||
4 | Rzemieślnik Pilzno | 28 | 15 | 7 | 6 | 51 | 31 | +20 | 52 | ||
5 | Cosmos Nowotaniec | 28 | 12 | 6 | 10 | 52 | 44 | +8 | 42 | ||
6 | Pogoń Leżajsk | 28 | 11 | 6 | 11 | 41 | 34 | +7 | 39 | ||
7 | Strumyk Malawa | 28 | 12 | 2 | 14 | 48 | 50 | −2 | 38 | MAL – RE2 2:0 RE2 – MAL 1:3 | |
8 | Resovia II3 (S) | 28 | 12 | 2 | 14 | 33 | 40 | −7 | 38 | Spadek do klasy okręgowej | |
9 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 28 | 10 | 7 | 11 | 38 | 40 | −2 | 37 | ||
10 | Stal Nowa Dęba | 28 | 10 | 5 | 13 | 46 | 40 | +6 | 35 | ||
11 | Przełęcz Dukla | 28 | 9 | 5 | 14 | 38 | 57 | −19 | 32 | ||
12 | Wisłok Strzyżów | 28 | 8 | 7 | 13 | 35 | 45 | −10 | 31 | ||
13 | OKS Mokrzyszów | 28 | 6 | 6 | 16 | 30 | 67 | −37 | 24 | ||
14 | Żurawianka Żurawica (S) | 28 | 4 | 5 | 19 | 26 | 73 | −47 | 17 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Crasnovia Krasne2 | 28 | 8 | 4 | 16 | 29 | 56 | −27 | 28 | ||
- | LZS Turbia1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Drużyna wycofana |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1LZS Turbia wycofała się po rundzie jesiennej. Jej wyniki zostały anulowane.
2Crasnovia Krasne została wykluczona ze struktur Podkarpackiego ZPN-u oraz odebrano jej licencję na grę. Skutkowało to wycofaniem klubu z rozgrywek IV ligi, gr. podkarpackiej. Później jednak po interwencji PZPN-u, klub przywrócono w strukturach regionalnego związku, przyznano mu licencję na grę, dzięki czemu utrzymał się w lidze (przed wycofaniem z rozgrywek, zespół uzbierał 28 punktów, co normalnie powinno dać 13. miejsce, w związku z czym został dokooptowany do ligi na następny sezon jako 17. drużyna)[5][6].
3Resovia II została wycofana po zakończeniu rozgrywek z IV ligi przez Podkarpacki ZPN. W następnym sezonie zespół występował w klasie okręgowej.
Sezon 2011/2012[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rafineria/Czarni Jasło (M) (A) | 30 | 19 | 5 | 6 | 61 | 27 | +34 | 62 | Awans do III ligi | |
2 | Orzeł Przeworsk (A) | 30 | 17 | 8 | 5 | 56 | 30 | +26 | 59 | ||
3 | Resovia II | 30 | 15 | 11 | 4 | 57 | 28 | +29 | 56 | ||
4 | Pogoń Leżajsk | 30 | 14 | 8 | 8 | 43 | 29 | +14 | 50 | ||
5 | Crasnovia Krasne | 30 | 13 | 10 | 7 | 62 | 31 | +31 | 49 | ||
6 | JKS 1909 Jarosław | 30 | 12 | 8 | 10 | 37 | 33 | +4 | 44 | JKS: 7 pkt, różn. +1 PIL: 5 pkt, różn. 0 NDĘ: 4 pkt, różn. -1 | |
7 | Rzemieślnik Pilzno | 30 | 12 | 8 | 10 | 40 | 34 | +6 | 44 | ||
8 | Stal Nowa Dęba | 30 | 13 | 5 | 12 | 40 | 38 | +2 | 44 | ||
9 | LZS Turbia | 30 | 12 | 6 | 12 | 45 | 38 | +7 | 42 | ||
10 | Piast Tuczempy | 30 | 12 | 5 | 13 | 33 | 35 | −2 | 41 | ||
11 | Cosmos Nowotaniec | 30 | 11 | 6 | 13 | 42 | 57 | −15 | 39 | ||
12 | Żurawianka Żurawica | 30 | 10 | 4 | 16 | 43 | 64 | −21 | 34 | ŻUR – IGL 2:1 IGL – ŻUR 2:2 | |
13 | Igloopol Dębica (S) | 30 | 8 | 10 | 12 | 32 | 36 | −4 | 34 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Sokół Nisko (S) | 30 | 8 | 4 | 18 | 31 | 61 | −30 | 28 | NIS – DĘB 3:1 DĘB – NIS 1:0 | |
15 | Wisłoka Dębica (S) | 30 | 6 | 10 | 14 | 23 | 34 | −11 | 28 | ||
16 | Czuwaj Przemyśl (S) | 30 | 2 | 4 | 24 | 23 | 93 | −70 | 10 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2010/2011[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Zaczernie (M) (A) | 30 | 17 | 5 | 8 | 50 | 23 | +27 | 56 | Awans do III ligi | |
2 | Strumyk Malawa (A) | 30 | 14 | 12 | 4 | 35 | 24 | +11 | 54 | ||
3 | Rafineria/Czarni Jasło | 30 | 14 | 9 | 7 | 39 | 25 | +14 | 51 | ||
4 | JKS 1909 Jarosław | 30 | 12 | 13 | 5 | 40 | 21 | +19 | 49 | ||
5 | Rzemieślnik Pilzno | 30 | 13 | 9 | 8 | 38 | 26 | +12 | 48 | ||
6 | Wisłoka Dębica | 30 | 12 | 9 | 9 | 42 | 35 | +7 | 45 | DĘB - PTU 2:1 PTU - DĘB 1:1 | |
7 | Piast Tuczempy | 30 | 12 | 9 | 9 | 37 | 26 | +11 | 45 | ||
8 | Crasnovia Krasne | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | 36 | +7 | 43 | ||
9 | Orzeł Przeworsk | 30 | 12 | 5 | 13 | 42 | 38 | +4 | 41 | ||
10 | Stal Nowa Dęba | 30 | 9 | 10 | 11 | 32 | 36 | −4 | 37 | NDĘ - LEŻ 0:0 LEŻ - NDĘ 0:1 | |
11 | Pogoń Leżajsk | 30 | 9 | 10 | 11 | 27 | 20 | +7 | 37 | ||
12 | Żurawianka Żurawica | 30 | 10 | 6 | 14 | 21 | 46 | −25 | 36 | ||
13 | Sokół Nisko | 30 | 10 | 5 | 15 | 33 | 40 | −7 | 35 | ||
14 | Kolbuszowianka Kolbuszowa (S) | 30 | 8 | 9 | 13 | 28 | 47 | −19 | 33 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Lechia Sędziszów Małopolski (S) | 30 | 8 | 6 | 16 | 32 | 49 | −17 | 30 | ||
16 | MKS Kańczuga (S) | 30 | 2 | 8 | 20 | 22 | 69 | −47 | 14 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2009/2010[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Partyzant Targowiska (M) (A) | 30 | 20 | 4 | 6 | 71 | 29 | +42 | 64 | Awans do III ligi | |
2 | Polonia Przemyśl (A) | 30 | 20 | 2 | 8 | 49 | 22 | +27 | 62 | ||
3 | Orzeł Przeworsk | 30 | 19 | 4 | 7 | 45 | 22 | +23 | 61 | ||
4 | Żurawianka Żurawica | 30 | 16 | 6 | 8 | 55 | 31 | +24 | 54 | ||
5 | Pogoń Leżajsk | 30 | 12 | 13 | 5 | 38 | 23 | +15 | 49 | ||
6 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 30 | 14 | 6 | 10 | 44 | 35 | +9 | 48 | ||
7 | KS Zaczernie | 30 | 12 | 10 | 8 | 52 | 39 | +13 | 46 | ||
8 | MKS Kańczuga | 30 | 11 | 8 | 11 | 35 | 45 | −10 | 41 | KAŃ - NIS 4:0 NIS - KAŃ 2:1 | |
9 | Sokół Nisko | 30 | 12 | 5 | 13 | 46 | 46 | 0 | 41 | ||
10 | Rzemieślnik Pilzno | 30 | 11 | 5 | 14 | 45 | 47 | −2 | 38 | PIL - JKS 1:2 JKS - PIL 0:3 | |
11 | JKS 1909 Jarosław | 30 | 11 | 5 | 14 | 44 | 52 | −8 | 38 | ||
12 | Strumyk Malawa | 30 | 11 | 4 | 15 | 49 | 47 | +2 | 37 | ||
13 | Błękitni Ropczyce (S) | 30 | 10 | 6 | 14 | 43 | 56 | −13 | 36 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Wisłok Wiśniowa (S) | 30 | 6 | 6 | 18 | 38 | 75 | −37 | 24 | ||
15 | Igloopol Dębica (S) | 30 | 5 | 5 | 20 | 28 | 62 | −34 | 20 | ||
16 | LZS Turbia (S) | 30 | 4 | 3 | 23 | 28 | 79 | −51 | 15 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2008/2009[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Od sezonu 2008/2009 IV liga stanowi piąty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Sanok (M) (A) | 30 | 20 | 5 | 5 | 77 | 23 | +54 | 65 | Awans do III ligi | |
2 | Siarka Tarnobrzeg (A) | 30 | 17 | 9 | 4 | 61 | 25 | +36 | 60 | ||
3 | Polonia Przemyśl | 30 | 15 | 10 | 5 | 42 | 25 | +17 | 55 | ||
4 | Rzemieślnik Pilzno | 30 | 13 | 8 | 9 | 42 | 35 | +7 | 47 | ||
5 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 30 | 12 | 10 | 8 | 40 | 28 | +12 | 46 | ||
6 | Błękitni Ropczyce | 30 | 11 | 10 | 9 | 28 | 29 | −1 | 43 | ROP: 9 pkt, różn. +4 LEŻ: 4 pkt, różn. -1 JKS: 4 pkt, różn. -3 | |
7 | Pogoń Leżajsk | 30 | 12 | 7 | 11 | 42 | 36 | +6 | 43 | ||
8 | JKS 1909 Jarosław | 30 | 12 | 7 | 11 | 41 | 46 | −5 | 43 | ||
9 | Strumyk Malawa | 30 | 10 | 9 | 11 | 43 | 60 | −17 | 39 | ||
10 | Igloopol Dębica | 30 | 8 | 12 | 10 | 27 | 29 | −2 | 36 | IGL - ŻUR 1:0 ŻUR - IGL 2:1 | |
11 | Żurawianka Żurawica | 30 | 9 | 9 | 12 | 37 | 49 | −12 | 36 | ||
12 | Sokół Nisko | 30 | 10 | 4 | 16 | 33 | 51 | −18 | 34 | NIS - RAC 1:0 RAC - NIS 0:1 | |
13 | Rafineria/Czarni Jasło (S) | 30 | 10 | 4 | 16 | 29 | 40 | −11 | 34 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Czuwaj Przemyśl (S) | 30 | 8 | 4 | 18 | 29 | 41 | −12 | 28 | ||
15 | Lechia Sędziszów Małopolski (S) | 30 | 7 | 5 | 18 | 29 | 58 | −29 | 26 | ||
16 | Zryw Dzikowiec (S) | 30 | 6 | 7 | 17 | 21 | 46 | −25 | 25 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2007/2008[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Izolator Boguchwała (M) (B) | 34 | 25 | 5 | 4 | 64 | 24 | +40 | 80 | Baraże o awans do II ligi | |
2 | Unia Nowa Sarzyna | 34 | 20 | 7 | 7 | 60 | 27 | +33 | 67 | awans do nowo utworzonej III ligi | |
3 | Orzeł Przeworsk | 34 | 20 | 6 | 8 | 47 | 24 | +23 | 66 | ||
4 | Stal Mielec | 34 | 18 | 8 | 8 | 53 | 39 | +14 | 62 | SMI – KAR 2:0 KAR – SMI 0:0 | |
5 | Krośnianka-Karpaty Krosno | 34 | 17 | 11 | 6 | 62 | 36 | +26 | 62 | ||
6 | Siarka Tarnobrzeg (S) | 34 | 19 | 4 | 11 | 49 | 24 | +25 | 61 | Spadek do IV ligi | |
7 | Stal Sanok (S) | 34 | 16 | 11 | 7 | 66 | 37 | +29 | 59 | ||
8 | Kolbuszowianka Kolbuszowa (S) | 34 | 14 | 7 | 13 | 50 | 37 | +13 | 49 | KOL – IGL 2:3 IGL – KOL 1:0 | |
9 | Igloopol Dębica (S) | 34 | 13 | 9 | 12 | 35 | 34 | +1 | 48 | ||
10 | Polonia Przemyśl (S) | 34 | 13 | 9 | 12 | 39 | 33 | +6 | 48 | ||
11 | Rzemieślnik Pilzno (S) | 34 | 13 | 9 | 12 | 39 | 42 | −3 | 48 | ||
12 | Pogoń Leżajsk (S) | 34 | 9 | 12 | 13 | 32 | 42 | −10 | 39 | ||
13 | Zryw Dzikowiec (S) | 24 | 12 | 2 | 10 | 42 | 61 | −19 | 38 | ||
14 | Lechia Sędziszów Małopolski (S) | 34 | 10 | 4 | 20 | 43 | 83 | −40 | 34 | ||
15 | Żurawianka Żurawica (S) | 34 | 7 | 10 | 17 | 30 | 50 | −20 | 31 | ||
16 | JKS 1909 Jarosław (S) | 34 | 7 | 2 | 25 | 27 | 70 | −43 | 23 | ||
17 | Korona Rzeszów (S) | 34 | 5 | 4 | 25 | 34 | 78 | −44 | 19 | Spadek do klasy okręgowej | |
18 | Galicja Cisna1 | 34 | 8 | 5 | 21 | 23 | 62 | −39 | 29 | Drużyna wycofana |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Galicja Cisna wycofała się po rundzie jesiennej.
Sezon 2006/2007[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Resovia (M) (A) | 34 | 24 | 4 | 6 | 66 | 22 | +44 | 76 | Awans do III ligi | |
2 | Siarka Tarnobrzeg | 34 | 20 | 8 | 6 | 60 | 28 | +32 | 68 | ||
3 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 34 | 17 | 7 | 10 | 52 | 33 | +19 | 58 | ||
4 | Izolator Boguchwała | 34 | 17 | 6 | 11 | 74 | 39 | +35 | 57 | ||
5 | Polonia Przemyśl | 34 | 15 | 11 | 8 | 51 | 36 | +15 | 56 | ||
6 | Pogoń Leżajsk | 34 | 14 | 9 | 11 | 35 | 35 | 0 | 51 | LEŻ: 9 pkt, różn. +4 OPR: 5 pkt, różn. 0 GAL: 2 pkt, różn. -4 | |
7 | Orzeł Przeworsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 53 | 51 | +2 | 51 | ||
8 | Galicja Cisna | 34 | 15 | 6 | 13 | 49 | 40 | +9 | 51 | ||
9 | Igloopol Dębica | 34 | 14 | 7 | 13 | 33 | 37 | −4 | 49 | ||
10 | Stal Mielec | 34 | 12 | 11 | 11 | 47 | 35 | +12 | 47 | ||
11 | Żurawianka Żurawica | 34 | 13 | 7 | 14 | 40 | 36 | +4 | 46 | ŻUR – PIL 3:1 PIL – ŻUR 1:3 | |
12 | Rzemieślnik Pilzno | 34 | 13 | 7 | 14 | 55 | 51 | +4 | 46 | ||
13 | Lechia Sędziszów Małopolski | 34 | 10 | 11 | 13 | 31 | 47 | −16 | 41 | LSM: 7 pkt, różn. +5 CKR: 6 pkt, różn. -2 ROP: 4 pkt, różn. -3 | |
14 | Crasnovia Krasne (S) | 34 | 12 | 5 | 17 | 44 | 59 | −15 | 41 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Błękitni Ropczyce (S) | 34 | 11 | 8 | 15 | 35 | 46 | −11 | 41 | ||
16 | Sokół Nisko (S) | 34 | 8 | 7 | 19 | 35 | 56 | −21 | 31 | ||
17 | Iskra Sobów (S) | 34 | 8 | 5 | 21 | 31 | 56 | −25 | 29 | ||
18 | Tłoki Gorzyce (S) | 34 | 4 | 3 | 27 | 17 | 101 | −84 | 15 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2005/2006[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wisłoka Dębica (M) (A) | 34 | 19 | 10 | 5 | 74 | 32 | +42 | 67 | Awans do III ligi | |
2 | Izolator Boguchwała | 34 | 18 | 10 | 6 | 57 | 38 | +19 | 64 | ||
3 | Igloopol Dębica | 34 | 19 | 5 | 10 | 55 | 33 | +22 | 62 | ||
4 | Polonia Przemyśl | 34 | 18 | 6 | 10 | 50 | 30 | +20 | 60 | ||
5 | Siarka Tarnobrzeg | 34 | 17 | 7 | 10 | 45 | 27 | +18 | 58 | ||
6 | Rzemieślnik Pilzno | 34 | 15 | 7 | 12 | 47 | 41 | +6 | 52 | ||
7 | Żurawianka Żurawica | 34 | 13 | 11 | 10 | 49 | 43 | +6 | 50 | ŻUR 2:1 SMI SMI 1:2 ŻUR | |
8 | Stal Mielec | 34 | 14 | 8 | 12 | 37 | 26 | +11 | 50 | ||
9 | Sokół Nisko | 34 | 11 | 15 | 8 | 39 | 31 | +8 | 48 | NIS 0:0 KOL KOL 1:1 NIS | |
10 | Kolbuszowianka Kolbuszowa | 34 | 13 | 9 | 12 | 56 | 50 | +6 | 48 | ||
11 | Resovia | 34 | 12 | 10 | 12 | 39 | 36 | +3 | 46 | ||
12 | Błękitni Ropczyce | 34 | 12 | 9 | 13 | 33 | 34 | −1 | 45 | ROP: 8 pkt, różn. +2 UNS: 4 pkt, różn. -1 PTU: 3 pkt, różn. -1 | |
13 | Unia Nowa Sarzyna (S) | 34 | 11 | 12 | 11 | 27 | 31 | −4 | 45 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Piast Tuczempy (S) | 34 | 12 | 9 | 13 | 34 | 41 | −7 | 45 | ||
15 | Strug Tyczyn (S) | 34 | 10 | 4 | 20 | 34 | 68 | −34 | 34 | ||
16 | Rafineria/Czarni Jasło (S) | 34 | 4 | 13 | 17 | 29 | 54 | −25 | 25 | ||
17 | Elektrociepłownia Rzeszów (S) | 34 | 6 | 5 | 23 | 31 | 58 | −27 | 23 | ||
18 | Nafta Jedlicze (S) | 34 | 4 | 6 | 24 | 18 | 81 | −63 | 18 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2004/2005[edytuj | edytuj kod]
|
|
- źródło: [2] oraz prasa regionalna.
- Stal Sanok awansowała do III ligi, grupy IV.
- JKS 1909 Jarosław, MKS Kańczuga, Zryw Dzikowiec, Krośnianka/Karpaty Krosno i Sanovia Lesko spadły do klasy okręgowej.
Sezon 2003/2004[edytuj | edytuj kod]
|
|
- źródło: [3] oraz prasa regionalna.
- Pogoń Leżajsk awansowała do III ligi, grupy IV.
- Rzemieślnik Pilzno, Unia Nowa Sarzyna i Błękitni Ropczyce wygrały swoje mecze barażowe i pozostały w IV lidze.
- Górnovia Górno przegrała swoje mecze barażowe i spadła do klasy okręgowej.
- Kolbuszowianka Kolbuszowa, Sokół Nisko, LZS Turbia, Galicja Cisna i Syrenka Roźwienica spadły do klasy okręgowej.
Sezon 2002/2003[edytuj | edytuj kod]
|
|
|
- źródło: [4] oraz prasa regionalna.
- Resovia awansowała do III ligi, grupy IV.
- Izolator Boguchwała, Lechia Sędziszów Małopolski i Sanovia Lesko spadły do klasy okręgowej.
Sezon 2001/2002[edytuj | edytuj kod]
|
|
|
- źródło: [5] oraz prasa regionalna.
- Przed sezonem Rafineria Jasło i Czarni Jasło połączyły się tworząc drużynę Rafineria/Czarni Jasło.
- Kamax Kańczuga w trakcie sezonu zmienił nazwę na MKS Kańczuga.
- Stal Rzeszów awansowała do III ligi, grupy IV.
- JKS 1909 Jarosław, Stal II Stalowa Wola, Głogovia Głogów Małopolski, Błękitni Ropczyce i Nafta Jedlicze spadły do klasy okręgowej.
Sezon 2000/2001[edytuj | edytuj kod]
|
|
|
- źródło: [6] oraz prasa regionalna.
- Pogoń Leżajsk awansowała do III ligi, grupy IV.
- Syrenka Roźwienica, Rafineria Jasło, MKS Radymno, Wisan Skopanie, Orzeł Rudnik nad Sanem i Dynovia Dynów spadły do klasy okręgowej.
- Sokół Sokołów Małopolski wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej, a jego wyniki zostały anulowane. W sezonie 2001/02 będzie występował w rzeszowskiej klasie A.
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Karpaty Krosno w 3 lidze [online] [dostęp 2023-07-07] (pol.).
- ↑ IV liga 2023/2024, grupa: podkarpacka [online], www.90minut.pl [dostęp 2023-07-30] .
- ↑ Komisja Licencyjna ukarała JKS 1909 Jarosław. [dostęp 2019-12-26].
- ↑ Zarząd OZPN. [dostęp 2020-06-19].
- ↑ 4 liga: Crasnovia zawieszona przez Podkarpacki ZPN [online], podkarpacielive.pl [dostęp 2024-04-23] (pol.).
- ↑ https://nowiny24.pl/crasnovia-krasne-wraca-do-gry-opinie/ar/6196419