Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Wygląd
Kod MKOl |
RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 Vancouver | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
187 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu osiemdziesięciu siedmiu zawodników.
Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]
.
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Nikita Kriukow | Biegi narciarskie | Sprint stylem klasycznym mężczyzn |
Złoto | Swietłana Slepcowa Anna Bogalij-Titowiec Olga Miedwiedcewa Olga Zajcewa |
Biathlon | Sztafeta kobiet |
Srebro | Nikita Kriukow | Biegi narciarskie | Sprint stylem klasycznym mężczyzn |
Srebro | Jewgienij Pluszczenko | Łyżwiarstwo figurowe | Soliści |
Srebro | Iwan Skobriew | Łyżwiarstwo szybkie | 10 000 m mężczyzn |
Srebro | Olga Zajcewa | Biathlon | Bieg masowy kobiet |
Srebro | Jekatierina Iluchina | Snowboarding | Slalom gigant równoległy kobiet |
Brąz | Iwan Skobriew | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m mężczyzn |
Brąz | Aleksandr Trietjakow | Skeleton | Mężczyźni |
Brąz | Aleksandr Zubkow Aleksiej Wojewoda |
Bobsleje | Dwójki mężczyzn |
Brąz | Irina Chazowa Natalja Korostielowa |
Biegi narciarskie | Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet |
Brąz | Nikołaj Moriłow Aleksiej Pietuchow |
Biegi narciarskie | Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Oksana Domnina Maksim Szabalin |
Łyżwiarstwo figurowe | Pary taneczne |
Wyniki reprezentantów Rosji[edytuj | edytuj kod]
Biathlon[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- sprint – 10. miejsce
- bieg pościgowy – 6. miejsce
- bieg masowy – 6. miejsce
- bieg indywidualny – 15. miejsce
- sprint – 63. miejsce
- bieg indywidualny – 11. miejsce
- sprint – 30. miejsce
- bieg pościgowy – 20. miejsce
- bieg masowy – 22. miejsce
- bieg indywidualny – 36. miejsce
Kobiety
- bieg indywidualny – 25. miejsce
- sprint – 4. miejsce
- bieg pościgowy – 6. miejsce
- bieg masowy – 30. miejsce
- sprint – 22. miejsce
- bieg pościgowy – 20. miejsce
- bieg masowy – 4. miejsce
- bieg indywidualny – 21. miejsce
- bieg indywidualny – 56. miejsce
- sprint – 13. miejsce
- bieg pościgowy – 18. miejsce
- bieg masowy – 14. miejsce
Bobsleje[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Dwójki – 7. miejsce
- Czwórki – 8. miejsce
- Czwórki – 9. miejsce
- Czwórki – DNF
Kobiety
- Dwójki – 9. miejsce
- Dwójki – 18. miejsce
Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Sprint stylem klasycznym – 8. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 15. miejsce
- Bieg łączony – 4. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 14. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 26. miejsce
- Bieg łączony – 43. miejsce
- Bieg łączony – 32. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 26. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 24. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 31. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – DNF
- 15 km stylem dowolnym – 9. miejsce
- Bieg łączony – 17. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 8. miejsce
- sztafeta – 8. miejsce
Kobiety
- 10 km stylem dowolnym – 20. miejsce
- Bieg łączony – 13. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 12. miejsce
- 10 km stylem dowolnym – 19. miejsce
- 10 km stylem dowolnym – 7. miejsce
- Bieg łączony – 39. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 40. miejsce
- Bieg łączony – 26. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 29. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 37. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 28. miejsce
- Sprint stylem klasycznym – 35. miejsce
- 10 km stylem dowolnym – 12. miejsce
- Bieg łączony – 12. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 22. miejsce
- sztafeta – 7. miejsce
Curling[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Kobiety – 9. miejsce
Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Maksim Afinogienow, Ilja Bryzgałow, Pawieł Daciuk, Siergiej Fiodorow, Siergiej Gonczar, Dienis Griebieszkow, Dmitrij Kalinin, Konstantin Korniejew, Ilja Kowalczuk, Wiktor Kozłow, Jewgienij Małkin, Andriej Markow, Aleksiej Morozow, Jewgienij Nabokow, Ilja Nikulin, Aleksandr Owieczkin, Aleksandr Radułow, Aleksandr Siomin, Fiodor Tiutin, Siemion Warłamow, Anton Wołczenkow, Danis Zaripow, Siergiej Zinowjew – 6. miejsce
Kobiety
- Jekatierina Ananina, Tatjana Burina, Alona Chomicz, Julija Dieulina, Inna Diubanok, Irina Gaszennikowa, Ija Gawriłowa, Aleksandra Kapustina, Jekatierina Lebiediewa, Marija Onołbajewa, Olga Piermiakowa, Kristina Pietrowska, Zoja Połunina, Anna Prugowa, Marina Siergina, Jekatierina Smolencewa, Olga Sosina, Tatjana Sotnikowa, Swietłana Tierientjewa, Swietłana Tkaczewa, Aleksandra Wafina – 6. miejsce
Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Gundersen – 23. miejsce
- Gundersen – 23. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- soliści – 13. miejsce
Kobiety
- solistki – 9. miejsce
- solistki – 10. miejsce
- Pary sportowe – 4. miejsce
- Pary sportowe – 7. miejsce
- Pary sportowe – 11. miejsce
- Pary taneczne – 9. miejsce
- Pary taneczne – 15. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- 1000 m – 22. miejsce
- 1500 m – 21. miejsce
- 500 m – 32. miejsce
- 1000 m – 36. miejsce
- 1500 m – 38. miejsce
- 500 m – 36. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
- 1500 m – 11. miejsce
- 500 m – 14. miejsce
- 1000 m – 21. miejsce
- 5000 m – DNF
- 10000 m – 13. miejsce
- 500 m – 35. miejsce
Kobiety
- 1500 m – 32. miejsce
- 500 m – 20. miejsce
- 1000 m – 20. miejsce
- 500 m – 22. miejsce
- 3000 m – 20. miejsce
- 1000 m – 28. miejsce
- 1500 m – 11. miejsce
- 500 m – 24. miejsce
- 1000 m – 27. miejsce
- 500 m – DNF
- 1500 m – 12. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
- 1500 m – 8. miejsce
- 3000 m – 18. miejsce
- 5000 m – 13. miejsce
- Sztafeta – 7. miejsce
Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- zjazd – 45. miejsce
- slalom – 23. miejsce
- gigant – 38. miejsce
- supergigant – 28. miejsce
- kombinacja – 21. miejsce
- slalom – DNF
- gigant – 40. miejsce
- supergigant – DNF
- zjazd – 54. miejsce
- slalom – DNF
- gigant – 64. miejsce
- supergigant – 36. miejsce
- kombinacja – 23. miejsce
Kobiety
- zjazd – 26. miejsce
- slalom – 28. miejsce
- gigant – DNF
- supergigant – 24. miejsce
- kombinacja – DNF
- slalom – 33. miejsce
- gigant – 37. miejsce
- supergigant – DNF
Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- jazda po muldach – 13. miejsce
- ski cross – 25. miejsce
- skoki akrobatyczne – 20. miejsce
- jazda po muldach – 10. miejsce
- jazda po muldach – 25. miejsce
- jazda po muldach – 28. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach – 13. miejsce
- ski cross – 32. miejsce
- jazda po muldach – 9. miejsce
- jazda po muldach – 15. miejsce
- jazda po muldach – 7. miejsce
Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- jedynki – 4. miejsce
- jedynki – 19. miejsce
- jedynki – 12. miejsce
- dwójki – 10. miejsce
- dwójki – 14. miejsce
Kobiety
- jedynki – 10. miejsce
- jedynki – 4. miejsce
- jedynki – 6. miejsce
Short track[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- 500 m – 24. miejsce
- 1000 m – 24. miejsce
- 1500 m – 24. miejsce
- 500 m – 27. miejsce
- 1000 m – 29. miejsce
- 1500 m – 31. miejsce
Kobiety
- 500 m – 25. miejsce
- 1000 m – 26. miejsce
- 1500 m – 27. miejsce
- 1000 m – 24. miejsce
- 1500 m – 16. miejsce
- 1500 m – 30. miejsce
Skeleton[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Siergiej Czudinow – 12. miejsce
Kobiety
- Jelena Judina – 18. miejsce
- Swietłana Trunowa – 16. miejsce
Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Skocznia duża – 47. miejsce
- Skocznia normalna – 46. miejsce
- Skocznia duża – 38. miejsce
- Skocznia normalna – 33. miejsce
- Skocznia duża – 35. miejsce
- Skocznia normalna – 26. miejsce
- Skocznia duża – 44. miejsce
- Skocznia normalna – 45. miejsce
- drużynowo – 10. miejsce
Snowboard[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- snowboardcross – 15. miejsce
- gigant równoległy – 4. miejsce
Kobiety
- gigant równoległy – 24. miejsce
- gigant równoległy – 17. miejsce
- gigant równoległy – 10. miejsce
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Skład reprezentacji na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-21)]. (ang.)
- Skład reprezentacji na stronie vancouver2010.com. vancouver2010.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-13)]. (ang.)