Puchar Narodów w saneczkarstwie 2011/2012
Wygląd
| |||
Data | |||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet Jedynki mężczyzn |
Jewgienij Woskresenskij | ||
Dwójki mężczyzn |
Sezon 2011/2012 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 25 listopada 2011 roku w austriackim mieście Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 24 lutego 2012 roku na torze w Paramonowo.
Kalendarz Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]
Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]
- DNF - nie ukończyła, DNS - była zgłoszona, ale nie wystartowała, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. | Zawodnik | Innsbruck |
Whistler |
Calgary |
Königssee |
Oberhof |
Winterberg |
Sankt Moritz |
Sigulda |
Paramonowo |
Punkty |
Natalja Choriewa | |||||||||||
Sandra Gasparini | |||||||||||
Carina Schwab | |||||||||||
Mona Wabnigg | |||||||||||
Elīza Tīruma | |||||||||||
Jekatierina Baturina | |||||||||||
Aleksandra Rodionowa | |||||||||||
Raluca Strămăturaru | |||||||||||
Arianne Jones | |||||||||||
Ewa Kuls | |||||||||||
Viera Gburova | |||||||||||
Daria Obratov | |||||||||||
Dajana Eitberger | |||||||||||
Dayna Clay | |||||||||||
Maryna Halajdżjan | |||||||||||
Morgane Bonnefoy | |||||||||||
Kimberley McRae | |||||||||||
Corinna Martini | |||||||||||
Birgit Platzer | |||||||||||
Emily Sweeney | |||||||||||
Tatjana Iwanowa | |||||||||||
Kate Hansen | |||||||||||
Ashley Walden | |||||||||||
Ksenia Cyplakowa | |||||||||||
Maija Tīruma | |||||||||||
Erin Hamlin | |||||||||||
Tatjana Newzorowa | |||||||||||
Veronika Figliarova | |||||||||||
Swietłana Tiunowa | |||||||||||
Madalina Rosca | |||||||||||
Anastasia Polusytok | |||||||||||
Ołena Szumowa | |||||||||||
Choi Eun-ju | |||||||||||
Sung Eun-ryung | |||||||||||
Nina Cebin | |||||||||||
Saiva Dambite | |||||||||||
Maija Linde | |||||||||||
Violeta Stramaturaru | |||||||||||
Melina Heinzelmaier | |||||||||||
Hannah Campbell-Pegg | |||||||||||
Vendula Kotenova | |||||||||||
Natalia Wojtuściszyn | |||||||||||
Sarah Oberhöller | |||||||||||
Gergana Aleksandrowa | |||||||||||
Mihaela Chiraș | |||||||||||
Jeva Gudramovica |
Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
- DNF - nie ukończył, DNS - była zgłoszony, ale nie wystartował, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. | Zawodnik | Innsbruck |
Whistler |
Calgary |
Königssee |
Oberhof |
Winterberg |
Sankt Moritz |
Sigulda |
Paramonowo |
Punkty |
Jewgienij Woskresenskij | |||||||||||
Robert Fischer | |||||||||||
Chris Mazdzer | |||||||||||
Gregory Carigiet | |||||||||||
Maciej Kurowski | |||||||||||
Stepan Fedorow | |||||||||||
Inārs Kivlenieks | |||||||||||
Jozef Ninis | |||||||||||
Tonnes Stang Rolfsen | |||||||||||
Julian von Schleinitz | |||||||||||
Ondřej Hyman | |||||||||||
Kevin Fischnaller | |||||||||||
Jo Alexander Koppang | |||||||||||
Ralf Palik | |||||||||||
Samuel Edney | |||||||||||
Wolfgang Kindl | |||||||||||
Valentin Crețu | |||||||||||
Siemion Pawliczenko | |||||||||||
Adam Rosen | |||||||||||
Kristaps Maurins | |||||||||||
Taylor Morris | |||||||||||
David Mair | |||||||||||
Thor Haug Norbech | |||||||||||
Hidenari Kanayama | |||||||||||
Danej Navrboc | |||||||||||
Bruno Banani | |||||||||||
Andriej Kis | |||||||||||
Emanuel Rieder | |||||||||||
Reinhard Egger | |||||||||||
Władimir Pitilimow | |||||||||||
Paweł Angelow | |||||||||||
Johannes Ludwig | |||||||||||
Mārtiņš Rubenis | |||||||||||
Isaac Underwood | |||||||||||
Andrij Mandzij | |||||||||||
Aleksandr Pierietiagin | |||||||||||
Dominik Fischnaller | |||||||||||
Trent Matheson | |||||||||||
Joe Mortensen | |||||||||||
Jakub Hyman | |||||||||||
Tilen Sirše | |||||||||||
Artūrs Dārznieks | |||||||||||
Imre Pulai | |||||||||||
Ołeksandr Obołonczyk | |||||||||||
Bogdan Macovei | |||||||||||
Robbie Huerbin | |||||||||||
Georgij Talypow | |||||||||||
Kim Dong-hyeon | |||||||||||
Harry Foulkes | |||||||||||
Kirił Kiriłow | |||||||||||
Zintis Saicans | |||||||||||
Martin Krkoska | |||||||||||
Lewan Gureszidze | |||||||||||
Artur Bajbaczinow | |||||||||||
Dirk Jongkind | |||||||||||
Park Jin-Yong | |||||||||||
Ryu Sung-hyun | |||||||||||
Nick Mides |
Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
- DNF - nie ukończyli, DNS - byli zgłoszoneni, ale nie wystartowali, DSQ - dyskwalifikacja
Lp. | Zawodnik | Innsbruck |
Whistler |
Calgary |
Königssee |
Oberhof |
Winterberg |
Sankt Moritz |
Sigulda |
Paramonowo |
Punkty |
Rosja | |||||||||||
Włochy | |||||||||||
Niemcy | |||||||||||
Włochy | |||||||||||
Czechy | |||||||||||
Stany Zjednoczone | |||||||||||
Rumunia | |||||||||||
Łotwa | |||||||||||
Słowacja | |||||||||||
Słowacja | |||||||||||
Polska | |||||||||||
Stany Zjednoczone | |||||||||||
Łotwa | |||||||||||
Austria | |||||||||||
Łotwa | |||||||||||
Rumunia | |||||||||||
Niemcy | |||||||||||
Kanada | |||||||||||
Czechy | |||||||||||
Stany Zjednoczone | |||||||||||
Rosja | |||||||||||
Włochy | |||||||||||
Rosja | |||||||||||
Rosja | |||||||||||
Rosja | |||||||||||
Stany Zjednoczone | |||||||||||
Ukraina | |||||||||||
Rosja | |||||||||||
Szwajcaria | |||||||||||
Łotwa | |||||||||||
Rumunia | |||||||||||
Austria | |||||||||||
Rumunia | |||||||||||
Korea Południowa | |||||||||||
Bułgaria |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
Kategorie:
- Puchar Narodów w saneczkarstwie
- 2011 w saneczkarstwie
- 2012 w saneczkarstwie
- 2011 w Austrii
- 2011 w Kanadzie
- 2012 w Niemczech
- 2012 w Szwajcarii
- 2012 na Łotwie
- 2012 w Rosji
- Sport w Innsbrucku
- Sport w Kolumbii Brytyjskiej
- Sport w Calgary
- Sport w Oberhofie
- Sport w Winterbergu
- Sport w Szwajcarii
- Sport na Łotwie
- Sport w Rosji
- Saneczkarstwo w Austrii
- Saneczkarstwo w Kanadzie
- Saneczkarstwo w Niemczech