Puchar Świata w skokach narciarskich 2017/2018 – Niżny Tagił
| |||
Data |
2–3 grudnia 2017 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
2 | ||
Liczba zawodników |
70 | ||
Zwycięzcy | |||
Konkurs indywidualny (02.12.2017) | |||
Konkurs indywidualny (03.12.2017) |
- Główne artykuły:
Trzeci oraz czwarty konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/2018 odbyły się w dniach 2–3 grudnia 2017 roku w Niżnym Tagile na skoczni dużej Aist.
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrał reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler. Za nim uplasowali się o dwa punkty gorszy Johann André Forfang oraz Pius Paschke. Wszyscy reprezentanci Polski pomyślnie zakwalifikowali się do konkursu głównego. Na starcie zawodów zabrakło dotychczasowego lidera Pucharu Świata Junshirō Kobayashiego, który wraz z całą Kadrą A reprezentacji Japonii odpuścili zawody na rzecz Kadry B. W zawodach wzięło udział siedemdziesięciu zawodników[1].
Pierwszy konkurs indywidualny wygrał Richard Freitag. Niemiec dzięki temu zwycięstwu został nowym liderem cyklu. Za nim na podium znalazł się Daniel-André Tande oraz drugi zawodnik kwalifikacji Johann André Forfang. Najlepszym z polskich zawodników okazał się być Piotr Żyła, który zajął dziesiątą lokatę[2].
Kwalifikacje poprzedzające drugi konkurs indywidualny wygrał Norweg Daniel-André Tande. Oprócz niego w czołowej trójce znaleźli się także Andreas Wellinger i Simon Ammann. Podobnie jak w pierwszych kwalifikacjach wszyscy reprezentanci Polski uzyskali prawo startu w konkursie indywidualnym[3].
Drugi konkurs indywidualny padł łupem Andreasa Wellingera. Niemiec o prawie pięć punktów wyprzedził swojego rodaka i zwycięzcę pierwszego konkursu Richarda Freitaga. Trzecie miejsce zajął reprezentant Austrii Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce konkursu znaleźli się także Maciej Kot wraz z Kamilem Stochem. Stefan Hula jako jedyny z polskich zawodników nie zdołał zakwalifikować się do czołowej trzydziestki po pierwszej serii, w wyniku czego nie zdobył punktów[4].
Skocznia[edytuj | edytuj kod]
Nazwa skoczni | Miejscowość | Punkt K | HS | Rekord skoczni | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Aist | Niżny Tagił | K120 | HS134 | 141,5 m | Johann André Forfang | 02.12.2017 |
Program zawodów[edytuj | edytuj kod]
Dzień | Konkurencja | Początek
(Czas CET) |
Liczba uczestników |
---|---|---|---|
1 grudnia | Oficjalny trening | 13:00 | — |
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego | 15:00 | 70 | |
2 grudnia | Pierwszy konkurs indywidualny | 16:15 | 50 |
3 grudnia | Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego | 14:30 | 70 |
Drugi konkurs indywidualny | 16:00 | 50 |
Jury[edytuj | edytuj kod]
Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile był Siergiej Żyrianow oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Christian Kathol, a jego asystentem – Marko Mlakar. Kontrolą sprzętu zajmował się Sepp Gratzer.
Sędzia | Stanowisko | |||
---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Pierwszy konkurs ind. | Kwalifikacje | Drugi konkurs ind. | |
Grigorij Zacharow | A | B | ||
Bojan Jost | B | C | ||
Aleksandr Klimow | C | D | ||
Martino de Crignis | D | E | ||
Ryszard Gunka | E | A |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Skok | Styl | Belka | Wiatr | Wynik | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 133,5 m | 54,5 | 7 | 0,02 | 143,5 | Q |
2. | Johann André Forfang | Norwegia | 132,0 m | 54,5 | 7 | -0,03 | 141,4 | Q |
3. | Pius Paschke | Niemcy | 132,5 m | 55,5 | 7 | 0,16 | 141,3 | Q |
4. | Richard Freitag | Niemcy | 131,5 m | 55,5 | 7 | -0,01 | 141,2 | Q |
5. | Kamil Stoch | Polska | 131,0 m | 56,5 | 7 | 0,05 | 140,7 | Q |
6. | Stefan Kraft | Austria | 131,0 m | 55,5 | 7 | -0,03 | 140,6 | Q |
7. | Dawid Kubacki | Polska | 130,0 m | 55,5 | 7 | -0,11 | 139,7 | Q |
8. | Anders Fannemel | Norwegia | 135,0 m | 55,5 | 8 | 0,34 | 139,1 | Q |
9. | Jernej Damjan | Słowenia | 130,0 m | 54,0 | 7 | -0,16 | 138,8 | Q |
10. | Andreas Wellinger | Niemcy | 129,0 m | 54,0 | 7 | -0,12 | 138,5 | Q |
11. | Karl Geiger | Niemcy | 131,5 m | 55,0 | 7 | 0,18 | 137,8 | Q |
12. | Stephan Leyhe | Niemcy | 131,0 m | 53,5 | 7 | 0,21 | 137,6 | Q |
13. | Manuel Fettner | Austria | 132,0 m | 55,5 | 7 | 0,25 | 137,5 | Q |
14. | Tilen Bartol | Słowenia | 132,0 m | 55,5 | 8 | 0,01 | 137,0 | Q |
15. | Daniel-André Tande | Norwegia | 127,5 m | 55,5 | 7 | -0,08 | 134,9 | Q |
16. | Jewgienij Klimow | Rosja | 132,0 m | 55,5 | 8 | 0,31 | 134,0 | Q |
17. | Michael Hayböck | Austria | 132,0 m | 53,5 | 8 | 0,21 | 133,0 | Q |
18. | Maciej Kot | Polska | 129,5 m | 54,0 | 7 | 0,31 | 132,9 | Q |
19. | Peter Prevc | Słowenia | 127,5 m | 54,0 | 7 | 0,02 | 132,2 | Q |
20. | Andreas Stjernen | Norwegia | 127,0 m | 54,0 | 7 | 0,14 | 130,1 | Q |
21. | Anže Semenič | Słowenia | 127,0 m | 54,0 | 7 | 0,18 | 129,7 | Q |
22. | Piotr Żyła | Polska | 127,0 m | 52,5 | 7 | 0,13 | 128,7 | Q |
Manuel Poppinger | Austria | 127,5 m | 54,0 | 8 | -0,10 | Q | ||
24. | Clemens Aigner | Austria | 125,5 m | 54,0 | 7 | 0,05 | 128,3 | Q |
25. | Simon Ammann | Szwajcaria | 128,0 m | 50,0 | 7 | 0,23 | 127,0 | Q |
26. | Stefan Hula | Polska | 125,5 m | 52,5 | 7 | 0,04 | 126,9 | Q |
27. | Dienis Korniłow | Rosja | 129,0 m | 53,5 | 8 | 0,48 | 124,9 | Q |
28. | Timi Zajc | Słowenia | 126,5 m | 54,0 | 8 | 0,13 | 124,4 | Q |
29. | Yukiya Satō | Japonia | 126,0 m | 52,5 | 8 | -0,01 | 123,4 | Q |
30. | Robert Johansson | Norwegia | 124,0 m | 52,5 | 7 | 0,16 | 123,0 | Q |
31. | Jakub Wolny | Polska | 127,5 m | 52,0 | 8 | 0,27 | 122,8 | Q |
32. | Tomáš Vančura | Czechy | 126,5 m | 54,0 | 8 | 0,47 | 121,0 | Q |
33. | Vincent Descombes Sevoie | Francja | 126,0 m | 52,5 | 8 | 0,29 | 120,4 | Q |
34. | Daniel Huber | Austria | 122,0 m | 51,5 | 7 | 0,03 | 119,7 | Q |
35. | Kento Sakuyama | Japonia | 123,5 m | 52,0 | 8 | 0,07 | 117,6 | Q |
36. | Antti Aalto | Finlandia | 126,5 m | 51,0 | 8 | 0,67 | 116,1 | Q |
37. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 122,0 m | 51,5 | 7 | 0,40 | 116,0 | Q |
38. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 122,0 m | 52,0 | 8 | 0,00 | 115,6 | Q |
39. | Alex Insam | Włochy | 122,0 m | 52,5 | 8 | 0,06 | 115,5 | Q |
40. | Michaił Nazarow | Rosja | 122,5 m | 51,5 | 8 | 0,15 | 114,5 | Q |
41. | Vojtěch Štursa | Czechy | 123,0 m | 50,0 | 8 | 0,16 | 113,8 | Q |
42. | Markus Schiffner | Austria | 121,5 m | 51,5 | 8 | 0,05 | 113,7 | Q |
43. | Władimir Zografski | Bułgaria | 124,0 m | 50,0 | 8 | 0,46 | 113,6 | Q |
44. | Killian Peier | Szwajcaria | 121,0 m | 52,0 | 8 | 0,09 | 112,9 | Q |
45. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 121,0 m | 50,5 | 8 | 0,02 | 112,1 | Q |
46. | Davide Bresadola | Włochy | 121,0 m | 50,0 | 8 | -0,02 | 112,0 | Q |
Robert Kranjec | Słowenia | 122,5 m | 51,0 | 8 | 0,35 | Q | ||
Yūmu Harada | Japonia | 121,0 m | 52,5 | 8 | 0,23 | Q | ||
49. | Anže Lanišek | Słowenia | 121,0 m | 51,0 | 8 | 0,14 | 111,4 | Q |
50. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 121,0 m | 51,0 | 8 | 0,21 | 110,7 | Q |
51. | Andreas Alamommo | Finlandia | 120,0 m | 51,5 | 8 | 0,12 | 110,3 | NQ |
52. | Lukáš Hlava | Czechy | 121,5 m | 51,0 | 8 | 0,47 | 109,0 | NQ |
53. | Seou Choi | Korea Południowa | 119,5 m | 49,0 | 8 | -0,03 | 108,5 | NQ |
54. | Kevin Bickner | Stany Zjednoczone | 118,5 m | 50,5 | 8 | 0,14 | 106,4 | NQ |
Ilmir Chazietdinow | Rosja | 117,0 m | 51,0 | 8 | -0,07 | NQ | ||
56. | Andreas Schuler | Szwajcaria | 118,0 m | 50,0 | 8 | 0,10 | 105,4 | NQ |
57. | Naoki Nakamura | Japonia | 117,5 m | 50,0 | 8 | 0,04 | 105,1 | NQ |
58. | Michael Glasder | Stany Zjednoczone | 116,0 m | 51,0 | 8 | -0,01 | 103,9 | NQ |
59. | David Siegel | Niemcy | 117,5 m | 51,0 | 8 | 0,32 | 103,3 | NQ |
60. | Viktor Polášek | Czechy | 116,5 m | 48,0 | 8 | -0,10 | 102,9 | NQ |
61. | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 115,5 m | 51,0 | 8 | 0,05 | 102,4 | NQ |
62. | Roman Trofimow | Rosja | 115,0 m | 50,5 | 8 | -0,02 | 101,7 | NQ |
63. | Aleksandr Bażenow | Rosja | 114,5 m | 49,5 | 8 | -0,12 | 101,0 | NQ |
64. | Sebastian Colloredo | Włochy | 115,0 m | 49,0 | 8 | 0,12 | 98,8 | NQ |
65. | Mackenzie Boyd-Clowes | Kanada | 113,5 m | 45,0 | 8 | -0,06 | 94,0 | NQ |
65. | Masamitsu Itō | Japonia | 112,0 m | 49,5 | 8 | 0,14 | 93,7 | NQ |
67. | Aleksiej Romaszow | Rosja | 110,0 m | 49,0 | 8 | 0,09 | 90,1 | NQ |
68. | Marat Żaparow | Kazachstan | 106,0 m | 48,0 | 8 | -0,02 | 83,0 | NQ |
69. | Sabirżan Muminow | Kazachstan | 107,5 m | 46,0 | 8 | 0,33 | 80,2 | NQ |
70. | Wadim Szyszkin | Rosja | 98,5 m | 46,0 | 8 | -0,13 | 68,9 | NQ |
Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Wynik | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Belka | Wiatr | Skok | Belka | Wiatr | ||||
Richard Freitag | Niemcy | 135,0 m | 5 | 0,90 | 137,0 m | 4 | 0,63 | 267,5 | |
Daniel-André Tande | Norwegia | 141,0 m | 5 | 1,31 | 134,0 m | 4 | 1,02 | 266,9 | |
Johann André Forfang | Norwegia | 129,0 m | 5 | 0,67 | 141,5 m | 4 | 1,11 | 264,3 | |
4. | Andreas Wellinger | Niemcy | 127,0 m | 5 | 0,93 | 138,5 m | 4 | 0,56 | 264,2 |
Stefan Kraft | Austria | 133,0 m | 5 | 0,75 | 133,6 m | 4 | 0,97 | ||
6. | Karl Geiger | Niemcy | 131,0 m | 5 | 0,02 | 131,0 m | 4 | 1,07 | 259,8 |
7. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 137,0 m | 5 | 1,41 | 128,5 m | 4 | 1,17 | 250,3 |
8. | Manuel Fettner | Austria | 129,5 m | 5 | 0,43 | 127,5 m | 4 | 1,04 | 244,5 |
9. | Anže Semenič | Słowenia | 130,0 m | 5 | 1,11 | 131,0 m | 4 | 1,30 | 243,9 |
10. | Piotr Żyła | Polska | 128,0 m | 5 | 0,25 | 129,5 m | 4 | 1,30 | 243,8 |
11. | Dawid Kubacki | Polska | 126,0 m | 5 | 0,66 | 130,5 m | 4 | 1,06 | 242,7 |
12. | Timi Zajc | Słowenia | 119,5 m | 5 | -0,29 | 134,0 m | 4 | 1,38 | 242,6 |
13. | Peter Prevc | Słowenia | 131,5 m | 5 | 0,78 | 123,5 m | 4 | 0,74 | 242,5 |
14. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 129,0 m | 5 | 1,04 | 127,0 m | 4 | 0,42 | 241,8 |
15. | Kamil Stoch | Polska | 128,0 m | 5 | 0,46 | 124,0 m | 4 | 0,48 | 241,2 |
16. | Simon Ammann | Szwajcaria | 127,0 m | 5 | 0,47 | 124,5 m | 4 | 0,21 | 239,4 |
17. | Pius Paschke | Niemcy | 130,0 m | 5 | 0,25 | 122,5 m | 4 | 0,96 | 239,0 |
18. | Jernej Damjan | Słowenia | 127,5 m | 5 | 0,71 | 127,5 m | 4 | 1,09 | 238,2 |
19. | Michael Hayböck | Austria | 131,0 m | 5 | 1,11 | 122,5 m | 4 | 0,43 | 238,0 |
20. | Maciej Kot | Polska | 127,5 m | 5 | 0,45 | 123,5 m | 4 | 0,59 | 237,0 |
21. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 126,0 m | 5 | 0,98 | 131,5 m | 4 | 1,16 | 236,3 |
22. | Anders Fannemel | Norwegia | 127,0 m | 5 | 0,97 | 131,0 m | 4 | 1,22 | 236,2 |
23. | Andreas Stjernen | Norwegia | 123,0 m | 5 | 0,34 | 128,5 m | 4 | 0,90 | 235,9 |
24. | Clemens Aigner | Austria | 126,0 m | 5 | 0,72 | 127,0 m | 4 | 1,02 | 233,7 |
25. | Dienis Korniłow | Rosja | 125,0 m | 5 | 0,81 | 127,0 m | 4 | 1,06 | 230,6 |
26. | Robert Johansson | Norwegia | 127,0 m | 5 | 0,77 | 123,0 m | 4 | 0,59 | 230,1 |
27. | Stefan Hula | Polska | 129,5 m | 5 | 1,17 | 120,0 m | 4 | 0,49 | 226,1 |
28. | Vojtěch Štursa | Czechy | 124,0 m | 5 | 0,31 | 123,5 m | 4 | 1,12 | 221,3 |
29. | Daniel Huber | Austria | 127,0 m | 5 | 0,83 | 118,0 m | 4 | 0,59 | 216,0 |
30. | Jakub Wolny | Polska | 126,0 m | 5 | 0,95 | 117,0 m | 4 | 0,84 | 211,7 |
31. | Manuel Poppinger | Austria | 120,0 m | 5 | 0,22 | NQ | 109,3 | ||
32. | Anže Lanišek | Słowenia | 122,0 m | 5 | 0,96 | NQ | 107,6 | ||
33. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 120,0 m | 5 | 0,71 | NQ | 105,5 | ||
34. | Killian Peier | Szwajcaria | 120,0 m | 5 | 0,77 | NQ | 104,9 | ||
35. | Tilen Bartol | Słowenia | 199,5 m | 5 | 0,54 | NQ | 104,8 | ||
36. | Antti Aalto | Finlandia | 122,0 m | 5 | 1,19 | NQ | 102,8 | ||
37. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 122,0 m | 5 | 1,35 | NQ | 102,2 | ||
38. | Kento Sakuyama | Japonia | 118,5 m | 5 | 0,63 | NQ | 102,1 | ||
39. | Władimir Zografski | Bułgaria | 119,0 m | 5 | 0,86 | NQ | 99,2 | ||
40. | Stephan Leyhe | Niemcy | 114,5 m | 5 | 0,31 | NQ | 96,5 | ||
41. | Markus Schiffner | Austria | 118,5 m | 5 | 1,22 | NQ | 96,2 | ||
42. | Tomáš Vančura | Czechy | 115,0 m | 5 | 0,67 | NQ | 95,4 | ||
43. | Vincent Descombes Sevoie | Francja | 113,0 m | 5 | 0,21 | NQ | 94,8 | ||
44. | Yūmu Harada | Japonia | 113,5 m | 5 | 0,37 | NQ | 94,1 | ||
45. | Robert Kranjec | Słowenia | 112,0 m | 5 | 0,45 | NQ | 90,6 | ||
46. | Michaił Nazarow | Rosja | 108,5 m | 5 | 0,37 | NQ | 83,6 | ||
47. | Davide Bresadola | Włochy | 108,5 m | 5 | 0,58 | NQ | 83,1 | ||
48. | Jewgienij Klimow | Rosja | 104,5 m | 5 | 0,49 | NQ | 75,2 | ||
49. | Alex Insam | Włochy | 98,0 m | 5 | -0,27 | NQ | 67,6 | ||
– | Yukiya Satō | Japonia | DSQ |
Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Skok | Styl | Belka | Wiatr | Wynik | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Daniel-André Tande | Norwegia | 134,5 m | 57,0 | 4 | 1,39 | 129,3 | Q |
2. | Andreas Wellinger | Niemcy | 127,5 m | 55,5 | 4 | 0,86 | 120,5 | Q |
3. | Simon Ammann | Szwajcaria | 128,5 m | 51,0 | 4 | 0,61 | 120,3 | Q |
4. | Stefan Kraft | Austria | 126,5 m | 54,5 | 4 | 0,84 | 117,9 | Q |
5. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 127,0 m | 54,5 | 4 | 1,29 | 114,3 | Q |
6. | Andreas Stjernen | Norwegia | 128,0 m | 54,0 | 4 | 1,45 | 114,0 | Q |
7. | Richard Freitag | Niemcy | 124,5 m | 53,0 | 4 | 0,77 | 113,5 | Q |
8. | Stephan Leyhe | Niemcy | 122,0 m | 52,5 | 4 | 0,27 | 113,4 | Q |
9. | Manuel Fettner | Austria | 120,5 m | 53,0 | 4 | 0,17 | 112,2 | Q |
10. | Pius Paschke | Niemcy | 123,0 m | 53,5 | 4 | 0,75 | 111,5 | Q |
11. | Clemens Aigner | Austria | 122,0 m | 53,0 | 4 | 0,68 | 109,9 | Q |
12. | Kamil Stoch | Polska | 121,5 m | 52,5 | 4 | 0,55 | 109,8 | Q |
13. | Dawid Kubacki | Polska | 122,5 m | 53,5 | 4 | 0,98 | 108,3 | Q |
14. | Anders Fannemel | Norwegia | 121,0 m | 52,0 | 4 | 0,61 | 107,8 | Q |
15. | Stefan Hula | Polska | 125,0 m | 54,0 | 4 | 1,59 | 107,3 | Q |
Michael Hayböck | Austria | 122,0 m | 51,5 | 4 | 0,79 | Q | ||
17. | Vojtěch Štursa | Czechy | 123,0 m | 51,0 | 4 | 1,04 | 106,1 | Q |
18. | Maciej Kot | Polska | 118,5 m | 50,5 | 4 | 0,21 | 104,8 | Q |
19. | Anže Semenič | Słowenia | 118,5 m | 51,5 | 4 | 0,44 | 104,4 | Q |
20. | Karl Geiger | Niemcy | 117,5 m | 51,0 | 4 | 0,22 | 104,3 | Q |
21. | Peter Prevc | Słowenia | 119,0 m | 53,0 | 4 | 0,77 | 103,6 | Q |
22. | Daniel Huber | Austria | 122,0 m | 46,5 | 4 | 0,72 | 103,0 | Q |
23. | Tilen Bartol | Słowenia | 117,5 m | 51,5 | 4 | 0,59 | 101,2 | Q |
24. | Jernej Damjan | Słowenia | 118,5 m | 52,5 | 4 | 0,95 | 100,4 | Q |
25. | Antti Aalto | Finlandia | 118,5 m | 51,0 | 4 | 0,86 | 99,8 | Q |
26. | Johann André Forfang | Norwegia | 116,5 m | 51,0 | 4 | 0,63 | 98,5 | Q |
27. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 116,5 m | 48,5 | 4 | 0,43 | 97,9 | Q |
28. | Manuel Poppinger | Austria | 120,5 m | 51,5 | 4 | 1,53 | 97,3 | Q |
Vincent Descombes Sevoie | Francja | 113,5 m | 51,0 | 4 | 0,20 | Q | ||
30. | Robert Johansson | Norwegia | 113,5 m | 50,0 | 4 | 0,33 | 95,0 | Q |
31. | Timi Zajc | Słowenia | 117,0 m | 51,0 | 4 | 1,11 | 94,6 | Q |
32. | Lukáš Hlava | Czechy | 115,0 m | 50,5 | 4 | 0,78 | 93,8 | Q |
33. | Andreas Alamommo | Finlandia | 112,0 m | 50,0 | 4 | 0,25 | 93,1 | Q |
34. | Jakub Wolny | Polska | 113,0 m | 51,0 | 4 | 0,63 | 92,2 | Q |
35. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 116,0 m | 51,0 | 4 | 1,21 | 91,8 | Q |
36. | Alex Insam | Włochy | 113,0 m | 51,0 | 4 | 0,86 | 89,9 | Q |
37. | Piotr Żyła | Polska | 109,0 m | 48,0 | 4 | -0,12 | 89,6 | Q |
Jewgienij Klimow | Rosja | 113,0 m | 50,5 | 4 | 0,84 | Q | ||
39. | Yukiya Satō | Japonia | 116,0 m | 48,0 | 4 | 1,21 | 88,8 | Q |
40. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 114,0 m | 51,0 | 4 | 1,16 | 88,7 | Q |
41. | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 110,5 m | 50,5 | 4 | 0,55 | 88,0 | Q |
42. | Killian Peier | Szwajcaria | 110,0 m | 50,0 | 4 | 0,47 | 87,3 | Q |
43. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 116,5 m | 46,5 | 4 | 1,32 | 87,1 | Q |
44. | Władimir Zografski | Bułgaria | 110,0 m | 49,5 | 4 | 0,46 | 86,9 | Q |
45. | Dienis Korniłow | Rosja | 111,5 m | 49,5 | 4 | 0,77 | 86,6 | Q |
Robert Kranjec | Słowenia | 111,0 m | 47,5 | 4 | 0,47 | Q | ||
47. | Davide Bresadola | Włochy | 108,5 m | 49,5 | 4 | 0,29 | 85,9 | Q |
48. | Naoki Nakamura | Japonia | 110,0 m | 47,5 | 4 | 0,46 | 84,9 | Q |
49. | Markus Schiffner | Austria | 109,5 m | 49,5 | 4 | 0,66 | 84,1 | Q |
50. | Viktor Polášek | Czechy | 110,0 m | 48,0 | 4 | 0,65 | 83,6 | Q |
51. | Kento Sakuyama | Japonia | 110,0 m | 48,0 | 4 | 0,67 | 83,4 | NQ |
52. | David Siegel | Niemcy | 108,0 m | 49,5 | 4 | 0,49 | 83,0 | NQ |
53. | Michael Glasder | Stany Zjednoczone | 107,5 m | 49,0 | 4 | 0,59 | 80,7 | NQ |
54. | Ilmir Chazietdinow | Rosja | 107,0 m | 49,0 | 4 | 0,59 | 79,8 | NQ |
55. | Tomáš Vančura | Czechy | 108,0 m | 49,5 | 4 | 1,02 | 77,8 | NQ |
56. | Yūmu Harada | Japonia | 105,0 m | 47,5 | 4 | 0,46 | 75,9 | NQ |
57. | Sebastian Colloredo | Włochy | 101,0 m | 48,0 | 4 | -0,13 | 75,4 | NQ |
58. | Anže Lanišek | Słowenia | 103,0 m | 48,0 | 4 | 0,22 | 75,2 | NQ |
59. | Kevin Bickner | Stany Zjednoczone | 105,5 m | 46,0 | 4 | 0,76 | 72,4 | NQ |
60. | Michaił Nazarow | Rosja | 106,0 m | 46,5 | 4 | 0,81 | 71,5 | NQ |
61. | Roman Trofimow | Rosja | 101,0 m | 46,5 | 4 | 0,14 | 70,9 | NQ |
62. | Masamitsu Itō | Japonia | 95,0 m | 47,5 | 4 | -0,36 | 66,8 | NQ |
63. | Aleksandr Bażenow | Rosja | 99,0 m | 46,5 | 4 | 0,30 | 65,7 | NQ |
64. | Andreas Schuler | Szwajcaria | 101,0 m | 48,0 | 4 | 0,88 | 65,1 | NQ |
65. | Sabirżan Muminow | Kazachstan | 98,5 m | 46,5 | 4 | 0,38 | 64,0 | NQ |
65. | Mackenzie Boyd-Clowes | Kanada | 96,0 m | 47,0 | 4 | 0,30 | 60,8 | NQ |
67. | Michaił Maksimoczkin | Rosja | 94,0 m | 48,0 | 4 | 0,06 | 60,6 | NQ |
68. | Aleksiej Romaszow | Rosja | 92,5 m | 46,0 | 4 | -0,07 | 57,3 | NQ |
69. | Marat Żaparow | Kazachstan | 91,0 m | 46,0 | 4 | 0,15 | 52,3 | NQ |
70. | Seou Choi | Korea Południowa | 88,5 m | 43,5 | 4 | 0,14 | 45,4 | NQ |
Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Wynik | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Belka | Wiatr | Skok | Belka | Wiatr | ||||
Andreas Wellinger | Niemcy | 132,0 m | 5 | 0,16 | 133,5 m | 5 | 0,36 | 275,7 | |
Richard Freitag | Niemcy | 131,0 m | 5 | 0,80 | 138,0 m | 5 | 0,75 | 270,9 | |
Stefan Kraft | Austria | 128,0 m | 5 | -0,14 | 133,5 m | 5 | 0,95 | 263,5 | |
4. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 134,5 m | 5 | 0,80 | 130,0 m | 5 | 0,50 | 263,2 |
5. | Daniel-André Tande | Norwegia | 122,0 m | 5 | 0,36 | 138,5 m | 5 | 0,79 | 255,5 |
6. | Anders Fannemel | Norwegia | 130,0 m | 5 | 1,05 | 132,0 m | 5 | 0,68 | 251,0 |
7. | Kamil Stoch | Polska | 123,5 m | 5 | 0,22 | 134,0 m | 5 | 1,06 | 250,8 |
8. | Maciej Kot | Polska | 130,0 m | 5 | 0,58 | 132,5 m | 5 | 1,49 | 250,5 |
9. | Karl Geiger | Niemcy | 126,5 m | 5 | 0,36 | 131,5 m | 5 | 0,94 | 250,0 |
10. | Jernej Damjan | Słowenia | 123,0 m | 5 | 0,51 | 130,0 m | 5 | 0,24 | 245,5 |
11. | Robert Johansson | Norwegia | 120,0 m | 5 | 0,18 | 137,0 m | 5 | 1,16 | 243,8 |
12. | Simon Ammann | Szwajcaria | 123,5 m | 5 | 0,18 | 133,5 m | 5 | 1,06 | 242,8 |
13. | Manuel Fettner | Austria | 124,5 m | 5 | 0,41 | 131,0 m | 5 | 1,07 | 242,7 |
14. | Andreas Stjernen | Norwegia | 127,0 m | 5 | 0,28 | 128,0 m | 5 | 0,80 | 241,8 |
15. | Johann André Forfang | Norwegia | 122,5 m | 5 | 0,29 | 129,5 m | 5 | 0,70 | 240,8 |
16. | Piotr Żyła | Polska | 121,5 m | 5 | 0,17 | 131,0 m | 5 | 0,88 | 240,6 |
17. | Stephan Leyhe | Niemcy | 119,5 m | 5 | 0,20 | 132,0 m | 5 | 0,78 | 237,5 |
18. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 118,0 m | 5 | 0,07 | 126,0 m | 5 | 0,55 | 227,6 |
19. | Dawid Kubacki | Polska | 121,5 m | 5 | 0,09 | 126,5 m | 5 | 1,46 | 227,0 |
20. | Clemens Aigner | Austria | 119,5 m | 5 | 0,35 | 122,5 m | 5 | 0,01 | 225,5 |
21. | Anže Semenič | Słowenia | 120,5 m | 5 | 0,40 | 126,0 m | 5 | 0,80 | 225,3 |
22. | Timi Zajc | Słowenia | 119,5 m | 5 | 0,39 | 121,0 m | 5 | 0,11 | 218,4 |
23. | Manuel Poppinger | Austria | 119,5 m | 5 | 0,72 | 125,0 m | 5 | 0,83 | 218,3 |
24. | Pius Paschke | Niemcy | 120,5 m | 5 | 0,65 | 123,5 m | 5 | 1,08 | 217,6 |
25. | Tilen Bartol | Słowenia | 119,5 m | 5 | 0,28 | 121,0 m | 5 | 0,71 | 214,6 |
26. | Jakub Wolny | Polska | 124,5 m | 5 | 1,09 | 121,5 m | 5 | 1,06 | 214,5 |
27. | Vincent Descombes Sevoie | Francja | 123,5 m | 5 | 1,30 | 117,0 m | 5 | 0,02 | 212,8 |
28. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 116,5 m | 5 | 0,09 | 122,0 m | 5 | 0,82 | 210,8 |
29. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 127,0 m | 5 | 1,23 | 111,0 m | 5 | 0,14 | 203,8 |
30. | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 123,5 m | 5 | 1,03 | 103,0 m | 5 | 0,04 | 184,6 |
31. | Naoki Nakamura | Japonia | 118,0 m | 5 | 0,37 | NQ | 103,7 | ||
32. | Andreas Alamommo | Finlandia | 118,0 m | 5 | 0,43 | NQ | 103,1 | ||
33. | Dienis Korniłow | Rosja | 117,5 m | 5 | 0,31 | NQ | 102,9 | ||
34. | Antti Aalto | Finlandia | 118,0 m | 5 | 0,67 | NQ | 100,8 | ||
35. | Michael Hayböck | Austria | 116,5 m | 5 | 0,43 | NQ | 100,4 | ||
36. | Władimir Zografski | Bułgaria | 118,0 m | 5 | 0,69 | NQ | 99,6 | ||
37. | Viktor Polášek | Czechy | 117,5 m | 5 | 0,72 | NQ | 98,9 | ||
38. | Vojtěch Štursa | Czechy | 117,0 m | 5 | 0,59 | NQ | 98,8 | ||
39. | Jewgienij Klimow | Rosja | 116,0 m | 5 | 0,58 | NQ | 98,6 | ||
40. | Stefan Hula | Polska | 111,5 m | 5 | -0,32 | NQ | 98,5 | ||
Peter Prevc | Słowenia | 117,5 m | 5 | 0,96 | NQ | ||||
42. | Yukiya Satō | Japonia | 116,0 m | 5 | 0,72 | NQ | 96,7 | ||
43. | Lukáš Hlava | Czechy | 113,5 m | 5 | 0,20 | NQ | 95,8 | ||
44. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 113,5 m | 5 | 0,29 | NQ | 94,4 | ||
45. | Daniel Huber | Austria | 110,0 m | 5 | -0,09 | NQ | 92,6 | ||
46. | Killian Peier | Szwajcaria | 116,0 m | 5 | 1,05 | NQ | 91,9 | ||
47. | Markus Schiffner | Austria | 112,5 m | 5 | 0,50 | NQ | 91,0 | ||
48. | Davide Bresadola | Włochy | 111,0 m | 5 | 0,37 | NQ | 89,6 | ||
49. | Alex Insam | Włochy | 109,0 m | 5 | 0,35 | NQ | 86,2 | ||
50. | Robert Kranjec | Słowenia | 107,5 m | 5 | 0,52 | NQ | 81,9 |
Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]
Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Reprezentacja | Występy | Ind. | Druż. | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 6 | 872 | 600 | 1472 |
2. | Norwegia | 6 | 602 | 800 | 1402 |
3. | Austria | 6 | 386 | 600 | 986 |
4. | Polska | 6 | 465 | 500 | 965 |
5. | Japonia | 6 | 149 | 500 | 649 |
6. | Słowenia | 6 | 280 | 350 | 630 |
7. | Szwajcaria | 6 | 88 | 200 | 288 |
8. | Rosja | 6 | 14 | 100 | 114 |
9. | Stany Zjednoczone | 3 | 12 | – | 12 |
10. | Finlandia | 6 | 8 | 0 | 8 |
11. | Francja | 4 | 4 | – | 4 |
12. | Czechy | 6 | 3 | 0 | 3 |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Kwalifikacje dla Eisenbichlera, Stoch piąty [online] [dostęp 2017-12-04] .
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Richard Freitag wygrywa i zostaje nowym liderem cyklu [online] [dostęp 2017-12-04] .
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Daniel Andre Tande wygrywa kwalifikacje [online] [dostęp 2017-12-04] .
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Wellinger triumfuje, Stoch i Kot w dziesiątce [online] [dostęp 2017-12-04] .
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Program zawodów. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)]. (ang.).
- Wyniki kwalifikacji do pierwszego konkursu. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. (ang.).
- Pierwszy konkurs indywidualny. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. (ang.).
- Wyniki kwalifikacji do drugiego konkursu. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. (ang.).
- Drugi konkurs indywidualny. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. (ang.).
- Klasyfikacja generalna po konkursach w Niżnym Tagile. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. (ang.).
- Puchar Narodów po konkursach w Niżnym Tagile. fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. (ang.).