Puchar Świata w biathlonie 2022/2023 – Nové Město na Moravě
Wygląd
- Główny artykuł:
| |||
Data |
2–5 marca 2023 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
4 | ||
Zwycięzcy | |||
Sprint |
M. Olsbu Røiseland | ||
B. pościgowy |
M. Olsbu Røiseland | ||
Szt. mieszana | |||
Poj. szt. mieszana |
Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Novym Měscie w dniach 2–5 marca 2023 były siódmymi w sezonie 2022/2023 w tej dyscyplinie sportu. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu pościgowym, sztafecie mieszanej i pojedynczej sztafecie mieszanej.
Program zawodów[edytuj | edytuj kod]
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
2 marca | Sprint mężczyzn | 16:10 CET | 96 |
3 marca | Sprint kobiet | 16:10 CET | 90 |
4 marca | Bieg pościgowy mężczyzn | 13:50 CET | 58 |
4 marca | Bieg pościgowy kobiet | 15:45 CET | 57 |
5 marca | Sztafeta mieszana | 11:30 CET | 22x4 |
5 marca | Pojedyncza sztafeta mieszana | 15:15 CET | 25x2 |
Podium[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Sprint (10 km) szczegóły |
Johannes Thingnes Bø | Tarjei Bø | Vetle Sjåstad Christiansen |
Bieg pościgowy (12,5 km) szczegóły |
Johannes Thingnes Bø | Tarjei Bø | Martin Ponsiluoma |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Sprint (7,5 km) szczegóły |
Marte Olsbu Røiseland | Ingrid Landmark Tandrevold | Anaïs Chevalier-Bouchet |
Bieg pościgowy (10 km) szczegóły |
Marte Olsbu Røiseland | Ingrid Landmark Tandrevold | Anaïs Chevalier-Bouchet |
Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
K/M (2 × 6 km + 2 × 7,5 km) szczegóły |
Francja | Szwecja | Norwegia |
Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
K/M szczegóły |
Norwegia | Szwajcaria | Łotwa |
Wyniki[edytuj | edytuj kod]
Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 0+0 | 22:39,6 | — | |
Tarjei Bø | Norwegia | 0+0 | 23:09,6 | +30,0 | |
Vetle Sjåstad Christiansen | Norwegia | 0+1 | 23:54,8 | +1:15,2 | |
4. | Endre Strømsheim | Norwegia | 0+0 | 23:57,5 | +1:17,9 |
5. | Fabien Claude | Francja | 1+0 | 24:02,6 | +1:23,0 |
6. | Martin Ponsiluoma | Szwecja | 1+1 | 24:04,7 | +1:25,1 |
7. | Antonin Guigonnat | Francja | 0+1 | 24:05,4 | +1:25,8 |
8. | Roman Rees | Niemcy | 1+0 | 24:08,0 | +1:27,4 |
9. | Jesper Nelin | Szwecja | 1+0 | 24:21,6 | +1:42,0 |
10. | Niklas Hartweg | Szwajcaria | 0+0 | 24:22,7 | +1:43,1 |
. . . | |||||
64. | Wojciech Skorusa | Polska | 0+1 | 26:16,5 | +3:36,9 |
80. | Andrzej Nędza-Kubiniec | Polska | 0+3 | 26:54,0 | +4:14,4 |
96. | Tomasz Jakieła | Polska | 5+3 | 29:21,5 | +6:41,9 |
Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Marte Olsbu Røiseland | Norwegia | 0+0 | 19:28,4 | — | |
Ingrid Landmark Tandrevold | Norwegia | 1+0 | 19:48,9 | +20,5 | |
Anaïs Chevalier-Bouchet | Francja | 1+0 | 19:57,7 | +29,3 | |
4. | Dorothea Wierer | Włochy | 0+1 | 20:03,8 | +35,4 |
5. | Vanessa Voigt | Niemcy | 0+0 | 20:05,1 | +36,7 |
6. | Denise Herrmann-Wick | Niemcy | 1+0 | 20:08,9 | +38,5 |
7. | Lisa Hauser | Austria | 0+0 | 20:07,0 | +38,6 |
8. | Lisa Vittozzi | Włochy | 0+1 | 20:08,5 | +40,1 |
9. | Julia Simon | Francja | 1+0 | 20:10,7 | +42,3 |
10. | Lena Häcki-Groß | Szwajcaria | 1+0 | 20:11,3 | +42,9 |
. . . | |||||
39. | Anna Mąka | Polska | 1+0 | 21:17,7 | +1:49,3 |
50. | Joanna Jakieła | Polska | 0+1 | 21:34,7 | +2:06,3 |
55. | Natalia Sidorowicz | Polska | 0+1 | 21:38,1 | +2:09,7 |
71. | Kamila Żuk | Polska | 2+2 | 22:25,4 | +2:57,0 |
Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 0+0+1+1 | 31:25,1 | — | |
Tarjei Bø | Norwegia | 0+0+1+0 | 31:59,7 | +34,6 | |
Martin Ponsiluoma | Szwecja | 0+3+1+1 | 32:36,1 | +1:11,0 | |
4. | Benedikt Doll | Niemcy | 0+0+1+1 | 32:39,6 | +1:14,5 |
5. | Fabien Claude | Francja | 1+1+0+2 | 33:03,0 | +1:37,9 |
6. | Antonin Guigonnat | Francja | 1+1+2+1 | 33:03,0 | +1:37,9 |
7. | Sebastian Samuelsson | Szwecja | 0+0+2+2 | 33:03,4 | +1:38,3 |
8. | Vetle Sjåstad Christiansen | Norwegia | 1+2+0+1 | 33:06,7 | +1:41,6 |
9. | Roman Rees | Niemcy | 0+0+3+0 | 33:08,2 | +1:43,1 |
10. | Florent Claude | Belgia | 0+0+0+0 | 33:12,6 | +1:47,5 |
Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Marte Olsbu Røiseland | Norwegia | 0+1+0+0 | 29:22,7 | — | |
Ingrid Landmark Tandrevold | Norwegia | 1+0+0+0 | 29:24,9 | +2,2 | |
Anaïs Chevalier-Bouchet | Francja | 0+0+0+0 | 29:48,0 | +15,3 | |
4. | Julia Simon | Francja | 0+1+0+1 | 30:15,7 | +53,0 |
5. | Lisa Vittozzi | Włochy | 0+0+1+1 | 30:32,3 | +1:09,6 |
6. | Denise Herrmann-Wick | Niemcy | 0+1+2+0 | 30:32,3 | +1:09,6 |
7. | Hanna Kebinger | Niemcy | 0+0+0+2 | 30:33,0 | +1:10,3 |
8. | Markéta Davidová | Czechy | 0+0+2+0 | 30:39,4 | +1:16,7 |
9. | Lisa Hauser | Austria | 1+1+0+1 | 31:11,9 | +1:49,2 |
10. | Hanna Öberg | Szwecja | 2+0+0+1 | 31:17,1 | +1:54,4 |
. . . | |||||
43. | Anna Mąka | Polska | 0+0+1+2 | 33:36,7 | +4:14,0 |
52. | Natalia Sidorowicz | Polska | 1+0+0+2 | 34:30,7 | +5:08,0 |
54. | Joanna Jakieła | Polska | 1+2+2+0 | 35:11,1 | +5:48,4 |
Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika |
Czas drużyny |
Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 1 | 2 | |||||
Norwegia | Marte Olsbu Røiseland | 0+2 | 0+1 | 9:05,7 | 8:51,3 | 36:40,5 | — | |
Vetle Sjåstad Christiansen | 0+2 | 0+2 | 8:15,3 | 10:28,2 | ||||
Szwajcaria | Amy Baserga | 0+0 | 0+5 | 9:20,6 | 9:13,6 | 36:58,1 | +17,6 | |
Niklas Hartweg | 0+2 | 0+2 | 7:55,1 | 10:28,8 | ||||
Łotwa | Baiba Bendika | 0+2 | 0+4 | 9:16,9 | 9:32,3 | 37:10,0 | +29,5 | |
Andrejs Rastorgujevs | 0+0 | 0+3 | 7:46,3 | 10:34,5 | ||||
4. | Francja | Anaïs Chevalier-Bouchet | 0+2 | 1+4 | 9:44,9 | 9:03,6 | 37:25,6 | +45,1 |
Antonin Guigonnat | 0+4 | 0+1 | 7:40,3 | 10:56,8 | ||||
5. | Austria | Lisa Hauser | 0+0 | 0+3 | 9:15,1 | 8:47,6 | 37:31,9 | +51,4 |
Simon Eder | 0+1 | 1+6 | 8:10,5 | 11:18,7 | ||||
6. | Ukraina | Anastasija Merkuszyna | 0+3 | 0+0 | 9:38,6 | 9:06,4 | 37:33,1 | +52,6 |
Bohdan Cymbał | 0+2 | 1+3 | 7:49,8 | 10:58,3 | ||||
. . . | ||||||||
17. | Polska | Anna Mąka | 0+1 | 0+3 | 9:31,1 | 9:48,5 | 38:57,9 | +2:17,4 |
Andrzej Nędza-Kubiniec | 0+0 | 0+4 | 8:16,9 | 11:21,4 |
Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika |
Czas drużyny |
Strata | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ||||||
Francja | Lou Jeanmonnot-Laurent | 0+0 | 0+0 | 17:11,1 | 1:06:32,3 | — | |
Caroline Colombo | 0+3 | 0+1 | 18:04,8 | ||||
Éric Perrot | 0+3 | 0+0 | 15:48,2 | ||||
Fabien Claude | 0+0 | 0+0 | 15:28,2 | ||||
Szwecja | Anna Magnusson | 0+0 | 0+3 | 17:38,3 | 1:07:05,9 | +33,6 | |
Hanna Öberg | 0+3 | 0+2 | 17:49,4 | ||||
Martin Ponsiluoma | 0+3 | 0+3 | 15:38,5 | ||||
Sebastian Samuelsson | 0+2 | 0+2 | 15:59,7 | ||||
Norwegia | Karoline Knotten | 0+1 | 0+2 | 17:25,7 | 1:07:10,6 | +38,3 | |
Ingrid Landmark Tandrevold | 0+1 | 0+3 | 17:49,7 | ||||
Johannes Dale | 0+3 | 0+3 | 16:24,6 | ||||
Endre Strømsheim | 0+3 | 0+0 | 15:30,6 | ||||
4. | Niemcy | Janina Hettich-Walz | 0+1 | 0+1 | 17:36,9 | 1:07:40,0 | +1:07,7 |
Vanessa Voigt | 0+1 | 0+2 | 18:13,5 | ||||
Philipp Nawrath | 0+2 | 1+3 | 16:01,3 | ||||
Benedikt Doll | 0+0 | 0+3 | 15:48,3 | ||||
5. | Włochy | Lisa Vittozzi | 0+0 | 0+0 | 17:08,6 | 1:07:45,6 | +1:13,3 |
Samuela Comola | 0+2 | 0+0 | 18:54,2 | ||||
Didier Bionaz | 0+1 | 0+2 | 16:28,3 | ||||
Tommaso Giacomel | 0+0 | 0+1 | 15:14,5 | ||||
6. | Ukraina | Julija Dżima | 0+0 | 0+1 | 17:42,1 | 1:08:07,8 | 1:35,5 |
Ołena Biłosiuk | 0+1 | 0+0 | 17:43,5 | ||||
Artem Pryma | 0+2 | 0+1 | 16:02,0 | ||||
Anton Dudczenko | 0+0 | 1+3 | 16:40,2 | ||||
. . . | |||||||
15. | Polska | Natalia Sidorowicz | 0+1 | 0+1 | 18:56,1 | 1:12:31,4 | +5:59,1 |
Kamila Żuk | 0+1 | 0+2 | 18:46,8 | ||||
Wojciech Skorusa | 0+3 | 0+1 | 17:02,9 | ||||
Tomasz Jakieła | 0+3 | 0+2 | 17:45,6 |
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Program i wyniki zawodów w sezonie 22/23. [dostęp 2022-12-23]. (ang.).