Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. podlaskiego (2022/2023)
Wygląd
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja |
89 | ||
Zwycięzca |
89. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa podlaskiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa podlaskiego prowadzone są przez Podlaski Związek Piłki Nożnej, rozgrywane są w trzech ligach z podziałem na grupy. Najwyższym poziomem okręgowym jest IV liga, następnie Klasa Okręgowa oraz Klasa A (2 grupy).
W rozgrywkach okręgowych wystartowało 69 drużyn, jedna wycofała się po I rundzie. Mistrzostwo okręgu i awans do III ligi zdobyła drużyna ŁKS-u Łomża.
Okręgowy Puchar Polski zdobyła Jagiellonia II Białystok.
Rozgrywki | Poziomy ligowe | Ligi | Drużyny z woj. podlaskiego w rozgr. centralnych i makroreg. |
---|---|---|---|
Centralne | I poziom | Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok |
II poziom | I Liga | ||
III poziom | II Liga | ||
Makroregionalne | IV poziom | III Liga (4 grupy) | Jagiellonia II Białystok, Olimpia Zambrów |
Okręgowe (woj. podlaskie) |
V poziom | IV Liga | |
VI poziom | Klasa Okręgowa | ||
VII poziom | Klasa A (3 grupy) |
- Osobny artykuł:
IV Liga - V poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Punkty | Opis |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ŁKS 1926 Łomża | 34 | 25 | 5 | 4 | 113-26 | 80 | Awans III liga |
2 | Tur Bielsk Podlaski | 34 | 24 | 6 | 4 | 81-40 | 78 | |
3 | Ruch Wysokie Mazowieckie | 34 | 25 | 3 | 6 | 109-35 | 78 | |
4 | Wigry Suwałki (s) | 34 | 22 | 6 | 6 | 95-45 | 72 | |
5 | KS Wasilków | 34 | 18 | 8 | 8 | 79-46 | 62 | |
6 | Wissa Szczuczyn (s) | 34 | 18 | 6 | 10 | 85-58 | 60 | |
7 | Warmia Grajewo | 34 | 16 | 5 | 13 | 64-57 | 53 | |
8 | Sparta 1951 Szepietowo | 34 | 13 | 6 | 15 | 48-59 | 48 | |
9 | KS Michałowo | 34 | 13 | 6 | 15 | 70-75 | 45 | |
10 | KS Śniadowo (b) | 34 | 12 | 7 | 15 | 55-66 | 43 | |
11 | Promień Mońki | 34 | 12 | 7 | 15 | 52-58 | 43 | |
12 | MOSP Białystok | 34 | 11 | 7 | 16 | 63-79 | 40 | |
13 | KS Grabówka | 34 | 11 | 4 | 19 | 49-70 | 37 | |
14 | Krypnianka Krypno | 34 | 8 | 10 | 16 | 42-73 | 34 | |
15 | Czarni Czarna Biał. | 34 | 9 | 3 | 22 | 41-83 | 30 | |
16 | Dąb Dąbrowa Białostocka (b) | 34 | 6 | 7 | 21 | 37-90 | 25 | |
17 | Cresovia Siemiatycze | 34 | 7 | 4 | 23 | 38-100 | 25 | |
18 | Orzeł Kolno | 34 | 3 | 4 | 27 | 22-83 | 13 | Spadek Kl.Okr. |
Klasa Okręgowa - VI poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Punkty | Opis |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hetman Tykocin (b) | 30 | 22 | 5 | 3 | 113-33 | 71 | Awans IV liga |
2 | Orlęta Czyżew | 30 | 20 | 6 | 4 | 73-33 | 66 | |
3 | GKS Gródek | 30 | 20 | 4 | 6 | 76-28 | 64 | |
4 | Sparta Augustów | 30 | 17 | 6 | 7 | 79-41 | 57 | |
5 | LZS Krynki | 30 | 17 | 6 | 7 | 77-44 | 57 | |
6 | Piast Białystok | 30 | 17 | 4 | 9 | 53-61 | 55 | |
7 | Sokół 1946 Sokółka | 30 | 15 | 5 | 10 | 72-47 | 50 | |
8 | MKS Mielnik | 30 | 15 | 3 | 12 | 80-58 | 48 | |
9 | Kora Korycin (b) | 30 | 9 | 5 | 16 | 31-81 | 32 | |
10 | Pogoń Łapy | 30 | 9 | 4 | 17 | 60-82 | 31 | |
11 | Rudnia Zabłudów | 30 | 8 | 6 | 16 | 64-62 | 30 | |
12 | Puszcza Hajnówka | 30 | 9 | 3 | 18 | 48-98 | 30 | |
13 | GKS Stawiski | 30 | 9 | 3 | 18 | 44-84 | 30 | |
14 | Pomorzanka Sejny | 30 | 8 | 4 | 18 | 44-70 | 28 | |
15 | Bocian Boćki (b) | 30 | 8 | 3 | 19 | 37-74 | 27 | Spadek kl.A |
16 | Hetman Białystok (s) | 30 | 3 | 1 | 26 | 30-86 | 10 |
Klasa A - VII poziom rozgrywkowy[edytuj | edytuj kod]
Grupa I
Poz. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Punkty | Opis |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Biebrza Goniądz | 18 | 14 | 2 | 2 | 47-24 | 44 | Awans kl. Okr. |
2 | Polonia Raczki | 18 | 14 | 2 | 2 | 70-22 | 44 | |
3 | Warmia II Grajewo | 18 | 11 | 2 | 5 | 70-28 | 35 | |
4 | Wissa II Szczuczyn | 18 | 9 | 2 | 7 | 46-38 | 29 | |
5 | Jastrząb Knyszyn | 18 | 9 | 1 | 8 | 46-41 | 28 | |
6 | Verta Suwałki | 18 | 8 | 1 | 9 | 52-55 | 25 | |
7 | Promień II Mońki | 18 | 7 | 1 | 10 | 34-42 | 22 | |
8 | Jasion Jasionówka | 18 | 7 | 1 | 10 | 36-46 | 22 | |
9 | Sudovia Szudziałowo | 18 | 3 | 0 | 15 | 28-68 | 9 | |
10 | Grab Janówka | 18 | 2 | 0 | 16 | 21-86 | 6 | |
11 | Pogranicze Kuźnica Białostocka |
- Pogranicze wycofało się po I rundzie, wyniki zostały anulowane.
Grupa II
Poz. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Punkty | Opis |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Turośnianka Turośń Kościelna | 20 | 17 | 0 | 3 | 90-15 | 51 | Awans kl. Okr. |
2 | Korona Dobrzyniewo Duże | 20 | 12 | 5 | 3 | 54-20 | 41 | |
3 | Supraślanka Supraśl | 20 | 13 | 2 | 5 | 58-26 | 41 | |
4 | Narew Choroszcz | 20 | 12 | 4 | 4 | 58-23 | 40 | |
5 | KS II Wasilków | 20 | 12 | 2 | 6 | 54-33 | 38 | |
6 | Pasja Kleosin (s) | 20 | 8 | 5 | 7 | 43-29 | 29 | |
7 | Kos 1984 Rutki | 20 | 8 | 2 | 10 | 40-43 | 26 | |
8 | Włókniarz Białystok | 20 | 5 | 3 | 12 | 27-50 | 18 | |
9 | Magnat Juchnowiec Kościelny | 20 | 2 | 6 | 12 | 15-49 | 12 | |
10 | KS Sokoły | 20 | 3 | 3 | 14 | 18-64 | 12 | |
11 | Piłkawka Białystok | 20 | 1 | 2 | 17 | 19-124 | 5 |
Grupa III
Poz. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Punkty | Opis |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pionier Brańsk | 22 | 16 | 3 | 3 | 63-24 | 51 | Awans kl. Okr. |
2 | Żubr Drohiczyn | 22 | 13 | 7 | 2 | 57-30 | 46 | |
3 | Olimpia II Zambrów (b) | 22 | 13 | 4 | 5 | 51-27 | 43 | |
4 | Ruch II Wys.Maz. | 22 | 12 | 3 | 7 | 72-41 | 39 | |
5 | Tur II Bielsk Podlaski | 22 | 10 | 5 | 7 | 41-40 | 35 | |
6 | Husar Nurzec | 22 | 10 | 4 | 8 | 39-38 | 34 | |
7 | Unia Ciechanowiec (b) | 22 | 9 | 3 | 10 | 35-48 | 30 | |
8 | Perspektywa Łomża (b) | 22 | 7 | 5 | 10 | 25-39 | 26 | |
9 | Cresovia II Siemiatycze | 22 | 8 | 2 | 12 | 49-57 | 26 | |
10 | Iskra Narew | 22 | 5 | 5 | 12 | 42-53 | 20 | |
11 | Kolejarz Czeremcha | 22 | 3 | 5 | 14 | 39-62 | 14 | |
12 | Iskra Wyszki | 22 | 1 | 4 | 17 | 27-81 | 7 |
Okręgowy Puchar Polski[edytuj | edytuj kod]
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Finał, 7 czerwca 2023, Wysokie Mazowieckie | ||
ŁKS 1926 Łomża | 0:3(vo)[1] | Jagiellonia II Białystok |
Półfinały, 17 maja 2023 | ||
ŁKS 1926 Łomża | 4:1 | KS Grabówka |
Tur Bielsk Podlaski | 0:11 | Jagiellonia II Białystok |
Źródła[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Z powodu nie przybycia drużyny ŁKS-u przyznano walkowera na korzyść Jagiellonii II.