Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie 2015
Wygląd
77. Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie – odbyły się w Poznaniu w dniach 5 – 7 czerwca 2015.
Mistrzostwa rozgrywane były na Torze Regatowym "Malta".
Medaliści[edytuj | edytuj kod]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) |
41.751 | Tomasz Kaczor (Warta Poznań) |
41.763 | Michał Łubniewski (Stomil Poznań) |
42.063 |
C-1 500 m | Marcin Grzybowski (KS Posnania) |
1:51.196 | Michał Kudła (KS Posnania) |
1:52.296 | Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) |
1:52.444 |
C-1 1000 m | Tomasz Kaczor (KS Warta Poznań) |
3:54.509 | Vincent Słomiński (Stomil Poznań) |
3:56.885 | Piotr Kuleta (AZS KU Politechnika Opolska) |
3:58.353 |
C-1 5000 m | Vincent Słomiński (Stomil Poznań) |
22:46.625 | Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp) |
22:49.381 | Mateusz Zuchora (AZS KU Politechnika Opolska) |
22:58.245 |
C-2 200 m | Mariusz Ruczyński Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań) |
40.611 | Marcin Grzybowski Mariusz Kruk (KS Posnania) |
41.007 | Grzegorz Kara Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) |
42.095 |
C-2 500 m | Michał Łubniewski Patryk Sokół (KS Stomil Poznań) |
1:43.726 | Marcin Grzybowski Mariusz Kruk (KS Posnania) |
1:44.638 | Lawrence Drojetzki Daniel Pośpiech (AZS AWF Poznań) |
1:47.262 |
C-2 1000 m | Patryk Sokół Michał Łubniewski (Stomil Poznań) |
3:44.389 | Tomasz Barniak Mateusz Kamiński (OKS Olsztyn) |
3:44.633 | Wiktor Głazunow Joshua Drojetzki (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
3:46.009 |
C-4 1000 m | KS Posnania Mariusz Kruk Marcin Grzybowski Michał Kudła Szymon Kosteński |
3:35.404 | KS AZS AWF Poznań Patryk Gluza Grzegorz Szpynda Lawrence Drojetzki Daniel Pośpiech |
3:37.516 | KS AZS AWF Poznań Mariusz Ruczyński Jacek Kamiński Roman Furtak Gilbert Paluch |
3:39.384 |
Kajaki[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Sebastian Szypuła (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
37.269 | Dawid Putto (Kopernik Bydgoszcz) |
37.349 | Grzegorz Bierzało (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
37.585 |
K-1 500 m | Paweł Szandrach (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
1:39.727 | Bartosz Stabno (KS Posnania) |
1:40.543 | Martin Brzeziński (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
1:40.655 |
K-1 1000 m | Paweł Szandrach (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
3:35.329 | Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) |
3:35.773 | Rafał Maroń (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
3:37.537 |
K-1 5000 m | Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) |
23:48.946 | Bartosz Stabno (KS Posnania) |
23:52.758 | Arkadiusz Krajewski (KS Admira Gorzów Wlkp.) |
24:04.138 |
K-2 200 m | Sebastian Szypuła Piotr Mazur (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
34.208 | Grzegorz Bierzało Paweł Kaczmarek (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
34.732 | Dorian Kliczkowski Bartosz Jonkisz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
35.228 |
K-2 500 m | Rafał Rosolski Paweł Florczak (Dojlidy Białystok) |
1:32.549 | Martin Brzeziński Rafał Maroń (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
1:32.965 | Grzegorz Bierzało Paweł Kaczmarek (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
1:35.137 |
K-2 1000 m | Paweł Szandrach Mariusz Kujawski (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
3:28.787 | Mateusz Augustyniak Adam Wachowiak (KS Posnania) |
3:29.387 | Damian Uhle Norbert Kuczyński (Wiskord Szczecin) |
3:29.747 |
K-4 200 m | WKS Zawisza Bydgoszcz Patryk Kulczyński Piotr Mazur Sebastian Szypuła Piotr Siemionowski |
33.120 | AZS AWF Poznań Jakub Grobelny Patryk Grzelka Jakub Michalski Kamil Tomyślak |
33.120 | Sparta Augustów Andrzej Markiewicz Marcin Garbacz Emil Hryńko Kamil Garbacz |
36.424 |
K-4 1000 m | WKS Zawisza Bydgoszcz Rafał Maroń Paweł Szandrach Mariusz Kujawski Martin Brzeziński |
3:06.538 | KS Posnania Poznań Bartosz Stabno Wojciech Tracz Adam Wachowiak Mateusz Augustyniak |
3:07.866 | AZS AWF Gorzów Wlkp. Daniel Wasyłyk Jakub Grobelny Patryk Grzelka Jakub Michalski |
3:08.634 |
Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Kajaki[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) |
40.890 | Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
42.038 | Ewelina Wojnarowska (KS Warta Poznań) |
42.766 |
K-1 500 m | Ewelina Wojnarowska (KS Warta Poznań) |
1:49.505 | Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
1:49.613 | Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) |
1:50.109 |
K-1 1000 m | Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) |
3:59.878 | Edyta Dzieniszewska (AKS Sparta Augustów) |
4:00.514 | Anna Włosik (KKW Kraków) |
4:09.618 |
K-1 5000 m | Anna Włosik (KKW Kraków) |
23:15.405 | Aleksandra Górna (Zawisza Bydgoszcz) |
23:21.889 | Emilia Cywińska (Zawisza Bydgoszcz) |
23:42.749 |
K-2 200 m | Marta Walczykiewicz Katarzyna Kołodziejczyk (KTW Kalisz) |
40.829 | Dominika Włodarczyk Aleksandra Górna (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
41.513 | Justyna Iskrzycka Paulina Paszek (UKS-4 Katowice) |
42.561 |
K-2 500 m | Justyna Iskrzycka Paulina Paszek (UKS-4 Katowice) |
1:46.709 | Dominika Włodarczyk Anna Górna (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
1:47.233 | Karolina Pielin Anna Godek (KS Posnania Poznań) |
1:51.305 |
K-2 1000 m | Karolina Naja Aleksandra Janicka (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) |
3:52.883 | Aleksandra Górna Emilia Cywińska (WKS Zawisza Bydgoszcz) |
3:53.455 | Karolina Pielin Anna Godek (KS Posnania) |
3:54.031 |
K-4 500 m | AZS-AWF Gorzów Wlkp. Aleksandra Janicka Paulina Noga Karolina Naja Klaudia Szewczyk |
1:41.319 | WKS Zawisza Bydgoszcz Dominika Włodarczyk Emilia Cywińska Joanna Bruska Aleksandra Górna |
1:42.711 | KS Posnania Joanna Heneczkowska Paulina Hopcia Karolina Pielin Anna Godek |
1:43.795 |
Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) |
54.984 | Magda Stanny (MOSM Tychy) |
55.952 | Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo) |
56.168 |
C-2 500 m | Dorota Borowska Justyna Boniecka (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) |
2:12.059 | Dorota Kozakiewicz Katarzyna Kozakiewicz (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo) |
2:16.343 | Kinga Kwiatkowska Malwina Siemczyk (AZS AWF Poznań) |
2:21.027 |