Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie |
13 stycznia 2021, Kair | ||
Zamknięcie (finał) |
31 stycznia 2021, Kair | ||
Liczba drużyn |
32 (z 6 konfederacji) | ||
Liczba aren |
4 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów |
102 | ||
Liczba bramek |
5803 (56,89 na mecz) | ||
Oglądalność |
0 (0 na mecz) | ||
Król strzelców |
Frankis Marzo (58 goli) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | |||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021 – dwudzieste siódme mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w piłce ręcznej na świecie, który odbywał się w Egipcie w dniach 13-31 stycznia 2021 roku. W zawodach wystąpiły po raz pierwszy trzydzieści dwa zespoły, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się Dania jako mistrz świata z 2019 oraz reprezentacja Egiptu jako gospodarz zawodów. O pozostałe miejsca odbywały się kontynentalne eliminacje.
W październiku 2018 roku Rada IHF podjęła decyzję o rozszerzeniu mistrzostw z 24 do 32 zespołów[1]. Pociągnęło to za sobą zmiany w systemie kwalifikacji[2][3], samego systemu rozgrywek oraz zwiększenie liczby zgłoszonych zawodników oraz dni wolnych od gry[4]. Ogólny harmonogram rozgrywek opublikowano na początku września 2020 roku[5], zaś szczegółowy pod koniec tego miesiąca[6].
Wraz z uruchomieniem strony internetowej i profilu na Facebooku organizatorzy w październiku 2018 roku rozpisali konkurs na stworzenie logo mistrzostw, z nagrodą w wysokości trzydziestu tysięcy EGP[7]. Zwycięski projekt zawierający odniesienia do egipskiej kultury, a także elementy związane z piłką ręczną, został przedstawiony w styczniu 2019 roku[8]. Maskotką zawodów, przedstawioną podczas losowania grup turnieju finałowego, został Horus[9][10]. Oficjalną turniejową piłkę przygotowała firma Molten, dla której był to już czwarty turniej w tej roli[11].
W Polsce mecze fazy eliminacyjnej nie były transmitowane w żadnej stacji telewizyjnej. Według TVP właściciel praw zażądał zbyt wysokiej ceny za licencję[12]. W związku z tym IHF udostępniła na terytorium Polski transmisję na YouTube[13]. Jednakże od fazy zasadniczej turnieju Telewizja Polska bez względu na koszty nabyła prawa do transmisji meczów reprezentacji Polski[14].
Wybór organizatora[edytuj | edytuj kod]
W połowie lutego 2015 roku Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła terminarz wyłaniania gospodarza tych mistrzostw oraz wstępną listę zainteresowanych krajów. Listy intencyjne złożyło siedem państw – Egipt, Francja, Polska, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja i Węgry. Kandydatury wraz z potwierdzeniem spełniania warunków formalnych miały być przesyłane do 13 marca 2015 roku, zaś ostateczny termin składania oficjalnych aplikacji upływał 1 maja tego roku. Zostały one przedstawione władzom IHF tydzień później, a decyzja o przyznaniu praw do organizacji turnieju miała zostać podjęta na spotkaniu Rady IHF w czerwcu 2015 roku[15]. IHF w połowie kwietnia 2015 roku potwierdziła, iż oficjalnymi kandydatami były Egipt, Polska i Węgry[16][17]. Podczas przesuniętego na listopad spotkania Rady IHF zadecydowano o przyznaniu organizacji mistrzostw Egiptowi[18].
Egipt gościł męskie mistrzostwa świata po raz drugi. Zadebiutował w tej roli w 1999[19].
Obiekty[edytuj | edytuj kod]
Kair | New Administrative Capital | ||
---|---|---|---|
Cairo Stadium Sports Hall | New Capital Sports Hall | ||
Pojemność: 17 000 | Pojemność: 7 500 | ||
Burdż al-Arab al-Dżadida | Madinat as-Sadis min Uktubar | ||
Borg Al Arab Sports Hall | 6th of October Sports Hall | ||
Pojemność: 5 000 | Pojemność: 4 500 |
Zespoły[edytuj | edytuj kod]
Kraj | Strefa kwalifikacyjna | Data kwalifikacji | Ilość udziałów w Mistrzostwach Świata (lata w których reprezentacja brała udział)1, 2 |
---|---|---|---|
Egipt | Gospodarz | 6 listopada 2015 | 15 (1964, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Dania | Mistrz świata 2019 | 27 stycznia 2019 | 23 (1938, 1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1993, 1995, 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Angola | Mistrzostwa Afryki 2020 – 4. miejsce | 20 stycznia 2020 | 4 (2005, 2007, 2017, 2019) |
Algieria | Mistrzostwa Afryki 2020 – 3. miejsce | 20 stycznia 2020 | 14 (1974, 1982, 1986, 1990, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009, 2011, 2013, 2015) |
Tunezja | Mistrzostwa Afryki 2020 – 2. miejsce | 20 stycznia 2020 | 14 (1967, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Maroko | Mistrzostwa Afryki 2020 – 6. miejsce | 24 stycznia 2020 | 6 (1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2007) |
Republika Zielonego Przylądka[a] | Mistrzostwa Afryki 2020 – 5. miejsce | 24 stycznia 2020 | 0 (debiut) |
Demokratyczna Republika Konga | Mistrzostwa Afryki 2020 – 7. miejsce | 26 stycznia 2020 | 0 (debiut) |
Katar | Mistrzostwa Azji | 21 stycznia 2020 | 7 (2003, 2005, 2007, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Japonia | Mistrzostwa Azji | 23 stycznia 2020 | 14 (1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1990, 1995, 1997, 2005, 2011, 2017, 2019) |
Bahrajn | Mistrzostwa Azji | 23 stycznia 2020 | 3 (2011, 2017, 2019) |
Korea Południowa | Mistrzostwa Azji | 23 stycznia 2020 | 11 (1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2007, 2009, 2011, 2013, 2019) |
Argentyna | Mistrzostwa Ameryki 2020 – 1. miejsce | 23 stycznia 2020 | 12 (1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Brazylia | Mistrzostwa Ameryki 2020 – 2. miejsce | 23 stycznia 2020 | 14 (1958, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Urugwaj | Mistrzostwa Ameryki 2020 – 3. miejsce | 25 stycznia 2020 | 0 (debiut) |
Hiszpania | Mistrzostwa Europy 2020 – 1. miejsce | 26 stycznia 2020 | 20 (1958, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Chorwacja | Mistrzostwa Europy 2020 – 2. miejsce | 26 stycznia 2020 | 13 (1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Norwegia | Mistrzostwa Europy 2020 – 3. miejsce | 25 stycznia 2020 | 15 (1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1993, 1997, 1999, 2001, 2005, 2007, 2009, 2011, 2017, 2019) |
Austria | Mistrzostwa Europy 2020 – 8. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 6 (1938, 1958, 1993, 2011, 2015, 2019) |
Białoruś | Mistrzostwa Europy 2020 – 10. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 4 (1995, 2013, 2015, 2017) |
Macedonia Północna[b][20] | Przedstawiciel Europy | 12 stycznia 2021 | 6 (1999, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Francja | Mistrzostwa Europy 2020 – 14. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 22 (1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1978, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Niemcy | Mistrzostwa Europy 2020 – 5. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 25 (1938, 1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Węgry | Mistrzostwa Europy 2020 – 9. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 20 (1958, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 2007, 2009, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2017, 2019) |
Islandia | Mistrzostwa Europy 2020 – 11. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 20 (1958, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2017, 2019) |
Portugalia | Mistrzostwa Europy 2020 – 6. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 3 (1997, 2001, 2003) |
Szwecja | Mistrzostwa Europy 2020 – 7. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 24 (1938, 1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009, 2011, 2015, 2017, 2019) |
Słowenia | Mistrzostwa Europy 2020 – 4. miejsce | 24 kwietnia 2020 | 8 (1995, 2001, 2003, 2005, 2007, 2013, 2015, 2017) |
Polska | „IHF dzika karta” | 9 lipca 2020 | 15 (1958, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017) |
Rosja[c] | „IHF dzika karta” | 9 lipca 2020 | 13 (1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019) |
Szwajcaria[d][21] | Przedstawiciel Europy | 12 stycznia 2021 | 10 (1954, 1961, 1964, 1967, 1970, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995) |
Chile | Przedstawiciel Ameryki Południowej i Środkowej | 10 listopada 2020 | 5 (2011, 2013, 2015, 2017, 2019) |
1 Pogrubienie oznacza mistrza świata w danym roku
2 Kursywa oznacza gospodarza mistrzostw świata w danym roku
Eliminacje[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Losowanie grup[edytuj | edytuj kod]
Transmitowane w Internecie losowanie grup zaplanowano na 5 września 2020 roku w pobliżu piramid w Gizie. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na sześć koszyków, a dodatkowo pięć zespołów zostało odgórnie przydzielonych do grup[22][23][24].
Ceremonię prowadziła para egipskich aktorów, Engy El Mokaddem i Khaled El Nabawy, a z uwagi na pandemię COVID-19 publiczność została ograniczona do 135 osób, wśród których znajdowali się prezydent IHF Hassan Moustafa, premier Egiptu Mostafa Madbouly oraz minister sportu Ashraf Sobhy[9][25]. W wyniku losowania wyłonionych zostało osiem grup liczących po cztery zespoły[26][27]:
Grupa A | Grupa B | Grupa C | Grupa D | Grupa E | Grupa F | Grupa G | Grupa H |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy Węgry Urugwaj Republika Zielonego Przylądka |
Hiszpania Tunezja Brazylia Polska |
Chorwacja Katar Japonia Angola |
Dania Argentyna Bahrajn Demokratyczna Republika Konga |
Norwegia Austria Francja Stany Zjednoczone |
Portugalia Algieria Islandia Maroko |
Szwecja Egipt Czechy Chile |
Słowenia Białoruś Korea Południowa Rosja |
Sędziowie[edytuj | edytuj kod]
Lista zawiera 19 par sędziowskich[28].
|
|
Składy[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]
Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Węgry | 3 | 3 | 0 | 0 | 107 | 73 | +34 | 6 | Faza zasadnicza |
2. | Niemcy | 3 | 2 | 0 | 1 | 81 | 43 | +38 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Urugwaj | 3 | 1 | 0 | 2 | 42 | 87 | -45 | 2 | Faza zasadnicza |
4. | Republika Zielonego Przylądka | 3 | 0 | 0 | 3 | 27 | 54 | -27 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
15 stycznia 2021 18:00 |
43–14 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Julian Grillo, Sebastian Lenci | |||
Timo Kastening 9 4× |
(16–4) raport |
4 Diego Morandeira 2× 1× |
15 stycznia 2021 20:30 |
34–27 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Alaa Emam, Hossam Hedaia | |||
Gábor Ancsin 7 6× 1× 1× |
(19–14) raport |
6 Leandro Semedo 4× 1× |
17 stycznia 2021 18:00 |
0–10 (walkower) | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar | |||
17 stycznia 2021 20:30 |
44–18 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousaviannazhad | |||
Dominik Máthé 8 3× 2× |
(16–8) raport |
4 Diego Morandeira 2× |
19 stycznia 2021 18:00 |
10–0 (walkower) | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar | |||
19 stycznia 2021 20:30 |
28–29 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Marcel Schiller 7 7× |
(14–15) raport |
8 Bence Bánhidi 8 Dominik Máthé 7× 1× |
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Hiszpania | 3 | 2 | 1 | 0 | 92 | 85 | +7 | 5 | Faza zasadnicza |
2. | Polska | 3 | 2 | 0 | 1 | 89 | 78 | +11 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Brazylia | 3 | 0 | 2 | 1 | 84 | 94 | -10 | 2 | Faza zasadnicza |
4. | Tunezja | 3 | 0 | 1 | 2 | 90 | 98 | -8 | 1 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
15 stycznia 2021 18:00 |
29–29 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Ángel Fernández Pérez 4 Ferran Sole 4 Joan Cañellas 4 4× |
(16–13) raport |
6 Haniel Langaro 6 Rogério Moraes Ferreira 6× 1× |
15 stycznia 2021 20:30 |
28–30 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Giorgji Nachevsky, Sławe Nikołow | |||
Mosbah Sanaï 9 5× 2× |
(17–17) raport |
11 Arkadiusz Moryto 6× 2× |
17 stycznia 2021 18:00 |
32–32 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Mads Hansen, Jesper Madsen | |||
Mohamed Darmoul 9 6× 2× |
(20–16) raport |
6 Rudolph Hackbarth 6 Haniel Langaro 4× |
17 stycznia 2021 20:30 |
26–27 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Václav Horáček, Jiři Novotný | |||
Szymon Sićko 6 6× 1× |
(11–14) raport |
5 Ángel Fernández Pérez 5 Daniel Dujshebaev 5 Raul Entrerrios 2× 1× |
19 stycznia 2021 18:00 |
36–30 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Mads Hansen, Jesper Madsen | |||
Ángel Fernández Pérez 10 5× |
(17–14) raport |
8 Mohamed Darmoul 3× 1× |
19 stycznia 2021 20:30 |
23–33 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Haniel Langaro 4 4× 1× |
(11–13) raport |
6 Arkadiusz Moryto 6 Szymon Sićko 4× 1× |
Grupa C[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Chorwacja | 3 | 2 | 1 | 0 | 83 | 73 | +10 | 5 | Faza zasadnicza |
2. | Katar | 3 | 2 | 0 | 1 | 85 | 80 | +5 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Japonia | 3 | 1 | 1 | 1 | 88 | 89 | -1 | 3 | Faza zasadnicza |
4. | Angola | 3 | 0 | 0 | 3 | 74 | 88 | -14 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
15 stycznia 2021 15:30 |
30–25 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Duarte Santos, Ricardo Fonseca | |||
Ahmad Madadi 8 6× 1× |
(14–13) raport |
6 Adelino Pestana 4× |
15 stycznia 2021 18:00 |
29–29 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Samir Makhlouf, Samir Krichen | |||
Marino Marić 7 3× 2× |
(14–17) raport |
5 Yuto Agarie 5 Rennosuke Tokuda 3× 2× |
17 stycznia 2021 15:30 |
31–29 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Oscar Raluy, Angel Sabroso | |||
Frankis Carol 11 3× |
(15–16) raport |
7 Remi Anri Doi 3× 2× |
17 stycznia 2021 18:00 |
20–28 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Youcef Belkhiri, Sid Ali Hamidi | |||
Edvaldo Ferreira 4 6× 2× |
(11–12) raport |
6 Ivan Čupić 6× 3× |
19 stycznia 2021 15:30 |
30–29 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Samir Krichen, Samir Makhlouf | |||
Jin Watanabe 7 1× |
(16–12) raport |
6 Mário Tati 5× |
19 stycznia 2021 18:00 |
26–24 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow | |||
Manuel Štrlek 6 4× 2× |
(13–11) raport |
7 Frankis Carol 2× 1× |
Grupa D[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Dania | 3 | 3 | 0 | 0 | 104 | 59 | +45 | 6 | Faza zasadnicza |
2. | Argentyna | 3 | 2 | 0 | 1 | 72 | 74 | -2 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Bahrajn | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 85 | -10 | 2 | Faza zasadnicza |
4. | Demokratyczna Republika Konga | 3 | 0 | 0 | 3 | 68 | 101 | -33 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
15 stycznia 2021 18:00 |
28–22 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Federico Pizarro (piłkarz ręczny) 5 Diego Simonet 5 Ramiro Martinez 5 4× 1× |
(13–14) raport |
7 Johan Kiangebeni 2× |
15 stycznia 2021 20:30 |
34–20 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Arthur Brunner, Morad Salah | |||
Mathias Gidsel 10 5× |
(19–10) raport |
8 Mohamed Ahmed (piłkarz ręczny) 4× 1× |
17 stycznia 2021 18:00 |
24–21 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies | |||
Federico Pizarro (piłkarz ręczny) 6 1× 1× |
(12–10) raport |
5 Mohamed Ahmed (piłkarz ręczny) 6× 3× |
17 stycznia 2021 20:30 |
19–39 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Arthur Brunner, Morad Salah | |||
Zephyrin Bouity 4 Gauthier Mvumbi 4 3× 1× |
(10–23) raport |
8 Jóhan Hansen 1× 1× |
19 stycznia 2021 18:00 |
34–27 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Håvard Kleven, Lars Jørum | |||
Husain Al-Sayyad 9 7× 1× |
(14–12) raport |
6 Johan Kiangebeni 4× 1× |
19 stycznia 2021 20:30 |
31–20 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Mikkel Hansen 7 3× 1× |
(15–10) raport |
6 Pedro Martínez Cami 6× 3× 1× |
Grupa E[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Francja | 3 | 3 | 0 | 0 | 88 | 76 | +12 | 6 | Faza zasadnicza |
2. | Norwegia | 3 | 2 | 0 | 1 | 93 | 82 | +11 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Szwajcaria | 3 | 1 | 0 | 2 | 77 | 81 | -4 | 2 | Faza zasadnicza |
4. | Austria | 3 | 0 | 0 | 3 | 82 | 101 | -19 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
14 stycznia 2021 18:00 |
25–28 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousaviannazhad | |||
Robert Weber (piłkarz ręczny) 7 7× 1× 1× |
(13–13) raport |
7 Andy Schmid 4× 1× |
14 stycznia 2021 20:30 |
24–28 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Ignacio García, Andreu Marín | |||
Sander Sagosen 10 5× |
(13–13) raport |
9 Kentin Mahé 5× 2× |
16 stycznia 2021 18:00 |
28–35 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Julian Lenci, Sebastian Grillo | |||
Tobias Wagner 7 3× |
(13–17) raport |
4 Michael Guigou 4 Ludovic Fabregas 4 Hugo Descat 4× 1× |
16 stycznia 2021 20:30 |
25–31 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Marvin Lier 7 Alen Milosevic 7 6× 1× |
(13–17) raport |
11 Sander Sagosen 3× 1× |
18 stycznia 2021 18:00 |
25–24 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Julian Grillo, Sebastián Lenci | |||
Kentin Mahé 7 3× 1× |
(14–14) raport |
10 Andy Schmid 5× 1× |
18 stycznia 2021 20:30 |
38–29 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Ignacio García, Andreu Marín | |||
Sander Sagosen 9 4× 1× |
(20–17) raport |
6 Tobias Wagner 6 Robert Weber (piłkarz ręczny) 4× 1× |
Grupa F[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Portugalia | 3 | 3 | 0 | 0 | 84 | 62 | +22 | 6 | Faza zasadnicza |
2. | Islandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 93 | 72 | +21 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Algieria | 3 | 1 | 0 | 2 | 67 | 88 | -21 | 2 | Faza zasadnicza |
4. | Maroko | 3 | 0 | 0 | 3 | 66 | 88 | -22 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
14 stycznia 2021 18:00 |
24–23 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Mads Hansen, Jesper Madsen | |||
Ayoub Abdi 7 6× |
(8–15) raport |
6 Reida Rezzouki 9× 1× 3× |
14 stycznia 2021 20:30 |
25–23 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Václav Horáček, Jiři Novotný | |||
Miguel Martins 6 3× 2× |
(11–10) raport |
6 Bjarki Már Elísson 4× 3× |
16 stycznia 2021 18:00 |
20–33 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Bojan Sok, David Lah | |||
Amine Harchaoui 5 7× 1× |
(12–12) raport |
9 Pedro Portela 2× |
16 stycznia 2021 20:30 |
24–39 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Mads Hansen, Jesper Madsen | |||
Ayoub Abdi 5 4× 1× 1× |
(10–22) raport |
12 Bjarki Már Elísson 4× 1× |
18 stycznia 2021 18:00 |
26–19 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Pedro Portela 4 6× 1× |
(14–9) raport |
7 Messaoud Berkous 4× 1× 1× |
18 stycznia 2021 20:30 |
31–23 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný | |||
Ólafur Guðmundsson 6 Viggó Kristjánsson 6 3× 1× |
(15–10) raport |
5 Mohamed Zaroili 4× 1× 2× 1× |
Grupa G[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Szwecja | 3 | 3 | 0 | 0 | 97 | 69 | +28 | 6 | Faza zasadnicza |
2. | Egipt | 3 | 2 | 0 | 1 | 96 | 72 | +24 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Macedonia Północna | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 99 | -28 | 2 | Faza zasadnicza |
4. | Chile | 3 | 0 | 0 | 3 | 84 | 108 | -24 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
13 stycznia 2021 18:00 |
35–29 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies | |||
Yehia El-Deraa 6 7× 2× |
(18–11) raport |
8 Esteban Salinas 9× 2× 1× |
14 stycznia 2021 20:30 |
32–20 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Håvard Kleven, Lars Jørum | |||
Hampus Wanne 11 4× 2× |
(16–11) raport |
5 Kiril Lazarov 3× 1× 1× |
16 stycznia 2021 18:00 |
38–19 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Mohamed Mamdouh Shebib 8 2× |
(20–6) raport |
3 Kiril Lazarov 3 Nikola Markoski 3 Zharko Peshevski 5× 1× |
16 stycznia 2021 20:30 |
26–41 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Arthur Brunner, Morad Salah | |||
Erwin Feuchtmann 7 8× 1× |
(16–20) raport |
12 Lucas Pellas 4× 1× |
18 stycznia 2021 15:30 |
32–29 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Kiril Lazarov 8 6× |
(16–17) raport |
7 Sebastian Ceballos 7 Erwin Feuchtmann 7 Rodrigo Salinas 5× 1× |
18 stycznia 2021 18:00 |
24–23 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Håvard Kleven, Lars Jørum | |||
Linus Persson 8 2× 1× |
(9–12) raport |
8 Mohammad Sanad 3× |
Grupa H[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Drużyna RFPR | 3 | 2 | 1 | 0 | 93 | 83 | +10 | 5 | Faza zasadnicza |
2. | Słowenia | 3 | 2 | 0 | 1 | 105 | 85 | +30 | 4 | Faza zasadnicza |
3. | Białoruś | 3 | 1 | 1 | 1 | 89 | 85 | +4 | 3 | Faza zasadnicza |
4. | Korea Południowa | 3 | 0 | 0 | 3 | 79 | 113 | -24 | 0 | Mecze o miejsca 25–32 |
Źródło:IHF
14 stycznia 2021 15:30 |
32–32 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Youcef Belkhiri, Sid Ali Hamidi | |||
Mikita Vailupau 10 6× 1× |
(15–15) raport |
6 Dimitri Kiselev 6 Igor Soroka 6 Sergei Mark Kosorotov 5× 1× 1× |
14 stycznia 2021 18:00 |
51–29 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Oscar Raluy, Angel Sabroso | |||
Dragan Gajić 10 6× 1× |
(25–16) raport |
6 Kim Jin-ho (piłkarz ręczny) 6 Kim Jin-young 2× |
16 stycznia 2021 15:30 |
32–24 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Samir Krichen, Samir Makhouf | |||
Mikita Vailupau 8 9× 1× 1× |
(15–9) raport |
8 Kim Jin-young 3× |
16 stycznia 2021 18:00 |
31–25 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Giorgij Nachevski, Sławe Nikołow | |||
Dimitri Kiselev 6 Igor Soroka 6 Sergei Mark Kosorotov 6 5× 1× |
(16–13) raport |
6 Jure Dolenec 4× 1× |
18 stycznia 2021 15:30 |
26–30 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Youcef Beikhiri, Sid Ali Hamidi | |||
Kim Jin-un 8 5× 1× |
(15–15) raport |
5 Pavel Andreev 5 Dmitry Kornev 2× 2× |
18 stycznia 2021 18:00 |
29–25 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Oscar Raluy, Angel Sabroso | |||
Blaž Janc 8 5× 1× |
(15–15) raport |
7 Arciom Karalok 5× 1× |
President’s Cup[edytuj | edytuj kod]
Grupa 1[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Tunezja | 3 | 3 | 0 | 0 | 82 | 51 | +31 | 6 | Mecz o miejsca 25–26 |
2. | Demokratyczna Republika Konga | 3 | 2 | 0 | 1 | 64 | 69 | -5 | 4 | Mecz o miejsca 27–28 |
3. | Angola | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 66 | +4 | 2 | Mecz o miejsca 29–30 |
4. | Republika Zielonego Przylądka | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 30 | -30 | 0 | Mecz o miejsca 31–32 |
Źródło:IHF
21 stycznia 2021 15:30 |
0–10 (walkower) | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar | |||
21 stycznia 2021 18:00 |
31–32 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Alaa Emam, Hossam Hedaia | |||
Edvaldo Ferreira 8 2× 1× 1× |
(15–13) raport |
8 Johan Kiangebeni 5× 1× |
23 stycznia 2021 15:30 |
0–10 (walkower) | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar | |||
23 stycznia 2021 18:00 |
38–22 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Julian Grillo, Sebastián Lenci | |||
Ghassen Toumi 7 4× |
(17–13) raport |
5 Gauthier Mvumbi 2× 2× |
25 stycznia 2021 15:30 |
10–0 (walkower) | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar | |||
25 stycznia 2021 18:00 |
34–29 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousaviannazhad | |||
Issam Rzig 12 8× 1× |
(14–13) raport |
7 Romé Hebo 7 Cláudio Lopes 3× 1× 1× |
Grupa 2[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Austria | 3 | 3 | 0 | 0 | 105 | 82 | +23 | 6 | Mecz o miejsca 25–26 |
2. | Chile | 3 | 2 | 0 | 1 | 103 | 83 | +20 | 4 | Mecz o miejsca 27–28 |
3. | Maroko | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 89 | -18 | 2 | Mecz o miejsca 29–30 |
4. | Korea Południowa | 3 | 0 | 0 | 3 | 87 | 112 | -25 | 0 | Mecz o miejsca 31–32 |
Źródło:IHF
20 stycznia 2021 15:30 |
44–33 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Youcef Beikhiri, Sid Ali Hamidi | |||
Rodrigo Salinas Muñoz 12 4× 2× |
(24–17) raport |
8 Kim Jin-young 5× |
20 stycznia 2021 18:00 |
36–22 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Arthur Brunner, Morad Salah | |||
Sebastian Frimmel 9 5× 2× |
(17–14) raport |
7 Reida Rezzouki 4× |
22 stycznia 2021 15:30 |
32–25 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Lars Jorum, Havard Kleven | |||
Nacym Fougani 7 5× 2× 1× |
(15–14) raport |
9 Kim Jin-young 4× |
22 stycznia 2021 18:00 |
33–31 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Arthur Brunner, Morad Salah | |||
Sebastian Frimmel 8 8× 1× |
(14–15) raport |
9 Erwin Feuchtmann 7× 1× 1× |
24 stycznia 2021 15:30 |
17–28 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Amine Harchaoui 6 6× 2× |
(12–14) raport |
7 Esteban Salinas 4× |
24 stycznia 2021 18:00 |
29–36 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Alaa Emam, Hossam Hedaia | |||
Kang Jun-gu 4 Kim Jin-young 4 1× 1× |
(14–18) raport |
9 Julian Pratschner 3× 2× |
Mecze o miejsca 25–32[edytuj | edytuj kod]
Mecz o 31. miejsce
27 stycznia 2021 15:00 |
0–10 (walkower) | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar | |||
Mecz o 29. miejsce
27 stycznia 2021 17:30 |
29–30 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Youcef Belkhiri, Sid Ali Hamidi | |||
Rome Antonio Hebo 6 Edvaldo Ferreira 6 5× |
(14–13) Pełny czas: 27–27 raport |
12 Reida Rezzouki 4× 2× |
Mecz o 27. miejsce
27 stycznia 2021 15:00 |
30–35 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Samir Makhlouf, Samir Krichen | |||
Adam Ngando 8 3× |
(13–18) raport |
5 Sebastian Ceballos 5 Erwin Feuchtmann 5 Daniel Ayala 1× 1× |
Mecz o 25. miejsce
27 stycznia 2021 17:30 |
37–33 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Julian Grillo, Sebastian Lenci | |||
Mosbah Sanai 8 4× 1× |
(19–16) raport |
7 Sebastian Frimmel 7 Tobias Wagner 3× 1× |
Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]
Grupa I[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Hiszpania | 5 | 4 | 1 | 0 | 162 | 134 | +28 | 9 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Węgry | 5 | 4 | 0 | 1 | 160 | 131 | +29 | 8 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Niemcy | 5 | 2 | 1 | 2 | 153 | 122 | +31 | 5 | |
4. | Polska | 5 | 2 | 1 | 2 | 138 | 119 | +19 | 5 | |
5. | Brazylia | 5 | 0 | 1 | 3 | 136 | 139 | -3 | 3 | |
6. | Urugwaj | 5 | 0 | 0 | 5 | 88 | 192 | -104 | 0 |
Źródło:IHF
21 stycznia 2021 15:30 |
16–30 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Youcef Belkhiri, Sid Ali Hamidi | |||
Máximo Cancio 6 1× |
(9–14) raport |
8 Arkadiusz Moryto 6× 1× |
21 stycznia 2021 18:00 |
29–23 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Arthur Brunner, Morad Salah | |||
Bence Bánhidi 5 4× 2× |
(16–11) raport |
8 Haniel Langaro 3× |
21 stycznia 2021 20:30 |
32–28 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Ángel Fernández (piłkarz ręczny) 6 3× 1× |
(16–13) raport |
7 Timo Kastening 5× 2× 1× |
23 stycznia 2021 15:30 |
23–38 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Alaa Emam, Hossam Hedaia | |||
Máximo Cancio 8 3× 1× |
(12–24) raport |
8 Aitor Ariño 5× 1× |
23 stycznia 2021 18:00 |
26–30 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Szymon Sićko 5 3× |
(10–16) raport |
8 Máté Lékai 3× 1× |
23 stycznia 2021 20:30 |
31–24 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Lars Jorum, Håvarad Kleven | |||
Johannes Golla 7 6× 1× |
(16–12) raport |
6 Rogério Moraes Ferreira 3× 1× |
25 stycznia 2021 15:30 |
37–17 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Samir Krichen, Samir Makhouf | |||
Jose Luciano 7 2× 1× |
(18–7) raport |
3 Gabriel Chaparro Almada 3 Sebastian Vecino 3 Geronimo Goyoaga 2× |
25 stycznia 2021 18:00 |
36–28 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Giorgji Nachevsky, Sławe Nikołow | |||
Ferran Solé 7 5× 1× |
(21–14) raport |
3 Zsolt Balogh 3 Mátyás Győri 4× 1× |
25 stycznia 2021 20:30 |
23–23 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Przemysław Krajewski 5 5× 1× |
(12–11) raport |
4 David Schmidt 4 Philipp Weber 4× 1× |
Grupa II[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Dania | 5 | 5 | 0 | 0 | 169 | 116 | +53 | 10 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Katar | 5 | 3 | 0 | 2 | 132 | 135 | -3 | 6 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Argentyna | 5 | 3 | 0 | 2 | 120 | 121 | -1 | 6 | |
4. | Chorwacja | 5 | 2 | 1 | 2 | 128 | 132 | -4 | 5 | |
5. | Japonia | 5 | 1 | 1 | 3 | 138 | 147 | -9 | 3 | |
6. | Bahrajn | 5 | 0 | 0 | 5 | 107 | 143 | -36 | 0 |
Źródło:IHF
21 stycznia 2021 15:30 |
24–28 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousaviannazhad | |||
Tatsuki Yoshino 6 2× 2× |
(13–17) raport |
10 Federico Pizarro (piłkarz ręczny) 2× 3× |
21 stycznia 2021 18:00 |
28–18 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Zlatko Horvat 8 2× 1× |
(13–8) raport |
6 Mohamed Ahmed (piłkarz ręczny) 6 Husain Al-Sayyad 3× |
21 stycznia 2021 20:30 |
32–23 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Mikkel Hansen 8 4× |
(17–12) raport |
12 Frankis Carol 7× 3× |
23 stycznia 2021 15:30 |
28–23 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ignacio García, Andreu Marín | |||
Rafael Capote 9 2× |
(13–14) raport |
5 Mohamed Ahmed (piłkarz ręczny) 4× 2× |
23 stycznia 2021 18:00 |
23–19 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović | |||
Federico Pizarro (piłkarz ręczny) 4 5× 1× 1× |
(12–12) raport |
7 Ivan Čupić 4× 1× |
23 stycznia 2021 20:30 |
27–34 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow | |||
Yuto Agarie 7 5× 1× |
(17–19) raport |
12 Emil Jakobsen (ur. 1998) 3× 1× 1× |
25 stycznia 2021 15:30 |
25–29 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Mohamed Ahmed (piłkarz ręczny) 5 Husain Al-Sayyad 5 5× 1× |
(12–19) raport |
9 Tatsuki Yoshino 2× |
25 stycznia 2021 18:00 |
25–26 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Václav Horáček, Jiři Novotný | |||
Federico Pizarro (piłkarz ręczny) 7 5× 2× |
(13–12) raport |
8 Frankis Carol 3× 1× |
25 stycznia 2021 20:30 |
38–26 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Oscar Raluy, Angel Sabroso | |||
Emil Jakobsen (ur. 1998) 8 3× |
(17–15) raport |
6 Marino Marić 3× 1× |
Grupa III[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Francja | 5 | 5 | 0 | 0 | 142 | 123 | +19 | 10 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Norwegia | 5 | 4 | 0 | 1 | 155 | 137 | +18 | 8 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Portugalia | 5 | 3 | 0 | 2 | 135 | 132 | +3 | 6 | |
4. | Szwajcaria | 5 | 2 | 0 | 3 | 125 | 131 | -6 | 4 | |
5. | Islandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 139 | 132 | +7 | 2 | |
6. | Algieria | 5 | 0 | 0 | 5 | 116 | 157 | -41 | 0 |
Źródło:IHF
20 stycznia 2021 15:30 |
20–18 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies | |||
Andy Schmid 6 5× 2× |
(10–9) raport |
4 Ólafur Guðmundsson 2× 2× 1× |
20 stycznia 2021 18:00 |
29–26 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Julian Grillo, Sebastián Lenci | |||
Dika Mem 4 Kentim Mahe 4 Ludovic Fabregas 4 3× |
(16–14) raport |
7 Messaoud Berkous 5× 1× |
20 stycznia 2021 20:30 |
28–29 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Oscar Raluy, Angel Sabroso | |||
Miguel Martins 5 Pedro Portela 5 7× 3× 1× |
(14–16) raport |
6 Sander Sagosen 4× 1× |
22 stycznia 2021 15:30 |
29–33 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Andreu Marín, Ignacio García | |||
Andy Schmid 11 4× |
(15–17) raport |
7 Victor Iturriza 3× 1× |
22 stycznia 2021 18:00 |
26–28 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Óscar Raluy, Ángel Sabroso | |||
Bjarki Már Elísson 8 5× 2× 1× |
(14–16) raport |
7 Dika Mem 5× |
22 stycznia 2021 20:30 |
36–23 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies | |||
Alexander Blonz 7 3× 2× |
(17–11) raport |
7 Ayoub Abdi 4× 1× 1× |
24 stycznia 2021 15:30 |
24–27 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Julian Grillo, Sebastián Lenci | |||
Ayoub Abdi 7 4× 1× |
(13–15) raport |
7 Andy Schmid 2× 1× |
24 stycznia 2021 18:00 |
33–35 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow | |||
Bjarki Már Elísson 6 8× 2× 1× |
(18–18) raport |
8 Sander Sagosen 8× 2× |
24 stycznia 2021 20:30 |
23–32 | 6th of October Sports Hall, Madinat as-Sadis min Uktubar Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Miguel Martins 6 4× 2× |
(12–16) raport |
8 Hugo Descat 2× 2× |
Grupa IV[edytuj | edytuj kod]
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Szwecja | 5 | 3 | 2 | 0 | 144 | 117 | +27 | 8 | Mecze o miejsca 1–8 |
2. | Egipt | 5 | 3 | 1 | 1 | 149 | 117 | +32 | 7 | Mecze o miejsca 1–8 |
3. | Słowenia | 5 | 2 | 2 | 1 | 138 | 130 | +8 | 6 | |
4. | Drużyna RFPR | 5 | 2 | 1 | 2 | 138 | 139 | -1 | 5 | |
5. | Białoruś | 5 | 1 | 2 | 2 | 139 | 148 | -9 | 4 | |
6. | Macedonia Północna | 5 | 0 | 0 | 5 | 106 | 163 | -57 | 0 |
Źródło:IHF
20 stycznia 2021 15:30 |
21–31 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ignacio García, Andreu Marín | |||
Kirił Łazarow 5 2× 1× |
(9–13) raport |
7 Dragan Gajić 2× 1× |
20 stycznia 2021 18:00 |
23–28 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Julian Grillo, Sebastián Lenci | |||
Sergei Kosorotov 8 7× 1× |
(8–15) raport |
7 Mohamed Mamdouh Shebib 3× |
20 stycznia 2021 20:30 |
26–26 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Hampus Wanne 8 3× |
(11–15) raport |
7 Mikita Vailupau 6 Andrei Yurynok 4× 1× |
22 stycznia 2021 15:30 |
20–32 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Filip Kuzmanovski 6 6× 1× |
(9–19) raport |
6 Igor Soroka 2× 1× 1× |
22 stycznia 2021 18:00 |
35–26 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ǵorgi Naczewski, Sławe Nikołow | |||
Ahmed El-Ahmar 8 1× |
(21–14) raport |
4 Mikita Vailupau 3× 1× |
22 stycznia 2021 20:30 |
28–28 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný | |||
Dragan Gajić 6 5× 1× |
(14–15) raport |
7 Hampus Wanne 8× 2× 1× |
24 stycznia 2021 15:30 |
30–26 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousaviannazhad | |||
Uładzisłau Kulesz 7 3× 2× |
(14–14) raport |
7 Kirił Łazarow 1× 1× |
24 stycznia 2021 18:00 |
25–25 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies | |||
Blaž Janc 7 6× 2× |
(12–8) raport |
7 Mohammad Sanad 2× |
24 stycznia 2021 20:30 |
20–34 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Ignacio García, Andreu Marín | |||
Alexander Kotov 5 5× 1× 1× |
(8–17) raport |
8 Lucas Pellas 5× 1× |
Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
27 stycznia | ||||||||||
Hiszpania | 31 | |||||||||
29 stycznia | ||||||||||
Norwegia | 26 | |||||||||
Hiszpania | 33 | |||||||||
27 stycznia | ||||||||||
Dania | 35 | |||||||||
Dania | 39 | |||||||||
31 stycznia | ||||||||||
Egipt | 38 | |||||||||
Dania | 26 | |||||||||
27 stycznia | ||||||||||
Szwecja | 24 | |||||||||
Francja | 35 | |||||||||
29 stycznia | ||||||||||
Węgry | 32 | |||||||||
Francja | 26 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
27 stycznia | ||||||||||
Szwecja | 32 | |||||||||
Szwecja | 35 | Hiszpania | 35 | |||||||
Katar | 23 | Francja | 29 | |||||||
31 stycznia | ||||||||||
Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]
27 stycznia 2021 17:30 |
39–38 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Mikkel Hansen 10 3× 1× 1× |
(16–13) Pełny czas: 28–28 po I dogrywce: 34–34 po II dogrywce: 35–35 raport |
11 Yahia Omar 5× 1× |
27 stycznia 2021 20:30 |
35–23 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura | |||
Lucas Pellas 8 Valter Chrintz 8 3× |
(14–10) raport |
5 Frankis Marzo 3× |
27 stycznia 2021 20:30 |
31–26 | New Capital Sports Hall, New Administrative Capital Sędziowie: Giorgij Nachevski, Sławe Nikołow | |||
Alex Dujshebaev 8 3× 1× |
(21–15) raport |
6 Magnus Jondal 3× 1× |
27 stycznia 2021 20:30 |
35–32 | Borg Al Arab Sports Hall, Burdż al-Arab al-Dżadida Sędziowie: Igancio Garcia, Andreu Marín | |||
Michael Guigou 6 4× 2× |
(12–14) Pełny czas: 30–30 raport |
6 Bence Banhidi 3× 2× |
Półfinały[edytuj | edytuj kod]
29 stycznia 2021 17:30 |
26–32 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Robert Schulze, Tobias Tönnies | |||
Hugo Descat 5 4× 1× |
(13–16) raport |
11 Hampus Wanne 4× 2× |
29 stycznia 2021 20:30 |
33–35 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Václav Horáček, Jiří Novotný | |||
Daniel Dujshebaev 7 3× 1× |
(16–18) raport |
12 Mikkel Hansen 3× 2× 1× |
Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]
31 stycznia 2021 14:30 |
35–29 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Matija Gubica, Boris Milošević | |||
Alex Dujshebaev 8 1× 1× |
(16–13) raport |
7 Hugo Descat 1× 2× |
Finał[edytuj | edytuj kod]
31 stycznia 2021 17:30 |
26–24 | Cairo Stadium Sports Hall, Kair Sędziowie: Óscar Raluy, Ángel Sabroso | |||
Mikkel Hansen 7 4× 4× |
(13–13) raport |
5 Hampus Wanne 3× 2× |
Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
Dania | |
Szwecja | |
Hiszpania | |
4 | Francja |
5 | Węgry |
6 | Norwegia |
7 | Egipt |
8 | Katar |
9 | Słowenia |
10 | Portugalia |
11 | Argentyna |
12 | Niemcy |
13 | Polska |
14 | Drużyna RFPR |
15 | Chorwacja |
16 | Szwajcaria |
17 | Białoruś |
18 | Brazylia |
19 | Japonia |
20 | Islandia |
21 | Bahrajn |
22 | Algieria |
23 | Macedonia Północna |
24 | Urugwaj |
25 | Tunezja |
26 | Austria |
27 | Chile |
28 | Demokratyczna Republika Konga |
29 | Maroko |
30 | Angola |
31 | Korea Południowa |
32 | Republika Zielonego Przylądka |
Nagrody indywidualne[29][edytuj | edytuj kod]
MVP | Najlepszy bramkarz |
Najlepszy lewoskrzydłowy |
Najlepszy prawoskrzydłowy |
Najlepszy lewy rozgrywający |
Najlepszy środkowy rozgrywający |
Najlepszy prawy rozgrywający |
Najlepszy obrotowy |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mikkel Hansen | Andreas Palicka | Hampus Wanne | Ferran Sole | Mikkel Hansen | Jim Gottfridsson | Mathias Gidsel | Ludovic Fabregas |
Statystyki[edytuj | edytuj kod]
Najlepsi strzelcy[edytuj | edytuj kod]
Lp | Zawodnik | Gole | Rzuty ogółem | Skuteczność procentowa |
---|---|---|---|---|
1 | Frankis Marzo | 58 | 96 | 60 |
2 | Sander Sagosen | 54 | 83 | 65 |
3 | Hampus Wanne | 53 | 71 | 75 |
4 | Erwin Feuchtmann | 49 | 78 | 63 |
5 | Mikkel Hansen | 48 | 69 | 70 |
6 | Andy Schmid | 44 | 80 | 55 |
7 | Mohamed Darmoul | 40 | 49 | 82 |
8 | Mathias Gidsel | 39 | 49 | 80 |
Kim Jin-young | 72 | 54 | ||
Rodrigo Salinas Muñoz | 59 | 66 | ||
11 | Hugo Descat | 38 | 48 | 79 |
Bjarki Már Elísson | 52 | 73 |
Źródło: [1]
Najlepsi bramkarze[edytuj | edytuj kod]
Lp | Zawodnik | Skuteczność procentowa | Obronione rzuty | Rzuty ogółem |
---|---|---|---|---|
1 | Humberto Gomes | 43 | 33 | 76 |
2 | Johannes Bitter | 36 | 33 | 92 |
Urban Lesjak | 27 | 76 | ||
Leonel Maciel | 57 | 159 | ||
Gonzalo Pérez de Vargas | 66 | 182 | ||
6 | Adam Morawski | 35 | 56 | 158 |
Stanisław Trietynko | 21 | 60 | ||
8 | Juan Manuel Bar | 34 | 18 | 53 |
Rodrigo Corrales | 54 | 160 | ||
Klemen Ferlin | 44 | 131 | ||
Björgvin Páll Gústavsson | 36 | 107 | ||
Kevin Møller | 29 | 86 | ||
Andreas Palicka | 72 | 213 | ||
Kristian Sæverås | 37 | 108 | ||
15 | Ivan Pešić | 33 | 44 | 134 |
Marwane Soussi | 26 | 78 |
Źródło: [2]
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Już w Egipcie musiano wycofać drużynę Republiki Zielonego Przylądka z powodu wykrycia licznych przypadków SARS-CoV-2; mecze nie odbyły się, a wyniki zweryfikowano jako walkowery 0-10.
- ↑ Macedonia Północna zastąpiła reprezentację Czech, wycofaną z powodu wykrycia licznych przypadków SARS-CoV-2.
- ↑ Ze względu na zawieszenie Rosji we wszelkich imprezach sportowych rangi Mistrzostw Świata (afera dopingowa), reprezentanci rosyjscy występują pod szyldem "Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej" (Russian Handball Federation Team), flagą z emblematem federacji i skrótem RHF.
- ↑ Szwajcaria zastąpiła reprezentację Stanów Zjednoczonych, wycofaną z powodu licznych przypadków SARS-CoV-2 w drużynie amerykańskiej.
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ IHF Council decides to increase number of teams at World Championships. ihf.info. [dostęp 2019-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-22)]. (ang.).
- ↑ Distribution of places for expanded World Championship. ihf.info. [dostęp 2019-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-11)]. (ang.).
- ↑ Explained: Pathway to Men’s World Championship 2021 and Men’s EHF EURO 2022 Qualifiers. eurohandball.com. [dostęp 2019-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-22)]. (ang.).
- ↑ More rest days and increase in number of players. ihf.info. [dostęp 2019-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-13)]. (ang.).
- ↑ FIERY OPENING CLASHES AS EGYPT 2021 PLAYING SCHEDULE SET. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-11)]. (ang.).
- ↑ EGYPT 2021 THROW-OFF TIMES CONFIRMED. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-29)]. (ang.).
- ↑ Egypt 2021 launches logo design competition. ihf.info. [dostęp 2019-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-08)]. (ang.).
- ↑ 27th IHF Men’s World Championship logo revealed. ihf.info. [dostęp 2019-08-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-09)]. (ang.).
- ↑ a b AMAZING DRAW EVENT PUTS EGYPT 2021 IN THE SPOTLIGHT. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-08)]. (ang.).
- ↑ EGYPT 2021 MASCOT HORUS A SYMBOL OF POWER, STRENGTH AND ANCIENT EGYPT. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-07)]. (ang.).
- ↑ OFFICIAL EGYPT 2021 BALL REVEALED. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-03)]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej NIE BĘDĄ pokazywane w polskiej telewizji! Gdzie oglądać mecze Polaków? [TRANSMISJA] - Telemagazyn.pl [online], www.telemagazyn.pl [dostęp 2021-01-17] (pol.).
- ↑ MŚ w piłce ręcznej TRANSMISJA TV i ONLINE Gdzie oglądać mecze Polaków? - Sport, sport.radiozet.pl, 1610 [dostęp 2021-01-17] (pol.).
- ↑ Świetna wiadomość dla kibiców. TVP pokaże mecze piłkarzy ręcznych [online], www.tvp.info [dostęp 2021-01-21] (pol.).
- ↑ BIDDING PROCESS FOR THE 2021/2023 MEN‘S AND WOMEN’S WORLD CHAMPIONSHIPS. ihf.info. [dostęp 2015-03-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-22)]. (ang.).
- ↑ Applications for Men’s World Championships 2021/2023. ihf.info. [dostęp 2015-04-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-26)]. (ang.).
- ↑ BIDDING PROCESS FOR THE 2021 AND 2023 MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP. ihf.info. [dostęp 2017-08-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-05-25)]. (ang.).
- ↑ 2021 and 2023 IHF Men’s World Championships Awarded. ihf.info. [dostęp 2015-11-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-08)]. (ang.).
- ↑ Men’s World Championships go to Egypt and Poland/Sweden. eurohandball.com. [dostęp 2015-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-11-16)]. (ang.).
- ↑ North Macedonia to replace Czech Republic at Egypt 2021. handballegypt2021.com, 2021-01-12. [dostęp 2021-01-13]. (ang.).
- ↑ USA withdraw from Egypt 2021. handballegypt2021.com, 2021-01-12. [dostęp 2021-01-13]. (ang.).
- ↑ Egypt 2021 draw details confirmed. ihf.info. [dostęp 2020-08-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-08-26)]. (ang.).
- ↑ All you need to know about Egypt 2021 Draw Ceremony. handballegypt2021.com. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-10)]. (ang.).
- ↑ Egypt 2021 Draw details confirmed. handballegypt2021.com. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-14)]. (ang.).
- ↑ WONDER OF THE ANCIENT WORLD SET FOR SPECTACULAR EGYPT 2021 DRAW EVENT. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-08)]. (ang.).
- ↑ GROUPS SET FOR EGYPT 2021. ihf.info. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-08)]. (ang.).
- ↑ NORWAY, FRANCE SET FOR EARLY CLASH AT WORLD CHAMPIONSHIP. eurohandball.com. [dostęp 2020-12-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-09-07)]. (ang.).
- ↑ IHF confirms referees for Egypt 2021 | IHF [online], www.ihf.info [dostęp 2021-01-06] .
- ↑ Egypt 2021 All-star Team | IHF [online], www.ihf.info [dostęp 2021-01-31] .
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- 27th Men's World Championship 2021 Egypt: Tournament Summary. IHF. [dostęp 2021-01-31]. (ang.).