Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Poniżej znajduje się Lista skoczków narciarskich według rekordu życiowego . Pod uwagę wzięci są zawodnicy, którzy przekroczyli 200 metrów.
Aktualne na 18 kwietnia 2021. Pod uwagę brane są tylko skoki ustane, wyniki podane są w metrach. Źródło:[1] .
Legenda :
Rekord świata
Rekord krajowy
Lp.
Skoczek
Państwo
Odl.
Miejscowość
Rok
1.
Stefan Kraft
Austria
253,5
Vikersund
2017
2.
Robert Johansson
Norwegia
252
Vikersund
2017
Ryōyū Kobayashi
Japonia
252
Planica
2019
4.
Anders Fannemel
Norwegia
251,5
Vikersund
2015
Kamil Stoch
Polska
251,5
Planica
2017
6.
Peter Prevc
Słowenia
250
Vikersund
2015
7.
Bor Pavlovčič
Słowenia
249,5
Planica
2021
8.
Andreas Stjernen
Norwegia
249
Vikersund
2016
9.
Kenneth Gangnes
Norwegia
248,5
Vikersund
2016
10.
Markus Eisenbichler
Niemcy
248
Planica
2017
Piotr Żyła
Polska
248
Planica
2019
12.
Tilen Bartol
Słowenia
247,5
Planica
2018
13.
Johan Remen Evensen
Norwegia
246,5
Vikersund
2011
14.
Ernest Prišlič
Słowenia
246
Planica
2016
15.
Johann André Forfang
Norwegia
245,5
Vikersund
2017
Domen Prevc
Słowenia
245,5
Vikersund
2019
Michael Hayböck
Austria
245,5
Planica
2020
18.
Severin Freund
Niemcy
245
Vikersund
2015
Andreas Wellinger
Niemcy
245
Vikersund
2017
20.
Maciej Kot
Polska
244,5
Vikersund
2017
Kevin Bickner
Stany Zjednoczone
244,5
Vikersund
2017
Halvor Egner Granerud
Norwegia
244,5
Planica
2020
23.
Robert Kranjec
Słowenia
244
Vikersund
2012
Jurij Tepeš
Słowenia
244
Planica
2015
25.
Gregor Schlierenzauer
Austria
243,5
Vikersund
2011
Karl Geiger
Niemcy
243,5
Planica
2017
Daniel-André Tande
Norwegia
243,5
Planica
2018
28.
Rune Velta
Norwegia
243
Vikersund
2012
Joachim Hauer
Norwegia
243
Vikersund
2016
Daiki Itō
Japonia
243
Vikersund
2017
Richard Freitag
Niemcy
243
Planica
2018
32.
Marius Lindvik
Norwegia
242
Bad Mitterndorf
2020
33.
Martin Koch
Austria
241,5
Vikersund
2011
Noriaki Kasai
Japonia
241,5
Vikersund
2017
35.
Anže Semenič
Słowenia
241
Planica
2019
36.
Janne Happonen
Finlandia
240
Vikersund
2011
Taku Takeuchi
Japonia
240
Vikersund
2016
Timi Zajc
Słowenia
240
Planica
2019
39.
Simon Ammann
Szwajcaria
239,5
Vikersund
2017
Junshirō Kobayashi
Japonia
239,5
Planica
2018
41.
Bjørn Einar Romøren
Norwegia
239
Planica
2005
42.
Jakub Wolny
Polska
237,5
Planica
2019
Yukiya Satō
Japonia
237,5
Planica
2021
44.
Jewgienij Klimow
Rosja
237
Planica
2020
Daniel Huber
Austria
237
Planica
2021
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
237
Planica
2021
47.
Sigurd Nymoen Søberg
Norwegia
236,5
Vikersund
2015
Dawid Kubacki
Polska
236,5
Planica
2018
49.
Antonín Hájek
Czechy
236
Planica
2010
Stefan Hula
Polska
236
Planica
2018
Lovro Kos
Słowenia
236
Planica
2021
Naoki Nakamura
Japonia
236
Planica
2021
53.
Matti Hautamäki
Finlandia
235,5
Planica
2005
Manuel Fettner
Austria
235,5
Vikersund
2017
Aleksander Zniszczoł
Polska
235,5
Planica
2023
55.
Andrzej Stękała
Polska
235
Vikersund
2016
Ulrich Wohlgenannt
Austria
235
Planica
2021
57.
Anže Lanišek
Słowenia
234,5
Planica
2020
Žiga Jelar
Słowenia
234,5
Planica
2021
Michaił Nazarow
Rosja
234,5
Planica
2021
60.
Constantin Schmid
Niemcy
234
Planica
2019
61.
Janne Ahonen
Finlandia
233,5
Planica
2005
Dmitrij Wasiljew
Rosja
233,5
Vikersund
2015
63.
Andreas Kofler
Austria
233
Vikersund
2012
64.
Alex Insam
Włochy
232,5
Planica
2017
Robin Pedersen
Norwegia
232,5
Planica
2019
Cene Prevc
Słowenia
232,5
Planica
2021
67.
Thomas Morgenstern
Austria
232
Planica
2011
Dienis Korniłow
Rosja
232
Vikersund
2012
Joacim Ødegård Bjøreng
Norwegia
232
Vikersund
2018
70.
Tommy Ingebrigtsen
Norwegia
231
Planica
2005
Andreas Widhölzl
Austria
231
Planica
2005
Michael Neumayer
Niemcy
231
Vikersund
2013
Blaž Pavlič
Słowenia
231
Planica
2017
74.
Roar Ljøkelsøy
Norwegia
230,5
Planica
2005
Anders Jacobsen
Norwegia
230,5
Planica
2010
Adam Małysz
Polska
230,5
Vikersund
2011
Vincent Descombes Sevoie
Francja
230,5
Vikersund
2016
78.
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
230
Planica
2018
Pius Paschke
Niemcy
230
Planica
2021
80.
Fabian Steindl
Austria
229
Bad Mitterndorf
2016
Roman Koudelka
Czechy
229
Planica
2017
Philipp Aschenwald
Austria
229
Bad Mitterndorf
2020
83.
Jernej Damjan
Słowenia
228,5
Bad Mitterndorf
2018
84.
Sigurd Pettersen
Norwegia
228
Planica
2005
Matic Kramaršič
Słowenia
228
Planica
2016
Artti Aigro
Estonia
228
Planica
2019
Stefan Huber
Austria
228
Bad Mitterndorf
2020
88.
Anders Bardal
Norwegia
227
Planica
2011
89.
Henning Stensrud
Norwegia
226,5
Planica
2005
Michael Uhrmann
Niemcy
226,5
Planica
2005
Sondre Ringen
Norwegia
226,5
Vikersund
2018
Kenneth Henningsmo Fredheim
Norwegia
226,5
Vikersund
2019
Stephan Leyhe
Niemcy
226,5
Bad Mitterndorf
2020
94.
Rok Benkovič
Słowenia
226
Planica
2005
Olli Muotka
Finlandia
226
Vikersund
2011
Čestmír Kožíšek
Czechy
226
Vikersund
2016
Espen Røe
Norwegia
226
Vikersund
2016
98.
Veli-Matti Lindström
Finlandia
225,5
Planica
2003
Harri Olli
Finlandia
225,5
Oberstdorf
2009
Tomaž Naglič
Słowenia
225,5
Planica
2018
Antti Aalto
Finlandia
225,5
Bad Mitterndorf
2020
Marcel Stržinar
Słowenia
225,5
Planica
2021
103.
Andreas Goldberger
Austria
225
Planica
2000
Georg Späth
Niemcy
225
Planica
2004
Tomáš Vančura
Czechy
225
Planica
2017
106.
Thomas Hörl
Austria
224,5
Planica
2000
Risto Jussilainen
Finlandia
224,5
Planica
2005
Jan Matura
Czechy
224,5
Vikersund
2013
Martin Hamann
Niemcy
224,5
Planica
2020
110.
Martin Schmitt
Niemcy
224
Planica
2002
Stefan Thurnbichler
Austria
224
Planica
2003
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
224
Planica
2016
Nejc Dežman
Słowenia
224
Vikersund
2017
Andraž Pograjc
Słowenia
224
Planica
2019
Simen Tiller
Norwegia
224
Vikersund
2019
116.
Ville Kantee
Finlandia
223,5
Planica
2000
Tom Hilde
Norwegia
223,5
Vikersund
2011
118.
David Zauner
Austria
223
Planica
2010
Fredrik Bjerkeengen
Norwegia
223
Vikersund
2012
Shōhei Tochimoto
Japonia
223
Vikersund
2016
Adrian Sell
Niemcy
223[2]
Oberstdorf
2019
122.
Martin Höllwarth
Austria
222,5
Planica
2005
Maximilian Mechler
Niemcy
222,5
Vikersund
2012
Manuel Poppinger
Austria
222,5
Vikersund
2016
125.
Andreas Küttel
Szwajcaria
222
Planica
2006
Marinus Kraus
Niemcy
222
Vikersund
2015
Viktor Polášek
Czechy
222
Vikersund
2017
Jan Kus
Słowenia
222
Planica
2018
129.
Alan Alborn
Stany Zjednoczone
221,5
Planica
2002
Tami Kiuru
Finlandia
221,5
Planica
2004
Klemens Murańka
Polska
221,5
Planica
2015
Andreas Alamommo
Finlandia
221,5
Planica
2018
133.
Lars Brodshaug Berger
Norwegia
221
Vikersund
2015
Stefan Hayböck
Austria
221
Bad Mitterndorf
2016
Sebastian Colloredo
Włochy
221
Planica
2017
Maximilian Schmalnauer
Austria
221
Bad Mitterndorf
2018
Patrick Kogler
Austria
221[3]
Oberstdorf
2019
138.
Børge Gellein Blikeng
Norwegia
220,5
Vikersund
2009
Andreas Vilberg
Norwegia
220,5
Vikersund
2011
Benjamin Østvold
Norwegia
220,5
Planica
2021
141.
Sven Hannawald
Niemcy
220
Planica
2002
142.
Andreas Wank
Niemcy
219,5
Planica
2018
143.
Christof Duffner
Niemcy
219
Planica
2001
Roland Müller
Austria
219
Vikersund
2004
Rok Mandl
Słowenia
219
Planica
2010
Jon Aaraas
Norwegia
219
Vikersund
2011
Even Wålen Østerhaug
Norwegia
219
Vikersund
2018
Vid Vrhovnik
Słowenia
219
Planica
2019
Keiichi Satō
Japonia
219
Planica
2021
150.
Trond Arild Evensen
Norwegia
218
Planica
2005
Jakub Janda
Czechy
218
Vikersund
2012
Aleš Hlebanja
Słowenia
218
Planica
2016
Markus Schiffner
Austria
218
Planica
2017
Sander Vossan Eriksen
Norwegia
218
Planica
2020
Žak Mogel
Słowenia
218
Planica
2021
156.
Takanobu Okabe
Japonia
217,5
Planica
2006
Lukáš Hlava
Czechy
217,5
Planica
2013
Tord Markussen Hammer
Norwegia
217,5
Vikersund
2016
159.
Tommy Lianes
Norwegia
217
Vikersund
2011
Miha Kveder
Słowenia
217
Planica
2016
161.
Balthasar Schneider
Austria
216,5
Vikersund
2004
Lars Bystøl
Norwegia
216,5
Planica
2005
Andrea Morassi
Włochy
216,5
Planica
2012
Yūta Watase
Japonia
216,5
Vikersund
2012
Casey Larson
Stany Zjednoczone
216,5
Vikersund
2017
Clemens Aigner
Austria
216,5
Bad Mitterndorf
2018
Jarkko Määttä
Finlandia
216,5
Planica
2021
168.
Vegard Swensen
Norwegia
216
Vikersund
2015
Espen Enger Halvorsen
Norwegia
216
Vikersund
2015
Jan Ziobro
Polska
216
Oberstdorf
2017
Jan Hörl
Austria
216
Planica
2021
172.
Emmanuel Chedal
Francja
215,5
Planica
2009
173.
Jure Šinkovec
Słowenia
215
Vikersund
2012
Sigmund Hagehaugen
Norwegia
215
Vikersund
2012
Rok Tarman
Słowenia
215
Planica
2018
176.
Florian Liegl
Austria
214,5
Planica
2003
Anssi Koivuranta
Finlandia
214,5
Planica
2009
Jørgen Madsen
Norwegia
214,5
Vikersund
2018
Matias Braathen
Norwegia
214,5
Vikersund
2019
180.
Olav Magne Dønnem
Norwegia
214
Vikersund
2004
Daniel Forfang
Norwegia
214
Planica
2005
Lukas Müller
Austria
214
Planica
2012
Ville Larinto
Finlandia
214
Planica
2017
Władimir Zografski
Bułgaria
214
Planica
2019
Marcel Rep
Słowenia
214
Planica
2021
186.
Hideharu Miyahira
Japonia
213,5
Planica
2003
Akseli Kokkonen
Finlandia / Norwegia [a]
213,5
Planica
2004
Wolfgang Loitzl
Austria
213,5
Planica
2010
Anders Ladehaug
Norwegia
213,5
Vikersund
2018
190.
Ferdinand Bader
Niemcy
213
Vikersund
2004
Wilhelm Denifl
Austria
213
Planica
2012
Jaka Hvala
Słowenia
213
Planica
2012
Richard Haukedal
Norwegia
213
Vikersund
2017
Kaarel Nurmsalu
Estonia
213
Planica
2017
Andraž Modic
Słowenia
213
Planica
2017
Andreas Schuler
Szwajcaria
213
Oberstdorf
2017
198.
Akira Higashi
Japonia
212,5
Planica
2004
David Lazzaroni
Francja
212,5
Planica
2008
Aleksiej Romaszow
Rosja
212,5
Planica
2017
Kevin Maltsev
Estonia
212,5
Planica
2021
202.
Lasse Ottesen
Norwegia
212
Planica
1997
Primož Peterka
Słowenia
212
Planica
2000
Kim-Roar Hansen
Norwegia
212
Vikersund
2004
Maxime Laheurte
Francja
212
Planica
2011
Bendik Netland Hulløen
Norwegia
212
Vikersund
2016
Eetu Nousiainen
Finlandia
212
Oberstdorf
2019
208.
Dieter Thoma
Niemcy
211
Planica
1997
Terje Nyhus
Norwegia
211
Vikersund
2000
Kjell Erik Sagbakken
Norwegia
211
Oberstdorf
2001
Jostein Smeby
Norwegia
211
Vikersund
2004
Aljaž Vodan
Słowenia
211
Planica
2017
Anže Lavtižar
Słowenia
211
Bad Mitterndorf
2018
Dominik Peter
Szwajcaria
211
Planica
2019
Decker Dean
Stany Zjednoczone
211
Planica
2021
216.
Ole Christen Enger
Norwegia
210,5
Vikersund
2004
Thomas Hofer
Austria
210,5
Planica
2016
Anders Håre
Norwegia
210,5
Vikersund
2019
219.
Espen Bredesen
Norwegia
210
Planica
1997
Robert Hrgota
Słowenia
210
Planica
2009
Matjaž Pungertar
Słowenia
210
Planica
2010
Vegard Haukø Sklett
Norwegia
210
Oberstdorf
2010
Ole Marius Ingvaldsen
Norwegia
210
Vikersund
2011
Krzysztof Miętus
Polska
210
Vikersund
2012
Thomas Thurnbichler
Austria
210
Oberstdorf
2013
Håvard Klemetsen
Norwegia
210
Vikersund
2016
227.
David Andersen
Norwegia
209,5
Planica
2000
Eirik Ulimoen
Norwegia
209,5
Vikersund
2004
Jason Lamy Chappuis
Francja
209,5
Planica
2007
Phillip Sjøen
Norwegia
209,5
Vikersund
2015
Ole Mathis Nedrejord
Norwegia
209,5
Vikersund
2018
Killian Peier
Szwajcaria
209,5
Planica
2019
233.
Kimmo Yliriesto
Finlandia
209
Planica
2002
Matevž Šparovec
Słowenia
209
Planica
2007
Håkon Helgesen
Norwegia
209
Vikersund
2007
Michael Glasder
Stany Zjednoczone
209
Oberstdorf
2017
Jaka Rus
Słowenia
209
Bad Mitterndorf
2018
Nik Fabijan
Słowenia
209
Planica
2020
239.
Stephan Hocke
Niemcy
208,5
Planica
2005
Oscar P. Westerheim
Norwegia
208,5
Vikersund
2018
241.
Stefan Pieper
Niemcy
208
Planica
2006
Branko Iskra
Słowenia
208
Planica
2007
Primož Pikl
Słowenia
208
Planica
2007
Guido Landert
Szwajcaria
208
Planica
2008
Borek Sedlák
Czechy
208
Oberstdorf
2010
Pawieł Karielin
Rosja
208
Planica
2011
Nicholas Fairall
Stany Zjednoczone
208
Planica
2013
Michaił Maksimoczkin
Rosja
208
Planica
2015
Jonas-Sloth Sandell
Norwegia
208
Vikersund
2017
Pascal Kälin
Szwajcaria
208
Bad Mitterndorf
2018
Rok Justin
Słowenia
208
Planica
2019
Giovanni Bresadola
Włochy
208
Planica
2020
253.
Roberto Cecon
Włochy
207,5
Planica
2003
Nicolas Dessum
Francja
207,5
Planica
2003
Isak Grimholm
Szwecja
207,5
Planica
2007
Choi Heung-chul
Korea Południowa
207,5
Planica
2008
257.
Karl-Heinz Dorner
Austria
207
Oberstdorf
2001
Tore Sneli
Norwegia
207
Oberstdorf
2001
Jörg Ritzerfeld
Niemcy
207
Planica
2002
Björn Koch
Austria
207
Bad Mitterndorf
2015
William Rhoads
Stany Zjednoczone
207
Planica
2017
Jonas Gropen Søgård
Norwegia
207
Vikersund
2018
Daniel Keil
Austria
207
Bad Mitterndorf
2018
Danił Sadriejew
Rosja
207
Planica
2020
Matevž Samec
Słowenia
207
Planica
2021
266.
Kazuyoshi Funaki
Japonia
206,5
Planica
1999
Olli Pekkala
Finlandia
206,5
Vikersund
2004
Arthur Pauli
Austria
206,5
Planica
2007
Eivind Hugås
Norwegia
206,5
Vikersund
2012
270.
Ole Ostbakken
Norwegia
206
Vikersund
2000
Igor Medved
Słowenia
206
Planica
2001
Kai Bracht
Niemcy
206
Planica
2006
Bernhard Gruber
Austria
206
Planica
2008
Bjørn Einar Hagemoen
Norwegia
206
Oberstdorf
2011
Kento Sakuyama
Japonia
206
Vikersund
2015
Filip Sakala
Czechy
206
Planica
2019
Andreas Varsi Breivik
Norwegia
206
Vikersund
2019
278.
Goran Janus
Słowenia
205,5
Planica
1997
Kalle Keituri
Finlandia
205,5
Planica
2005
Robert Mateja
Polska
205,5
Planica
2007
281.
Nicolas Jean-Prost
Francja
205
Planica
1997
Dirk Else
Niemcy
205
Planica
2000
Hansjörg Jäkle
Niemcy
205
Planica
2000
Kjell Johnny Hagen
Norwegia
205
Oberstdorf
2001
Tommy Egeberg
Norwegia
205
Planica
2005
Ilja Roslakow
Rosja
205
Planica
2009
Rožle Žagar
Słowenia
205
Bad Mitterndorf
2016
Rok Juvančič
Słowenia
205
Planica
2018
Niko Kytösaho
Finlandia
205
Planica
2020
290.
Kristian Brenden
Norwegia
204,5
Planica
1999
Davide Bresadola
Włochy
204,5
Planica
2012
292.
Tom Aage Aarnes
Norwegia
204
Vikersund
2000
Jussi Hautamäki
Finlandia
204
Planica
2001
Damjan Fras
Słowenia
204
Planica
2002
Bine Zupan
Słowenia
204
Planica
2006
Dmitrij Ipatow
Rosja
204
Planica
2007
Arttu Lappi
Finlandia
204
Vikersund
2007
Florian Gugg
Austria
204
Bad Mitterndorf
2016
Joakim Aune
Norwegia
204
Planica
2017
Samuel Costa
Włochy
204
Planica
2017
Luca Egloff
Szwajcaria
204
Planica
2018
Fredrik Villumstad
Norwegia
204
Vikersund
2018
Matthew Soukup
Kanada
204
Planica
2020
Ilja Mańkow
Rosja
204
Planica
2020
305.
Jani Soininen
Finlandia
203,5
Planica
1997
Grega Lang
Słowenia
203,5
Planica
2000
Stefan Horngacher
Austria
203,5
Planica
2001
Michael Möllinger
Niemcy / Szwajcaria [b]
203,5
Planica
2003
Alexander Herr
Niemcy
203,5
Bad Mitterndorf
2006
Kim René Elverum Sorsell
Norwegia
203,5
Planica
2013
311.
Toni Nieminen
Finlandia
203
Planica
1994
Jan Balcar
Czechy
203
Harrachov
1996
Christian Nagiller
Austria
203
Planica
2003
Łukasz Rutkowski
Polska
203
Bad Mitterndorf
2010
Fumihisa Yumoto
Japonia
203
Vikersund
2011
Simen Key Grimsrud
Norwegia
203
Vikersund
2013
Clemens Leitner
Austria
203
Bad Mitterndorf
2020
Gašper Brecl
Słowenia
203
Planica
2021
319.
Jaroslav Sakala
Czechy
202,5
Bad Mitterndorf
2000
Jan Mazoch
Czechy
202,5
Planica
2005
Daniel Lackner
Austria
202,5
Bad Mitterndorf
2006
Christoffer Nygård
Norwegia
202,5
Vikersund
2009
Dominik Maier
Niemcy
202,5[4]
Oberstdorf
2012
Mats K. Sagbakken
Norwegia
202,5
Vikersund
2019
Roman Trofimow
Rosja
202,5
Planica
2021
326.
Reinhard Schwarzenberger
Austria
202
Oberstdorf
2001
Johan Erikson
Szwecja
202
Oberstdorf
2004
Stefan Becker
Austria
202
Bad Mitterndorf
2005
Matthias Mehringer
Niemcy
202
Planica
2005
Matej Dobovšek
Słowenia
202
Harrachov
2011
David Fallmann
Austria
202
Oberstdorf
2012
Miran Zupančič
Słowenia
202
Oberstdorf
2012
Alexander Hayböck
Austria
202
Bad Mitterndorf
2015
334.
Thomas Lobben
Norwegia
201,5
Planica
2003
Markus Eigentler
Austria
201,5
Bad Mitterndorf
2003
Jouni Kaitainen
Finlandia
201,5
Planica
2003
Mateusz Rutkowski
Polska
201,5
Planica
2004
Pekka Salminen
Finlandia
201,5
Oberstdorf
2004
Marcin Bachleda
Polska
201,5
Planica
2010
Mats Bjerke Myhren
Norwegia
201,5
Vikersund
2016
Vojtěch Štursa
Czechy
201,5
Planica
2017
342.
Jakub Jiroutek
Czechy
201
Harrachov
1996
Jens Weißflog
Niemcy
201
Bad Mitterndorf
1996
Reinhard Eberl
Austria
201
Bad Mitterndorf
2000
Matija Druml
Austria
201
Planica
2005
Milan Živič
Słowenia
201
Planica
2005
Christoph Huter
Austria
201
Bad Mitterndorf
2005
Gorazd Robnik
Słowenia
201
Planica
2006
Daniel Nigl
Niemcy
201
Bad Mitterndorf
2010
Gašper Bartol
Słowenia
201
Planica
2012
Tobias Bogner
Niemcy
201
Oberstdorf
2012
Jonas Brattlien
Norwegia
201
Vikersund
2019
Jonas Viken
Norwegia
201
Vikersund
2019
Jens Lurås Oftebro
Norwegia
201
Vikersund
2019
Jonathan Learoyd
Francja
201
Vikersund
2019
Thomas Aasen Markeng
Norwegia
201
Vikersund
2019
357.
Erik Simon
Niemcy
200,5
Planica
2009
Sondre Myhre
Norwegia
200,5
Vikersund
2012
359.
Jiří Černý
Czechy
200[5]
Harrachov
2001
Kazuya Yoshioka
Japonia
200
Oberstdorf
2001
Clint Jones
Stany Zjednoczone
200
Planica
2003
Daniela Iraschko-Stolz
Austria
200[c]
Bad Mitterndorf
2003
Bernhard Metzler
Austria
200
Vikersund
2004
Andreas Arén
Szwecja
200
Planica
2008
Florian Horst
Niemcy
200
Planica
2010
Maximilian Kaiser
Niemcy
200
Bad Mitterndorf
2016
Leon Šarc
Słowenia
200
Planica
2016
Matej Likar
Słowenia
200
Planica
2017
AJ Brown
Stany Zjednoczone
200
Planica
2017
Rishi Sæther
Norwegia
200
Vikersund
2019
Medard Brezovnik
Słowenia
200
Planica
2019
Florian Mittendorfer
Austria
200[6]
Bad Mitterndorf
2020
Oprócz tego jeden Norweg – Adrian Sørensen Livelten (224 m – Vikersund 2016) skoczył jeden raz ponad 200 metrów[7] , lecz skoku na tę odległość nie ustał, jego najdłuższy ustany skok wynosi 179 m[1] .
W sumie przynajmniej 200 metrów uzyskało 372 skoczków i jedna skoczkini narciarska (razem 373 osoby), z czego 371 skoczków i 1 skoczkini ten skok ustali. Najwięcej z nich (90) pochodzi z Norwegii.
↑ Swój rekord życiowy ustanowił jako reprezentant Finlandii
↑ Swój rekord życiowy ustanowił jako reprezentant Niemiec
↑ Rekord świata kobiet.
Pojęcia podstawowe
Skocznie narciarskie
Zawody mistrzowskie
Medaliści
Klasyfikacje sezonowe Turnieje
Inne zawody
Nieistniejące zawody międzynarodowe