Internazionali d’Italia 2022 (kobiety)
Wygląd
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia |
Ceglana | ||
Data |
09–15.05.2022 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria |
WTA 1000 | ||
Pula nagród |
2 527 250 € | ||
Drabinka |
56S/32Q/28D | ||
Dyrektor |
Sergio Palmieri | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Iga Świątek | |||
Gra podwójna Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa | |||
| |||
Strona internetowa |
Internazionali d’Italia 2022, właśc. Internazionali BNL d’Italia 2022 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 1000 w sezonie 2022 z cyklu Internazionali d’Italia rozgrywany w dniach 9–15 maja 2022 roku w Rzymie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 2 527 250 euro[1].
Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Iga Świątek | 1 | zwycięstwo |
2 | Paula Badosa | 2 | 3. runda |
3 | Aryna Sabalenka | 4 | półfinał |
4 | Maria Sakari | 5 | ćwierćfinał |
5 | Anett Kontaveit | 6 | 2. runda |
6 | Karolína Plíšková | 7 | 2. runda |
7 | Danielle Collins | 8 | 3. runda |
8 | Garbiñe Muguruza | 9 | 2. runda |
9 | Uns Dżabir | 10 | finał |
10 | Emma Raducanu | 11 | 1. runda |
11 | Jeļena Ostapenko | 12 | 1. runda |
12 | Belinda Bencic | 13 | 2. runda |
13 | Jessica Pegula | 14 | 3. runda |
14 | Anastasija Pawluczenkowa | 15 | 1. runda |
15 | Coco Gauff | 16 | 3. runda |
16 | Wiktoryja Azaranka | 17 | 3. runda |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Klucz[edytuj kod]
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Iga Świątek | 7 | 6 | ||||||||||||||||
PR | Bianca Andreescu | 62 | 0 | ||||||||||||||||
1 | Iga Świątek | 6 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Aryna Sabalenka | 2 | 1 | ||||||||||||||||
3 | Aryna Sabalenka | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Amanda Anisimova | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||
1 | Iga Świątek | 6 | 6 | ||||||||||||||||
9 | Uns Dżabir | 2 | 2 | ||||||||||||||||
9 | Uns Dżabir | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||||
4 | Maria Sakari | 6 | 5 | 1 | |||||||||||||||
9 | Uns Dżabir | 6 | 1 | 7 | |||||||||||||||
Darja Kasatkina | 4 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Jil Teichmann | 4 | 2k | |||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 6 | 3 |
Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
1 | Iga Świątek | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Shelby Rogers | 6 | 1 | 4 | LL | Elena-Gabriela Ruse | 3 | 0 | ||||||||||||||||||
LL | Elena-Gabriela Ruse | 3 | 6 | 6 | 1 | Iga Świątek | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Camila Osorio | 7 | 6 | 16 | Wiktoryja Azaranka | 4 | 1 | |||||||||||||||||||
WC | Lucia Bronzetti | 64 | 3 | Camila Osorio | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
Viktorija Golubic | 3 | 0 | 16 | Wiktoryja Azaranka | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
16 | Wiktoryja Azaranka | 6 | 6 | 1 | Iga Świątek | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
10 | Emma Raducanu | 2 | 1k | PR | Bianca Andreescu | 62 | 0 | ||||||||||||||||||
PR | Bianca Andreescu | 6 | 2 | PR | Bianca Andreescu | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Sara Sorribes Tormo | 6 | 4k | LL | Nuria Párrizas Díaz | 3 | 64 | |||||||||||||||||||
LL | Nuria Párrizas Díaz | 1 | 3 | PR | Bianca Andreescu | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Q | Petra Martić | 6 | 3 | 6 | Q | Petra Martić | 4 | 4 | |||||||||||||||||
PR | Karolína Muchová | 2 | 6 | 1 | Q | Petra Martić | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Anett Kontaveit | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
3 | Aryna Sabalenka | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Zhang Shuai | 6 | 6 | Zhang Shuai | 2 | 0 | ||||||||||||||||||||
WC | Martina Trevisan | 4 | 2 | 3 | Aryna Sabalenka | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Anhelina Kalinina | 6 | 6 | 13 | Jessica Pegula | 1 | 4 | |||||||||||||||||||
Madison Keys | 4 | 4 | Anhelina Kalinina | w/o | |||||||||||||||||||||
Ludmiła Samsonowa | 6 | 3 | 4 | 13 | Jessica Pegula | ||||||||||||||||||||
13 | Jessica Pegula | 4 | 6 | 6 | 3 | Aryna Sabalenka | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
12 | Belinda Bencic | 6 | 6 | Amanda Anisimova | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
WC | Elisabetta Cocciaretto | 4 | 2 | 12 | Belinda Bencic | 65 | 1 | ||||||||||||||||||
Q | Tereza Martincová | 2 | 6 | 4 | Amanda Anisimova | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Amanda Anisimova | 6 | 0 | 6 | Amanda Anisimova | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Alizé Cornet | 4 | 4 | 7 | Danielle Collins | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Simona Halep | 6 | 6 | Simona Halep | 61 | 3 | ||||||||||||||||||||
7 | Danielle Collins | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
8 | Garbiñe Muguruza | 6 | 64 | 1 | |||||||||||||||||||||
Q | Kaja Juvan | 5 | 6 | 5 | Q | Julija Putincewa | 3 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Julija Putincewa | 7 | 4 | 7 | Q | Julija Putincewa | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Camila Giorgi | 3 | 2k | 9 | Uns Dżabir | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Ajla Tomljanović | 6 | 4 | Ajla Tomljanović | 5 | 2 | ||||||||||||||||||||
Sorana Cîrstea | 0 | 61 | 9 | Uns Dżabir | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
9 | Uns Dżabir | 6 | 7 | 9 | Uns Dżabir | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
15 | Coco Gauff | 6 | 6 | 4 | Maria Sakari | 6 | 5 | 1 | |||||||||||||||||
Angelique Kerber | 1 | 4 | 15 | Coco Gauff | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
LL | Madison Brengle | 6 | 6 | LL | Madison Brengle | 2 | 4 | ||||||||||||||||||
Q | Marta Kostiuk | 4 | 3 | 15 | Coco Gauff | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
Sloane Stephens | 1 | 2 | 4 | Maria Sakari | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Jekatierina Aleksandrowa | 6 | 6 | Jekatierina Aleksandrowa | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
4 | Maria Sakari | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
6 | Karolína Plíšková | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||||
Jasmine Paolini | 3 | 2 | Jil Teichmann | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
Jil Teichmann | 6 | 6 | Jil Teichmann | 63 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Jelena Rybakina | 6 | 7 | Jelena Rybakina | 7 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||
Q | Elina Awanesian | 4 | 60 | Jelena Rybakina | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | Lauren Davis | 6 | 6 | Q | Lauren Davis | 4 | 3 | ||||||||||||||||||
11 | Jeļena Ostapenko | 2 | 3 | Jil Teichmann | 4 | 2k | |||||||||||||||||||
14 | Anastasija Pawluczenkowa | 6 | 2 | 2 | Darja Kasatkina | 6 | 3 | ||||||||||||||||||
Leylah Fernandez | 1 | 6 | 6 | Leylah Fernandez | 6 | 3 | 62 | ||||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 6 | 6 | Darja Kasatkina | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Tamara Zidanšek | 4 | 3 | Darja Kasatkina | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Q | Alaksandra Sasnowicz | 3 | 7 | 6 | 2 | Paula Badosa | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa | 6 | 64 | 1 | Q | Alaksandra Sasnowicz | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
2 | Paula Badosa | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 332 260 | 900 |
---|---|---|
Finalistka | 195 813 | 585 |
Półfinalistka | 100 806 | 350 |
Ćwierćfinalistka | 46 322 | 190 |
3. runda | 23 170 | 105 |
2. runda | 13 176 | 60 |
1. runda | 9456 | 1 |
Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
1 | Storm Sanders Zhang Shuai | 22 | ćwierćfinał |
2 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos | 29 | finał |
3 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs | 33 | półfinał |
4 | Alexa Guarachi Andreja Klepač | 35 | ćwierćfinał |
5 | Coco Gauff Jessica Pegula | 41 | 1. runda |
6 | Lucie Hradecká Sania Mirza | 50 | półfinał |
7 | Xu Yifan Yang Zhaoxuan | 59 | ćwierćfinał |
8 | Shūko Aoyama Chan Hao-ching | 61 | ćwierćfinał |
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Storm Sanders Zhang Shuai |
64 | 3 | ||||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa |
7 | 6 | |||||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa |
1 | 7 | 10 | ||||||||||||||||
3 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs |
6 | 66 | 7 | |||||||||||||||
3 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs |
6 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Xu Yifan Yang Zhaoxuan |
4 | 2 | ||||||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa |
1 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos |
6 | 4 | 7 | |||||||||||||||
6 | Lucie Hradecká Sania Mirza |
6 | 4 | 10 | |||||||||||||||
4 | Alexa Guarachi Andreja Klepač |
4 | 6 | 8 | |||||||||||||||
6 | Lucie Hradecká Sania Mirza |
1 | 2 | ||||||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos |
6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Shūko Aoyama Chan Hao-ching |
5 | 6 | 5 | |||||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos |
7 | 2 | 10 |
Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Storm Sanders Zhang Shuai |
6 | 6 | |||||||||||||||
Monica Niculescu Aleksandra Panowa |
6 | 0 | 7 | Eri Hozumi Makoto Ninomiya |
3 | 2 | ||||||||||||
Eri Hozumi Makoto Ninomiya |
3 | 6 | 10 | 1 | Storm Sanders Zhang Shuai |
64 | 3 | |||||||||||
Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse |
6 | 6 | Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa |
7 | 6 | |||||||||||||
Ulrikke Eikeri Catherine Harrison |
0 | 2 | Marta Kostiuk Elena-Gabriela Ruse |
1 | k | |||||||||||||
Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa |
5 | 6 | 11 | Wieronika Kudiermietowa Anastasija Pawluczenkowa |
6 | |||||||||||||
5 | Coco Gauff Jessica Pegula |
7 | 2 | 9 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
3 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs |
5 | 7 | 10 | ||||||||||||||
Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez |
6 | 6 | Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez |
7 | 65 | 7 | ||||||||||||
Viktorija Golubic Jil Teichmann |
3 | 4 | 3 | Desirae Krawczyk Demi Schuurs |
6 | 6 | ||||||||||||
WC | Jasmine Paolini Martina Trevisan |
6 | 7 | 7 | Xu Yifan Yang Zhaoxuan |
4 | 2 | |||||||||||
Vivian Heisen Sabrina Santamaria |
2 | 64 | WC | Jasmine Paolini Martina Trevisan |
3 | 3 | ||||||||||||
Alt | Madison Brengle Arina Rodionowa |
7 | 2 | 2 | 7 | Xu Yifan Yang Zhaoxuan |
6 | 6 | ||||||||||
7 | Xu Yifan Yang Zhaoxuan |
5 | 6 | 10 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
6 | Lucie Hradecká Sania Mirza |
6 | 6 | |||||||||||||||
Alicja Rosolska Erin Routliffe |
1 | 2 | 6 | Lucie Hradecká Sania Mirza |
||||||||||||||
Kirsten Flipkens Sara Sorribes Tormo |
4 | 6 | 9 | Jelena Rybakina Ludmiła Samsonowa |
w/o | |||||||||||||
Jelena Rybakina Ludmiła Samsonowa |
6 | 2 | 11 | 6 | Lucie Hradecká Sania Mirza |
6 | 4 | 10 | ||||||||||
Nateła Dzałamidze Lidzija Marozawa |
69 | 3 | 4 | Alexa Guarachi Andreja Klepač |
4 | 6 | 8 | |||||||||||
PR | Kaitlyn Christian Han Xinyun |
7 | 6 | PR | Kaitlyn Christian Han Xinyun |
0 | 3 | |||||||||||
4 | Alexa Guarachi Andreja Klepač |
6 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
8 | Shūko Aoyama Chan Hao-ching |
7 | 0 | 10 | ||||||||||||||
Nadija Kiczenok Shelby Rogers |
63 | 6 | 5 | 8 | Shūko Aoyama Chan Hao-ching |
6 | 5 | 10 | ||||||||||
Danielle Collins Julija Putincewa |
3 | 2 | Jeļena Ostapenko Karolína Plíšková |
3 | 7 | 7 | ||||||||||||
Jeļena Ostapenko Karolína Plíšková |
6 | 6 | 8 | Shūko Aoyama Chan Hao-ching |
5 | 6 | 5 | |||||||||||
WC | Claudia Giovine Anastasia Grymalska |
3 | 4 | 2 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos |
7 | 2 | 10 | ||||||||||
Jekatierina Aleksandrowa Anna Danilina |
6 | 6 | Jekatierina Aleksandrowa Anna Danilina |
5 | 6 | 7 | ||||||||||||
2 | Gabriela Dabrowski Giuliana Olmos |
7 | 3 | 10 | ||||||||||||||
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Pieniądze (€)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 97 016 | 900 |
---|---|---|
Finalistki | 54 540 | 585 |
Półfinalistki | 29 984 | 350 |
Ćwierćfinalistki | 15 120 | 190 |
2. runda | 8564 | 105 |
1. runda | 5742 | 1 |
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Preview Notes: Internazionali BNL d’Italia. wtatennis.com. [dostęp 2022-05-07]. (ang.).
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2022-05-07]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2022-05-07]. (ang.).
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2022-05-07]. (ang.).