French Open 2023 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)
Wygląd
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia |
Ceglana | ||
Data |
22–26.05.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria |
Wielki Szlem | ||
Drabinka |
128Q | ||
Dyrektor | |||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Mirra Andriejewa Tamara Zidanšek Fiona Ferro Sára Bejlek Brenda Fruhvirtová Storm Hunter Clara Tauson Elizabeth Mandlik Ylena In-Albon Iryna Szymanowicz Olga Danilović Simona Waltert Kayla Day Dajana Jastremśka Nao Hibino (LL) Elina Awanesian (LL) Aliona Bolsova (LL) Viktória Hrunčáková (LL) Erika Andriejewa (LL) Camila Osorio (LL) | |||
| |||
Strona internetowa |
Wielki Szlem 2023 |
---|
French Open 2023 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce w dniach 22–26 maja na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.
Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]
Numer | Tenisistka | Osiągnięcie |
1 | Camila Osorio[a] | Lucky Loser |
2 | Lucrezia Stefanini | 1. runda |
3 | Arantxa Rus | zakwalifikowano |
4 | Tamara Zidanšek | zakwalifikowano |
5 | Caroline Dolehide | 1. runda |
6 | Laura Siegemund | wycofanie |
7 | Jang Su-jeong | 1. runda |
8 | Viktorija Golubic | 1. runda |
9 | Tamara Korpatsch | 1. runda |
10 | Elizabeth Mandlik | zakwalifikowano |
11 | Nao Hibino[a] | Lucky Loser |
12 | Yuan Yue | 2. runda |
13 | Erika Andriejewa[a] | Lucky Loser |
14 | Simona Waltert | zakwalifikowano |
15 | Elina Awanesian[a] | Lucky Loser |
16 | Marina Bassols Ribera | 1. runda |
Numer | Tenisistka | Osiągnięcie |
17 | Clara Tauson | zakwalifikowano |
18 | Aliona Bolsova[a] | Lucky Loser |
19 | Viktória Hrunčáková[a] | Lucky Loser |
20 | Kaja Juvan | 2. runda |
21 | Ylena In-Albon | zakwalifikowano |
22 | Laura Pigossi | 3. runda |
23 | Sofia Kenin | 1. runda |
24 | Katie Boulter | 2. runda |
25 | Greet Minnen | 3. runda |
26 | Kayla Day | zakwalifikowano |
27 | Olga Danilović | zakwalifikowano |
28 | Harriet Dart | 2. runda |
29 | Brenda Fruhvirtová | zakwalifikowano |
30 | Moyuka Uchijima | 3. runda |
31 | Polina Kudiermietowa | 1. runda |
32 | Eva Lys | 1. runda |
Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]
Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Klucz[edytuj kod]
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
1 | Camila Osorio | 6 | 6 | |||||||||||||||
Raluca Șerban | 4 | 3 | 1 | Camila Osorio | 6 | 6 | ||||||||||||
Fernanda Contreras Gómez | 6 | 1 | 3 | PR | Sesił Karatanczewa | 0 | 1 | |||||||||||
PR | Sesił Karatanczewa | 3 | 6 | 6 | 1 | Camila Osorio | 68 | 4 | ||||||||||
Emiliana Arango | 6 | 6 | Mirra Andriejewa | 7 | 6 | |||||||||||||
Himeno Sakatsume | 4 | 1 | Emiliana Arango | 0 | 2 | |||||||||||||
Mirra Andriejewa | 6 | 6 | Mirra Andriejewa | 6 | 6 | |||||||||||||
31 | Polina Kudiermietowa | 1 | 4 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
2 | Lucrezia Stefanini | 2 | 1 | |||||||||||||||
PR | Maja Chwalińska | 6 | 6 | PR | Maja Chwalińska | 6 | 2 | 1 | ||||||||||
Marija Timofiejewa | 6 | 6 | Marija Timofiejewa | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||
PR | Marina Mielnikowa | 2 | 1 | Marija Timofiejewa | 5 | 2 | ||||||||||||
Taylor Townsend | 7 | 6 | Taylor Townsend | 7 | 6 | |||||||||||||
Natalija Stevanović | 61 | 2 | Taylor Townsend | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||
PR | Susan Bandecchi | 4 | 4 | 20 | Kaja Juvan | 6 | 3 | 4 | ||||||||||
20 | Kaja Juvan | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
3 | Arantxa Rus | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Audrey Albié | 2 | 3 | 3 | Arantxa Rus | 6 | 6 | |||||||||||
Barbora Palicová | 6 | 6 | Barbora Palicová | 3 | 4 | |||||||||||||
Sakura Hosogi | 0 | 4 | 3 | Arantxa Rus | 6 | 7 | ||||||||||||
Ankita Raina | 7 | 5 | 6 | 30 | Moyuka Uchijima | 3 | 64 | |||||||||||
WC | Emeline Dartron | 5 | 7 | 2 | Ankita Raina | 61 | 1 | |||||||||||
Despina Papamichail | 2 | 2 | 30 | Moyuka Uchijima | 7 | 6 | ||||||||||||
30 | Moyuka Uchijima | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
4 | Tamara Zidanšek | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||||
Nigina Abduraimova | 62 | 6 | 2 | 4 | Tamara Zidanšek | 3 | 6 | 6 | ||||||||||
Joanne Züger | 1 | 4 | Anastasija Zacharowa | 6 | 2 | 2 | ||||||||||||
Anastasija Zacharowa | 6 | 6 | 4 | Tamara Zidanšek | 6 | 7 | ||||||||||||
Chloé Paquet | 3 | 6 | 6 | 18 | Aliona Bolsova | 2 | 64 | |||||||||||
Rosa Vicens Mas | 6 | 2 | 2 | Chloé Paquet | 4 | 7 | 4 | |||||||||||
Robin Montgomery | 1 | 3 | 18 | Aliona Bolsova | 6 | 62 | 6 | |||||||||||
18 | Aliona Bolsova | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
5 | Caroline Dolehide | 1 | 2 | |||||||||||||||
María Carlé | 6 | 6 | María Carlé | 4 | 7 | 2 | ||||||||||||
Jaimee Fourlis | 6 | 4 | 6 | Jaimee Fourlis | 6 | 5 | 6 | |||||||||||
Victoria Jiménez Kasintseva | 4 | 6 | 3 | Jaimee Fourlis | 3 | 6 | 4 | |||||||||||
Jéssica Bouzas Maneiro | 3 | 6 | 1 | WC | Fiona Ferro | 6 | 2 | 6 | ||||||||||
WC | Fiona Ferro | 6 | 1 | 6 | WC | Fiona Ferro | 6 | 7 | ||||||||||
Carolina Alves | 6 | 3 | 6 | Carolina Alves | 0 | 65 | ||||||||||||
32 | Eva Lys | 2 | 6 | 3 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
Alt | Arianne Hartono | 7 | 4 | 4 | ||||||||||||||
Sára Bejlek | 62 | 6 | 6 | Sára Bejlek | 6 | 6 | ||||||||||||
Katarzyna Kawa | 4 | 7 | 1 | Carol Zhao | 4 | 1 | ||||||||||||
Carol Zhao | 6 | 5 | 6 | Sára Bejlek | 6 | 6 | ||||||||||||
WC | Loïs Boisson | 6 | 2 | 5 | 19 | Viktória Hrunčáková | 4 | 4 | ||||||||||
WC | Nina Radovanovic | 1 | 6 | 7 | WC | Nina Radovanovic | 5 | 61 | ||||||||||
Sonay Kartal | 6 | 5 | 4 | 19 | Viktória Hrunčáková | 7 | 7 | |||||||||||
19 | Viktória Hrunčáková | 2 | 7 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
7 | Jang Su-jeong | 4 | 3 | |||||||||||||||
Réka Luca Jani | 6 | 6 | Réka Luca Jani | 64 | 5 | |||||||||||||
Priscilla Hon | 2 | 66 | Alice Robbe | 7 | 7 | |||||||||||||
Alice Robbe | 6 | 7 | Alice Robbe | 3 | 0 | |||||||||||||
PR | Kathinka von Deichmann | 6 | 6 | 29 | Brenda Fruhvirtová | 6 | 6 | |||||||||||
Darija Snihur | 1 | 2 | PR | Kathinka von Deichmann | 64 | 1 | ||||||||||||
Antonia Ružić | 6 | 2 | 610 | 29 | Brenda Fruhvirtová | 7 | 6 | |||||||||||
29 | Brenda Fruhvirtová | 3 | 6 | 7 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
8 | Viktorija Golubic | 4 | 2 | |||||||||||||||
Storm Hunter | 6 | 6 | Storm Hunter | 6 | 6 | |||||||||||||
WC | Alice Tubello | 4 | 6 | 2 | Mona Barthel | 3 | 2 | |||||||||||
Mona Barthel | 6 | 1 | 6 | Storm Hunter | 7 | 7 | ||||||||||||
Ashlyn Krueger | 6 | 6 | Ashlyn Krueger | 63 | 5 | |||||||||||||
Yuriko Miyazaki | 2 | 4 | Ashlyn Krueger | 6 | 2 | 7 | ||||||||||||
Nuria Brancaccio | 2 | 6 | 4 | 24 | Katie Boulter | 2 | 6 | 66 | ||||||||||
24 | Katie Boulter | 6 | 4 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
9 | Tamara Korpatsch | 5 | 4 | |||||||||||||||
Mirjam Björklund | 7 | 6 | Mirjam Björklund | 6 | 6 | |||||||||||||
Harmony Tan | 7 | 0 | 64 | PR | Polona Hercog | 0 | 1 | |||||||||||
PR | Polona Hercog | 5 | 6 | 7 | Mirjam Björklund | 5 | 7 | 2 | ||||||||||
Petra Marčinko | 3 | 6 | 6 | 17 | Clara Tauson | 7 | 63 | 6 | ||||||||||
Katherine Sebov | 6 | 0 | 2 | Petra Marčinko | 2 | 1 | ||||||||||||
Katie Swan | 4 | 2 | 17 | Clara Tauson | 6 | 6 | ||||||||||||
17 | Clara Tauson | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
10 | Elizabeth Mandlik | 7 | 6 | |||||||||||||||
Céline Naef | 5 | 3 | 10 | Elizabeth Mandlik | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
PR | Arina Rodionowa | 7 | 6 | PR | Arina Rodionowa | 1 | 6 | 1 | ||||||||||
Tara Würth | 610 | 0 | 10 | Elizabeth Mandlik | 6 | 2 | 7 | |||||||||||
Noma Noha Akugue | 7 | 4 | 6 | 22 | Laura Pigossi | 2 | 6 | 5 | ||||||||||
WC | Emma Lene | 5 | 6 | 4 | Noma Noha Akugue | 62 | 3 | |||||||||||
PR | Wolha Hawarcowa | 1 | 3 | 22 | Laura Pigossi | 7 | 6 | |||||||||||
22 | Laura Pigossi | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
11 | Nao Hibino | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Han Na-lae | 6 | 3 | 1 | 11 | Nao Hibino | 6 | 6 | |||||||||||
Walendini Gramatikopulu | 6 | 6 | Walendini Gramatikopulu | 1 | 1 | |||||||||||||
Sinja Kraus | 4 | 1 | 11 | Nao Hibino | 6 | 2 | 4 | |||||||||||
PR | Francesca Jones | 6 | 6 | 21 | Ylena In-Albon | 1 | 6 | 6 | ||||||||||
Coco Vandeweghe | 3 | 3 | PR | Francesca Jones | 1k | |||||||||||||
Marcela Zacarías | 3 | 0 | 21 | Ylena In-Albon | 4 | |||||||||||||
21 | Ylena In-Albon | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
12 | Yuan Yue | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||
Oksana Sielechmietjewa | 1 | 6 | 2 | 12 | Yuan Yue | 6 | 3 | 2 | ||||||||||
Mai Hontama | 7 | 6 | Mai Hontama | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||
Magali Kempen | 5 | 2 | Mai Hontama | 2 | 6 | 64 | ||||||||||||
Iryna Szymanowicz | 6 | 6 | Iryna Szymanowicz | 6 | 3 | 7 | ||||||||||||
Joanna Garland | 4 | 0 | Iryna Szymanowicz | 7 | 7 | |||||||||||||
WC | Margaux Rouvroy | 6 | 6 | WC | Margaux Rouvroy | 60 | 64 | |||||||||||
23 | Sofia Kenin | 4 | 3 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
13 | Erika Andriejewa | 6 | 6 | |||||||||||||||
Marie Benoît | 1 | 1 | 13 | Erika Andriejewa | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
Darja Semeņistaja | 0 | 2 | Olivia Gadecki | 4 | 6 | 1 | ||||||||||||
Olivia Gadecki | 6 | 6 | 13 | Erika Andriejewa | 2 | 4 | ||||||||||||
Ana Konjuh | 3 | 0 | 27 | Olga Danilović | 6 | 6 | ||||||||||||
Yanina Wickmayer | 6 | 6 | Yanina Wickmayer | 3 | 2 | |||||||||||||
Heather Watson | 4 | 3 | 27 | Olga Danilović | 6 | 6 | ||||||||||||
27 | Olga Danilović | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
14 | Simona Waltert | 6 | 6 | |||||||||||||||
Carole Monnet | 1 | 3 | 14 | Simona Waltert | 7 | 6 | ||||||||||||
WC | Daphnée Mpetshi Perricard | 1 | 3 | Kryscina Dzmitruk | 66 | 2 | ||||||||||||
Kryscina Dzmitruk | 6 | 6 | 14 | Simona Waltert | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
Paula Ormaechea | 2 | 2 | Elsa Jacquemot | 2 | 6 | 4 | ||||||||||||
Elsa Jacquemot | 6 | 6 | Elsa Jacquemot | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||
Katrina Scott | 3 | 6 | 4 | 28 | Harriet Dart | 6 | 1 | 2 | ||||||||||
28 | Harriet Dart | 6 | 4 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
15 | Elina Awanesian | 6 | 6 | |||||||||||||||
Darja Astachowa | 1 | 3 | 15 | Elina Awanesian | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
Leyre Romero Gormaz | 6 | 65 | 4 | Lesley Pattinama Kerkhove | 3 | 6 | 3 | |||||||||||
Lesley Pattinama Kerkhove | 3 | 7 | 6 | 15 | Elina Awanesian | 7 | 4 | 67 | ||||||||||
Miriam Bulgaru | 1 | 6 | 6 | 26 | Kayla Day | 5 | 6 | 7 | ||||||||||
Jekatierina Makarowa | 6 | 3 | 2 | Miriam Bulgaru | 4 | 1 | ||||||||||||
Dalila Jakupović | 1 | 1 | 26 | Kayla Day | 6 | 6 | ||||||||||||
26 | Kayla Day | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
16 | Marina Bassols Ribera | 6 | 61 | 0 | ||||||||||||||
Sachia Vickery | 2 | 7 | 6 | Sachia Vickery | 2 | 7 | 3 | |||||||||||
Alexandra Cadanțu-Ignatik | 5 | 3 | Dajana Jastremśka | 6 | 5 | 6 | ||||||||||||
Dajana Jastremśka | 7 | 6 | Dajana Jastremśka | 6 | 2 | 6 | ||||||||||||
Elena-Gabriela Ruse | 6 | 6 | 25 | Greet Minnen | 3 | 6 | 4 | |||||||||||
Jaqueline Cristian | 3 | 4 | Elena-Gabriela Ruse | 4 | 1 | |||||||||||||
Katharina Hobgarski | 4 | 2 | 25 | Greet Minnen | 6 | 6 | ||||||||||||
25 | Greet Minnen | 6 | 6 |
Pula nagród[edytuj | edytuj kod]
Runda | Nagroda (€) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczynie | 40 | |
---|---|---|
Finalistki | 34 000 | 30 |
2. runda | 22 000 | 20 |
1. runda | 16 000 | 2 |
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Roland-Garros 2023 – Qualifying Women’s Singles. Roland Garros. [dostęp 2023-05-21]. (ang.).